• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Stavit ću sve C3.
Ako na radilicu idu C3 ležaji onda će biti i ovdje ok, jer se okreću istom brzinom (ležaji na ulazu kutnog reduktora)...
Donji veliki ležaj po katalogu isto ima c3 oznaku tako da će to biti ok...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,567
Ležajevi nek budu sa PVC zatvoreni, i na onom srednjem izvadi obadvije zaštite, dok gornjeg i donjeg ostaviš zaštitu prema van kućišta.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
C3 samo ima (malo) veće tolerancije u odnosu na "obične" pa dopušta veće radne temperature.
Bilo koji se uzme bez problema.. ionako ako se uzima u trgovini dobije se onaj koji se prvi nađe pod rukom.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Uzeo sam NTN i KOYO sve s oznakom C3.

U tim glavama je visoka temperatura i visok broj okretaja. Mislim da su ovi ležajevi puno bolji od originalnih.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
To ne vađenje obje zaštite, tj ostavljanje vanjskih, može biti mač sa dvije oštrice.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Muha,
može pojašnjenje ?

Krajni ležajevi su imali zaštite, unutrašnji su bili otvoreni.
Treba li ove krajnje ležajeve otvoriti i u njih staviti dodatno mast pa ih zatvoriti. Ili ih ostaviti tvornički bez otvaranja ?

Unutrašnji ležajevi su otvoreni, na glavi postoji vijak za podmazivanje te će se podmazivati redovito, za unutrašnje ležajeve ne brinem ...
Ali nije mi jasno dal' ovi vanjski zatvoreni trebaju dodatno podmazivanje prije ugradnje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Koliko se sjećam, na Hq glavi su metalni poklopci na lagerima (ZZ).
Ja ih ne bi skidal (na ovom odmah iznad glave) jer i kroz njih dođe dovoljno masti, a lager ako je prepunjen mašću štopa rotaciju i više se grije. Onima na ulazu (pri kardanu) bi ostavil zatvoren samo vanjski lager izvana.

Ako stavljaš 2RS lagere, postoji mogućnost da tlak masti izbije vanjske poklopce.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Kod stihla su donji lageri original 2RS....
Tako je na FS55, FS120, FS350, FS3450, FS461 i na FR410 koji upravo uređujem - treba mi za košnju kosog kanala jer je s FS461 užasno teško raditi taj posao.

Gornji lager je imao metalni poklopac ali taj sam isto uzeo s gumenom zaštitom mislim da to nije ni previše bitno...
 
  • Like
Reactions: ZJ

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,567
Ako ležajevi imaju gumenu zaštitu i ako nju ostaviš (kako sam već naveo), postići ćeš to da će se manje gubiti mast a pogotovo na donjem (prema nožu). Mast kad se zagrije onda probija dolje.
U svakom slučaju ako montiraš ležajeve (sa mačom sa dvije oštrice) ili pak sa jednom. I lamarinom (kao zaštitom) manje je bitno. Ako budeš podmazivao kao i do sada! :LOL:
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Podmazujem redovito, ali nije do mene :).
Evo stroja.Inače je u odličnom stanju. Motor je kao nov. Korišteno stihl hp ultra ulje. Bivši vlasnik nije znao da se mora podmazivat kutni prenos, srećom pa nije puno kosio...

Nadam se da ću se uspjeti naviknuti na ovakav tip stroja. Imam FS461 i 545RX ali mi ovo treba za jednu kosinu koja se teško kosi s trimerima koji imaju široke ručke.

IMG_20231210_114555.jpg
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
173
Ima posla za njega, dosta livada u šikari, ima i šuma a nezivim na selu tako kad sam gore ne stignem sve pa ce posluzit, naisao na njega preko covjeka koji prodavao preko jedne grupe preko fb za 1250e sa cirkularom i glavom za flaks i sitnikom za tu cijenu mi se cinilo ok.
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
173
Dali ima ko mozda fs 461 ili 361?
Taman danas isao da provjerim glavu od trimera za mast kad ono kljuc koji bi trebao odvidavat opce ne pase, morat cu do ducana pitat al me necudi da su i to uveli da se posebno kupuje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh