• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,698
Imaš FS350 u BiH... Iako bi radije gledal 360/361.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
179
Abtivibracije se isplati ako radis vece povrsine cesto, onda se definitivno isplati investirat, ako radis svako par miseci onda se moze pritrpit jedan dan. Stihlova glava pase samo na stihlove trimere zbog navoja koji samo stihl koristi, jedino mozes nekom dat da ti nesto istokari s maticom u glavi. Ta glava 25-2 je mala i namijenjena na za male trimere zbog snage. Tebi triba flaks 2,7-3,0 inace ti stalno pucat pogotovo u vecoj travi. Glavu imas univerzalnu u tene g od villagera (zapravo tecomec) bc 174, al svejedno provjeri koji navoj imas na trimeru.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Za manje modele stihl ima glavu auto cut 36/2 i debljina flaksa za nju je od 2,7 do 3,3 mm.
 

ivano_007

Novi član
Tu od
20 Kol 2023
Poruka
16
Imaš FS350 u BiH... Iako bi radije gledal 360/361.
FS350 750€, FS360 980€... 230€ razlike, nije zanemarivo

Za manje modele stihl ima glavu auto cut 36/2 i debljina flaksa za nju je od 2,7 do 3,3 mm.
Ja se volim držati tvorničkih postavki (glavi), ali izgleda meni da se uvik može iskemijati (istokariti) nešto i da se može i na najslabije modele pripasati glava sa niti 3,3mm. Sad koliko to ima smisla, hoće li se trimer gušiti zbog male snage, vjerojatno hoće, ali to je sad druga priča. Iako kod nekih modela stvarno nema smisla odnos snage i niti, npr. 2KS, 40ccm, flaks max. 2.4mm. Ali dobro, šta je tu je, držati ćemo se onog što je proizvođač preporučio.

U početku sam mislia da su trimeri preko 8kg preteški, ali vidim da je dosta profesionalnih trimera preko te kilaže (FS360, 545RX...) pa pretpostavljam da to tako mora biti. Sve u svemu hvala vam svima koji ste udijelili savjet, sad je na meni da se odlučim za neki model i u skorije vrijeme ga i kupim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,698
Moje neveliko iskustvo: trimer 2,2ks, 36cc (H335Rx):
- optimalno: 2,7mm
- može, ali se motor muči, čitaj puno više troši, (pre)velikim otporom zraka: 3mm. Ali ako mora radi vrste drača, s 3mm može raditi. Za te primjene koristim Husqvarnin 5-strani flaks.

FS350 i 360/361 imaju drugačije motore (obični vs strato 2-mix) i generacijski jedno 20g.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
179
Ne moraš se bojat da ćeš uništit trimer. Motor će ti se prigrijat i zaribat ako radiš bez osjećaja i ne čistiš trimer, zupčanici i karadan ako ne podmazuješ i lupaš s nožem o panjeve i kamen, najčešće ode spojka ali nije to neki trošak da košta pola trimera, ako ti je taj sadašnji služi 15 godina bez kvarova, valjda će i ovaj bar do pola toga doć.
 

ivano_007

Novi član
Tu od
20 Kol 2023
Poruka
16
Evo malo sam istraživao "jeftinije" naramenice za trimer jer su mi se na starom trimeru pokidale. Ovo je nekakav izbor:
- ove crne s eBaya, 100kn,
- Ramda, čine se siromašne, 150kn,
- Villager Ph2016 200kn.

Ima netko preporuku, savjet?
 

Prilozi

  • EBAY.jpg
    EBAY.jpg
    13.4 KB · Pregleda: 35
  • RAMDA.jpg
    RAMDA.jpg
    8.2 KB · Pregleda: 35
  • VILLAGER.jpg
    VILLAGER.jpg
    15.6 KB · Pregleda: 35

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
179
Te pred zadnje su kopija stihl onih najobicnijh i nisu ništa specijalno. Te zadnje od villagera su kopija husqvarna x balance. Meni su dobre, kad dobro podesiš i njih i trimer uopće ga ne osjećaš.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,160
Villager, iako sam i njih potrgao pa kupio original Stihl standardne.

Ja bi kupio ove u sredini čak. To je kopija Stihla.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Ove s ibay-a mi izgledaju loše, ove srednje su katastrofa imamo ih na husqvarni 143 i muka Isusova s njima, nikako ih namjestiti dobro i uvijek vuku na stranu, nisu fiksirane na lijevom boku i jako su neudobne. Zadnje mi izgledaju najbolje, a za kvalitetu ne znam.
 

ivano_007

Novi član
Tu od
20 Kol 2023
Poruka
16
Kupljene Vilagerove naramenice, 25.5€ (190kn). Sad se okrećemo kupovini trimera ;) jel ima neko doba u godini kada trimeri budu na popustu? Ili drže jednaku cijenu cijelu godinu?
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
179
Husqvarna je imala ovo proljece na akciji 535rxt za100 eura popusta, neznam za druge marke
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Navodno da će i na iduće proljeće biti neka cjenovna akcija na Hq trimere
 

Najnoviji postovi

Na vrh