• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,904
Zanimljivo, kak se podatci o masi za FS240 razlikuju …

Gdje je nastala razlika od skoro kilu, a manji je motor, tj. ima skraćeni hod u odnosu prema 250?
Pitam se i zakaj su novi modeli teži od stari(ji)h (Fs350 vs 360/361, FS450 vs 460/461)???
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
Prodao sam FR410 i uzeo novi FS250 (uvoz iz BIH).
Trimer je poprilično jak i lagan, prvi dojmovi su odlični. Iako nema antivibracijski dio u 4 točke jako malo trese za ruke (otprilike kao 545RX).

Uz FS461 bit će odličan za kosine jer je lagan i jak.

Razmišljao sam o novim FS120 2mix ili FS235 i u razgovoru s ljudima koji servisiraju i rade s takvim trimerima odlučio sam se za FS250 (ista konstrukcija kao stari FS120 samo jači).
pozdrav, na koji način si uvezao trimer iz BiH?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
705
Nisam ga uvezao ja već sam ga kupio u HR od čovjeka koji ga je uvezao ali je navikao na 4mix motor i kupio je FS131 a ovaj je prodao meni. Bio je star 10 dana i potrošio je 3 litre goriva...
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
56
Ima itko iskustva sa AL-KO BC500B, da li je kvalitetniji od onih MIDORI sa fejsa, za tasta, po selskom dvorištu i u vočnjaku uz kuču, isplati se potrošiti 180 eura, da je robusna, neće biti opterečenja u košnji ali da je barem pouzana u paljenju ,mogučnost servisiranja i izdržljiv 5~6 godina
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,601
Kako naletiš imam dvije starija pali prvi put više puta treba cuknut a novija baši ne za nju več treba znati tehniku da prvi put vužge a dok su vruće je obrnuto tak da kak natrefiš
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
56
Ima itko iskustva sa AL-KO BC500B, da li je kvalitetniji od onih MIDORI sa fejsa, za tasta, po selskom dvorištu i u vočnjaku uz kuču, isplati se potrošiti 180 eura, da je robusna, neće biti opterečenja u košnji ali da je barem pouzana u paljenju ,mogučnost servisiranja i izdržljiv 5~6 godina
evo da nastavim:

Pali na max.drugi potez nažalost bez dekompresije i treba biti pažljiv pri potezanju špage kurble , kod uporabe flakserica je dosta teška bez obzira na duple naramenice (upotrijebljene od moje Makite jer original su zakurac) , ima rezervar od 1 litre, original glava za flaks koju ne treba otvarati za namatanje flaksa u koju stane cca.6m flaksa 2,4mm, jačina od deklariranih 1,9kW/ 2,6 konja je stvarna-kosio travu i mlado svakakvo grmlje preko metra visine po zaraslom vočnjaku bez da se AL-KO BC500B imalo gušila, malo više od pola sata i potrošila u takvim"ekstremnim" uvjetima puni tank, ima dvopoložajni gas (na žalost ne da se složiti drugačije), čok se automatski otpušta prilikom pritiska gasa u prvom položaju (ne vrti još kardan-kuplung ne lovi još) te je potrebno pritisnuti gas još malo da se otvori zračni ventil-toga nemam na Makiti EM 2600 i Stihl FS 55 od prije 8 godina-u te dvije funkcije koje se odvijaju u prvom položaju ručka gasa ne pruža nikakav otpor prilikom pritiska (još ne lovi kuplung) i tek kad se pritisne gas preko 1/3 (to je več drugi položaj gasa) prima kuplug i vrti glavu flaksa i tada se otpor pritiska gasa jako osjeti, dosta teško je držati manji broj okretaja glave flaksa (na Stihl FS 120 to je puno lakše a na Makiti Em2600 i Stihl FS55 to je dječja igra koliko je to lako postiči), AL-KO BC500B je predviđena da ili radi punom snagom ili je u leru u onom spomenutom na početku prvom položaju gasa poslje otpuštanja čoka, cijela flakserica djeluje kao puno ozbiljniji uređaj od Midora i ostalih zvijeri iz zvjerinjaka sa fejsa ali ni približno Makiti EM2600U ili Stihl FS 55/120 (sa tim ozbiljnijim uređajima ju mogu usporediti), najbliži ovlašteni servis mi je blizu (Ivanja Reka/Sesvete), u servisu potvrdili da u 1 litru benzina ide 20ml ulja za mješavinu (25 ml max.ovisno o kvaliteti ulja), dakle u kratko: teža/kompliciranija/povečani potrošač/močna flakserica/jako male vibracije tijela/nije praktična za manje poslove a na večim dolazi do punog izražaja njena funkcionalnost i tada opravdava cijenu rada koji obavlja (3 puta jeftinija od približno po mogučnostima ekvivalentnih marakteristika Stihl SF 120)
 
Na vrh