• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
853
Probaj stavit novu svječicu
Moj kinez tri minute radil zgasil se i dok se ohladil pali od prve topal ni za boga.
Stavil drugu svećicu mali pali ko mina topal, vrel od prve.
Probao, isto je.

Probaj nježno dodavati gas da ne krepa!
Tako se događa i meni i čini mi se da membrana mora "proraditi" onda je sve u redu!
Probao, malo samo ubrza i krene se gušiti.

Provjeri cjevčice od rezervoara do karburatora. One znaju biti ispucane od stajanja u skladištu i onda vuće zrak umjesto goriva
Sve su dobre, nabio na špricu i nigdje ne puštaju.

Na kraju su bila dva problema, srećom beznačajna:

1. voda u gorivu, a time i karburatoru, vidjelo se u pumpici, ili loše gorivo ili kondenzacija
2. smjesa, vijak za gas odvrnuo četvrt kruga, Boga pitaj zašto mu više ne paše stari položaj
 

lordalbatraoz

Novi član
Tu od
15 Lip 2023
Poruka
17
Pozdrav ekipa...
Nikako se ne mogu odlučiti između Husqvarne 525RX i Stihla FS 120...Stihl je jači i skuplji.
Husq je 50€ jeftinija i lakša..
Do sad sam koristio FS 88 i snagom mi je bila sasvim okej pa zato gledam ova dva modela. Trenutno više važem na Stihl
Za Stihl vidim komentare da je kinez, da ne valja i slično. Kakva su Vaša iskustva? Ima tko model star godinu-dvije, a ne 10? 😁
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
FS120 je legendarni model. Mnogo ih radi >20 g.
525 je manji stroj, pa nisu usporedivi.

535 je jači, ali ne vrijedi novce koje košta.

Oba su dobar izbor, pa odluči sam ;)
 

lordalbatraoz

Novi član
Tu od
15 Lip 2023
Poruka
17
525 je 500€, fs120 je 550, a 535 je 800...
Fs120 je prije dvije godine bio po 400€...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Gledam i čitam to, pitam se kolika je cijena tih strojčeka po 1 KS, odnosno po 1 KG težine u usporedbi s cijenom u EUR ekima?
Drugo pitanje koje mi se nametnulo su troškovi održavanja kroz recimo 5 godina?
Piše se svako malo: da nema ovoga, čeka se ovako dugo, glava košta toliko.
Osim samo zadovoljstva da je netko korisnik tih trimerskih BMVa ili Mercedesa, ja ne vidim tu ništa drugo nego ogromnu nabavnu cijenu, visoke troškove održavanja i problematiku nabave rezervnih dijelova.
Moj je stav hvala na tome, kupim za isti novac 3-4 bezimene, jeftine marke i ako treba čim stane, slibodnu ju bacim i kresnem odmah drugu, novu...
I još gledam oko sebe, susjedi se "Štilje" a zaraslo ih iz porodice "korova" bilje, ja sam bezimeni, a redovito uredno pokošeni. Kaj tu ne štima???
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Od Husqvarne je najbolji izbor 545RX, imao sam par problema sa svojima ali sad kad su riješeni stroj je u rangu FS461.

Problemi koje sam imao: prvi stroj nije bio dobro podešen, nakon što su podesili karburator stroj je radio dobro. Na drugom stroju je otišla pumpica - probušila se. Na trećem stroju je bila oštećena usisna guma.

Jedina stvarna mana Husqvarne su veće vibracije na rukama i čekanje dijelova po mjesec dana.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Gledam i čitam to, pitam se kolika je cijena tih strojčeka po 1 KS, odnosno po 1 KG težine u usporedbi s cijenom u EUR ekima?
Drugo pitanje koje mi se nametnulo su troškovi održavanja kroz recimo 5 godina?
Piše se svako malo: da nema ovoga, čeka se ovako dugo, glava košta toliko.
Osim samo zadovoljstva da je netko korisnik tih trimerskih BMVa ili Mercedesa, ja ne vidim tu ništa drugo nego ogromnu nabavnu cijenu, visoke troškove održavanja i problematiku nabave rezervnih dijelova.
Moj je stav hvala na tome, kupim za isti novac 3-4 bezimene, jeftine marke i ako treba čim stane, slibodnu ju bacim i kresnem odmah drugu, novu...
I još gledam oko sebe, susjedi se "Štilje" a zaraslo ih iz porodice "korova" bilje, ja sam bezimeni, a redovito uredno pokošeni. Kaj tu ne štima???
Nije to baš tako.

Za ozbiljan rad su potrebni strojevi koji su ugodni, koji imaju manje vibracija na ručkama. Za visoku travu je potrebna i ozbiljna snaga.

Za sat do dva tjedno može poslužiti svaki.

Ne želim mijenjati ničiji stav, ali prvo treba probati raditi s kinezom i npr. Stihl FS360. To je neusporedivo.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,611
Slušal sam i ja svakakve savjete pa sam kupil kineski trimer da se najde za zamjenu ako zatreba. Koristil sam ga 2-3 puta i od onda više ne. Zagrije se, krepa i više ne pali. Kawasaki radi bez ijedne greške već petnaestak godina, a kosi jako puno. Samo ga redovito čistim i podmažem. Ali svatko zna svoje. Sigurno i Stihl i Husqvarna delaju isto tako.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Fuxtec, 7 godina torture. Ove godine promijenio svjećicu prvi put preventivno i cijevi od goriva. Kad završi sezona samo ga stavim sa strane da ne smeta, nikakvo čišćenje i izvlačenje goriva. Radim sa njime po par sati bez ikakvih problema.
Hondin 4 taktni star cca 16-17 godina, svage druge godine nove membrane i do sad dva karburatora promijenjena. Nakon sat vremena rada ne osjećam desnu šaku. Plaćen 4 puta više nego Fuxtec.
Brat kupio prošle godine HQ 535 i ne leži mi nikako, jednostavno ne mogu naći položaj da mi je dobro raditi sa njime. Inače solidan trimer i ima dobre antivibracijske ručke ali preskup i ne baš odveć jak kako piše na papiru.
Moja iskustva su takva kakva jesu.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Odnesite Husqvarnu 535 na podešavanja rasplinjača, imao sam sličan slučaj s 545RX.

Vezano za ugodnost u radu, Husqvarna ima vrhunske naramenice samo ih treba dobro podesiti.
Priključak na trimeru se također može podešavati pa treba i to podesiti.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,772
Radio sam ja s par kolega usporedno kinez i moja Husqvarna. I s hq 335 i 535 sada.

Išao im pomoći pa smo svatko sa svojim kosili.


Mogu reći par zapažanja.


1.
Ni jednom nisam doživio da kinez nije bio u nekom kvaru ili da mu se neki kvar nije dogodio. Ili neće paliti hladan, ili neće paliti vruć. Ili se nekad ugasi vruć ili malo curi gorivo. Uvijek nešto. Mislim rade oni. Ali uvijek je nešto.

2.
Potrošnja goriva
Na moj jedan rezervar, oni su uvijek minimalno 2 potrošili

3.
Toliko spominjane vibracije
Oni su nekad i nakon jednog rezervara morali malo odmoriti ruke, leđa, trimer.
A ja sam samo usipao gorivo i nastavio dalje.

Profesionalni strojevi su napravljeni za ozbiljan posao i rad bez pauze između svakog rezervara. Kvari se kao i svaki drugi stroj. Ali nakon više sati košnje možeš doći kući i jesti juhu, a ne da se treseš kao da imaš parkinsona.

Evo to su moja zapažanja.

Sad, nije da to mora biti za sve Kineze. Evo npr. Za hiunday sam čuo puno pozitivnih stvari.

Ili npr. Uzeo sam 2 praktik garden bušača rupa. I kod mene su izbusili preko 5000 rupa (da 5 tisuća). I još sam ih posudio par puta i eno ih još uvijek rade..
 

Najnoviji postovi

Na vrh