• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,240
Poslušaj jel "udahne" ili ispusti zrak pri otvaranju.
Znal budeš kaj se događa.

Kolega je imal sličan problem na Husqvarninom trimeru i otpuštanje je riješilo problem. Ne sjećam se više, no mislim da je problem riješen zamjenom čepa.
 

Oleo mac 741

Novi član
Tu od
30 Lip 2023
Poruka
10
ako se guši ,guši se od previše goriva, preljeva karburator
valjda bi onda pravio uvijek problem, ovako cim ga ugasim i upalim on normalno nastavi da radi.
Poslušaj jel "udahne" ili ispusti zrak pri otvaranju.
Znal budeš kaj se događa.

Kolega je imal sličan problem na Husqvarninom trimeru i otpuštanje je riješilo problem. Ne sjećam se više, no mislim da je problem riješen zamjenom čepa.
budem i to pokušao.
 

Oleo mac 741

Novi član
Tu od
30 Lip 2023
Poruka
10
Skužio sam, kad ce pocne gusiti ugasim i upalim ga odmah i radi sasvim normalno. Mislim da je ovo nešto oko elektronike.
 

tapir

Član
Tu od
25 Stu 2019
Poruka
56
Skužio sam, kad ce pocne gusiti ugasim i upalim ga odmah i radi sasvim normalno. Mislim da je ovo nešto oko elektronike.
Ne vjerujem da se radi o elektronici. Imao sam nedavno potpuno iste simptome na Stihl FS 120 i nakon čišćenja karburatora (zaprljano unutrašnje malo sito za gorivo) i filtra za gorivo u rezervoaru, opet normalno radi.
Sigurno ti negdje "koći" dotok goriva.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,240
Taj stroj je pod garancijom. Zakaj se zezaš? Odnesi u servis i nek riješe.
 

Oleo mac 741

Novi član
Tu od
30 Lip 2023
Poruka
10
Taj stroj je pod garancijom. Zakaj se zezaš? Odnesi u servis i nek riješe.
Jer se salje u drugi grad i čeka se od 30 do 40 dana. Sad je sezona košenja, nije da mi se toliko čeka.
Ne vjerujem da se radi o elektronici. Imao sam nedavno potpuno iste simptome na Stihl FS 120 i nakon čišćenja karburatora (zaprljano unutrašnje malo sito za gorivo) i filtra za gorivo u rezervoaru, opet normalno radi.
Sigurno ti negdje "koći" dotok goriva.
probacu ga ocistiti.
 

Oleo mac 741

Novi član
Tu od
30 Lip 2023
Poruka
10
Rijesen je problem, barem je danas sve oke bilo. Majstor mi rece da je bilo zacepljeno crijevo od rezervoara do karburatora, tako nesto. Hvala svima na pomoci.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Meni se zna desiti da tokom kosnje poluga čoka mi zapne za hlace/remen i podigne se za mozda dva milimetra i gusi ga, zapravo nema punu turažu, samo srisnem polugu i opet neko vrijeme radi super
 

Oleo mac 741

Novi član
Tu od
30 Lip 2023
Poruka
10
Na ovom to nije moguce, jer je poluga uz samu plasitku, tako da se mora prstom zavuci.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
I ja sam mislio da je kod mene nemoguce dok se nije ugasio jednom pod punom gasom i nece, ne bi ga bog upalio, ja kraju slucajno stavio prst i skontam da je cok bio povucen do kraja 😅
Ali ok, ne tvrdim da je kod tebe tako, samo velim kako je bilo kod mene
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,542
Tak sam je kad sam kupil FS 38. Upalim ga i lijepo radi. Nakon gašenja, više ga nemrem upaliti. Dobro sam se navlekel špage. Kaj se moglo dogoditi na novom trimeru. Onda skužim da prekidač za gašenje nisam vratil u položaj 1. :(
Od onda sam se uvijek kod gašenja sjetil tog događaja pa mi vraćanje prekidača postalo rutina kao i kod motorke.
 

Ninoslav80

Novi član
Tu od
30 Svi 2023
Poruka
10
U Srbiji trenutno se ceka fs350, rekose mi do semptebra.
Fs360 je oko 630eur na nekoj akciji.
E sada 360 je 8.5 kg i nekako mi se ne svidja sva ta elektronika koju ima. Mozda je moj neopravdani strah.
Nikada nisam nosio trimer preko 8kg, kakva su iskustva.
Oleo mac 755 je takodje na akciji, 600e.
Tolika snaga, 2.8ks, mi realno ne treba ali sam izgleda megaloman 😀.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
@iwanho tako je kolega kupio novu husq 365, ja ju prvi upalio, ugasio, otiso kuci...navecer zovu nece pila da upali, kad sam dosao oni su nasaugali da sam jedva upalio, isto nisu vratili prekidac.

@Ninoslav80 moj je 3.3ks i 9.9 kila...kad nastimas naramenice kako treba tezina se i ne primjeti
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Može preporuka glave za STIHL fs 120? Trimer me odlično služi već godinama, ali stalno mi puca flaks pa moram otvarati glavu i izvlačiti van. Koristim flaks 2.7, nema velike razlike jeftini skupi, isti je problem. Ko god mi dodje pomoći sa low budget trimerima bolje im ide nego meni ne stoje niti jednom.

Nove ušice stavio jučer krenem 10m u jačoj travi i puca jedna strana flaksa. Nož je ispravan koji odsjeca višak, glava napunjena masti čak i flaks bio u vodi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,542
Probaj malo usporiti pomak glave. Meni se događalo isto da mi je flaks pucal kod ušice, ali kad sam isel malo sporije, onda se rascval na kraju, ali nije puknul. Pričam o situaciji kad se naiđe na nekaj debljega ili tvrđega. Također pomaže smanjenje gasa kad se kosi uz drvenasto. Ovo su moja iskustva, iako ih još nemam puno.
 
  • Like
Reactions: ZJ

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
205
Koji flaks preporučujete te za villager 2700 ima 2,7 konja. Trimer je stvarno makinja sa nožem ali s flaksom kojeg oni preporučuju 2.4 ogrugli Mcculloch, nema šanse odma puca ili se lipi unutra, čak je bio u vodi. Kosim uglavnom travu oko metar visine di ima puno kamenja. Gledam husky core cut 2.7 ili 3mm jel vridi dodatne pare usporedno s obicnim okruglim,
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
a koristim core cut 2,7 i odličan mi je, to što se lijepi u glavi je, po mom iskustvu, greška u glavi, imao sam original OleoMac glavu i dogašalo mi se to ali ne tako često, onda sam kupio neku zamjensku i od prvog dana se stopi i zalijepi nit unutar glave, u subotu kupio neku kunesku/rumunjsku nemam pojma i potrošio 10 rezervara goriva danas i nije niti jednom niti pukla niti se zalijepila nit. Uglavnom, Preporučujem Core Cut
 
  • Like
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh