• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
..i nosim u ovlašteni servis da ne izgubim garanciju .



joj daj naj me s tim ..ni ovi moji kinezi ne bi bili tu da nisu u mojim rukama .

Uz prvi sam dobio 2 glave , u prvoj košnji , prvog točenja potrgao sam tri glave .Kako , nakon kaj sam potrgao drugu glavu popravljao sam prvu , 2+1 = 3 .
gotova košnja ..iskustvo ulaganja flaksa u te glave se ne može opisati , trebaš 4-5 treznih ruku .

kurblin bolje da ne pišem, ne bi mi vjerovali , zadnji kvar na kurblinu je bio da mi je puknuo jedini metalni dio u njemu(osim opruge) .Pukla je ona L žica koja hvata šalicu na radilici.
Kao se vidi ni na jednom nije orginal ručka .
Na drugom trimeru glava ili dvije koja dođe uz njega nije ni došla doma , da ne bi pao u napast da je montiram na trimer , odmah po t45 ..glave , trokraki nož i naramenice ..štitnik za uši ..reciklaža..odmah

Balast utezi na karburatoru odmah dolje ..na jednom se rastopio štitnik auspuha , kad se opečem ....mmm..čuvaj me se .

naramenice i ta sranja , 0 bodova , imam pojas od auta ..radio sam kopče , šivao spojeve ..drama .
na jednom sam popravljao AV (možeš misliti) spoj ..ubrzo moram i na drugom .

Ali , kad dođe ta minuta , uhvatim za cijev i tresnem po stupu ..pokupim sve ono od sthila i idem po drugi -kinez

hoću reći , tko ne zna šerafati po tome - bježi od toga , amen
 
Posljednje uređivanje:

lordalbatraoz

Novi član
Tu od
15 Lip 2023
Poruka
17
Nagovorili ste me...FS 235 je u garaži.
Prodavač mi je rekao da odma s njom u travu u puni gas, da iz auspuha izlete neke nečistoće 😂
Gdje god sam šta čitao, piše da prvi rezervoar na leru treba obraditi.
Šta Vi kažete na to?
Btw. prvi put sam uzeo ono zeleno sintetičko ulje. Ima li to smisla i u budućnosti kupovati ili ne?
Do sad sam na svim mašinama koristio Divinol ulje i nisam nikad imao problema...
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
235
Trimer kupuješ prema potrebi i mogućnostima.
Za moje potrebe opet ću kupiti Einhel, jer večinu terena kosim motokultivatorom (trimerom oko plota i voćki).
I taj Einhel ne štedim ni sekunde.
Zadnji tank goriva je otišao kompletan pod punim gasom (malo me je trava prerasla).
Skupi "bolji" trimer ima smisla ako imaš puno košnje na strmom tetenu.
Ne razumijem ljude koji za košenje relativno ravnih parcela kupuju skupe trimere.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
... Gdje god sam šta čitao, piše da prvi rezervoar na leru treba obraditi....
Čestitam, dobar izbor.

Minutu ga zagrij u leru, a onda na posel.
Nemoj ga prvih par spremnika tjerati do kraja i variraj s gasom. Prije gašenja opet minuta u leru (da se ohladi).
I, radi dugotrajnosti, slaži mješavinu 40:1 (2,5%).
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Šta Vi kažete na to?
misim da je izbor dobar, što se tiče razrađivanja i ulja poslušaj preporuku prodavača, kako su kolege rekli već, na ulju nemoj žaliti na razliku cijene...sretno.
 

lordalbatraoz

Novi član
Tu od
15 Lip 2023
Poruka
17
Ajde pošto vidim da ste iskusni... možda tko zna i odgovor na ovo...

Stihl FS88, 1994. god
Trimer je stajao do prošle godine u nekoj garaži u Njemačkoj jer je došao bez glave i štitnika pa nije odma korišten, vlasnik je nakon par tjedana umro i tako je ostao.
Moj tata ga je dobio džabe pa smo ga probali osposobiti. Prvo smo promijenili svjećicu, crijevo goriva i semeringe na radilici jer je negdje vukla zrak.
Prošlu sezonu je odradila vrhunski bez ikakvih problema. Ovu sezonu sam ju upalio, odmah iz prve, odradio prvu turu flaksanja od 2-3 sata, sve super.
Na drugom flaksanju više nije htjela upaliti.
Promjenio membrane, uspio ju naštelati i upaliti i 10 min je kosila super.
Nakon 5 min odmora, probao opet, jedva ju upalio i da bi radila na punom gasu, morao sam joj dati polu čok. Ko da dobiva premalo goriva. Poslje toga više ju nisam mogao upaliti.
Ima tko kakvu ideju?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,159
Nije premalo goriva, jer čok ne dodaje gorivi, nego izgleda da ima previše zraka, tj negdje vuče zrak, ili ti je neka cijevčica puknuta, zaštopan filter goriva, ako nisu original moguće da su i membrane
Teško je tako odgonetnuti
 

lordalbatraoz

Novi član
Tu od
15 Lip 2023
Poruka
17
Probaj upaliti bez čepa na rezervoaru.
Probao, to sam prvo posumnjao...isto je

Nije premalo goriva, jer čok ne dodaje gorivi, nego izgleda da ima previše zraka, tj negdje vuče zrak, ili ti je neka cijevčica puknuta, zaštopan filter goriva, ako nisu original moguće da su i membrane
Teško je tako odgonetnuti
Da, to sam mislio...
Filter je također novi, crijeva su nova...
Membrane original Stihl...
Nisam jedino dihtunge promijenio...al stari nisu ni bili loši
Nisam ih promijenio jer ih nisam mogao naći original.
 

Najnoviji postovi

Na vrh