• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
517
Husqa je meni bolja od Stihla. Ja bi je na keca uzeo nego nema servis a za Stihl ima tamo gde ja koristim trimer.
Kad sam kupovao trimer-čistač šikare- HQ335rx , pa kasnije i motorne pile ,gledao sam da to bude u rangu profesionalnog stroja za profesionalnu uporabu, sa najnižom snagom i drugim karakteristikama u tom segmentu, npr težina i potrošnja stroja i naravno cijena.
U sva tri slučaja, Husqvarnin stroj je bio:
- po snazi, deklariranoj, jači
- po cijeni, jeftiniji.
Jednom sam posudio Stihl-ov trimer od strica, mislim da je bio FS 120, i jedino što sam primjetio je , da mi je taj trimer nekako bolje ležao u rukama i rad sa njim je bio nekako podesniji, podatniji.
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
96
Isto, da me pitaš koji Stihl ili Husqvarna rekao bi ti Husqvarna a ja sam uzeo Stihl.
I njihovu nit koristim, onu wisher ili kako se već zove a i njihov dvotaktol HP koristim. Kupio sam i odneo nit komšijama u Crnu Goru i svi se oduševili. A oni dole samo Stihl priznaju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
  • Like
Reactions: H&S

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,651
View attachment 75332 danas se malo ponovili
Odlične su, iako ja baš nisam bio zadovoljan kad sam kupio trimer (bile su u paketu) dok ih nisam uskladio sa svih strana, čak sam ih htio mjenjati za stare koje sam imao na OM trimeru, na sreću nisam
Koliko je opće dobro za trimer taj noz za malčarenje s obzirom da trimer dozivi bezbroj udaraca, ja to nebi stavljao na svoga a snage ima dovoljno, bolje cirkular i noz pa pomalo.
Nema ti tu nekih udaraca ako znas sta radis, a niti cirkular niti noz ne moze napraviti posao kojo napravi ovo.
 
  • Like
Reactions: H&S

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Prijatelji,
Ođe sam naučio sve o trimerima i uspješno pokosio paš zapuštenu livadu. Naravno sviža sam zahvalan na savetima.
Sada me interesuje da li neko ima iskustvo sa nožem za malčarenje.
Ja imam fs250, 2,2ks. Za njega Stihl nije predvidio taj nož ali ima Oregonov.
Kupio sam novi FS250 i uz njega dobio trokraki nož...
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
96
I ja ali ne malčer već običan trokraki.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
96
Naručio sam Oregonov malčer da mi dostave. Je li njega treba oštrit ili se dobija fabrički naoštren
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
96
Komšija ima fs70c i baš je dobar,15 gpdina ništa nije popravljao. Drugi ima fs55 ali je slabašan, tako kažu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,193
Treba mi neki laganiji i kvalitetan trimer.
Najprije sam razmišljao os Stihl FS 55, a onda na popularnoj talijanskoj stranici naiđem na FS 70.
https://www.gmvagricenter.it/prodott...hl-fs-70-rc-e/
E sad, karakteristike motora su slične FS55, ista zapremina jedino je malo jači. ALi je i cijena u It jača za 100e.
Dali netko zna u čemu je razlika?
Odgovoril sam ti na drugom mjestu…
Pa eto, da i drugi znaju:

Ja na tvojem mjestu ne bi puno razmišljal: FS70 i gotovo.
Zakaj? Usporedi samo izgled, pa ti bude jasno.
FS70 je profesionalni trimer, jači 20% (1,2 vs 1ks) od FS55, koji je kućna igračka. Ima antivibracijski gumeni rukohvat (R model, od manje značajnih razlika), a glavna je razlika na bitnim dijelovima:
- FS70 ima klip s 2 karike, FS55 samo s jednom.
- FS70 ima kovanu klipnjaču s pravim, zamjenjivim igličastih lagerom, FS55 ima štancanu klipnjaču na kojoj se ne mijenja lager (mijenja se cijela…radilica).
- FS70 ima reduktor s 4 lagera, FS55 sa samo 3 (samo 1 lager na kardanu).

Ukratko, zaboravi na tih 100e i kupi pravu stvar (FS70)…imat će ti ga i unuci
wink1.gif
 
Posljednje uređivanje:

bosanac1976

Novi član
Tu od
19 Svi 2015
Poruka
11
Husqwarna 128R.

Promijenio karburator, novu svječicu, nove cjevčice dovoda i odvoda goriva, novi filter goriva.

Dodatno poštelao L i H. Međutim, kad naštelujem okretaje bude OK. Nakon što ga ostavim 10-ak dana da miruje, jer tada s njime ne kosim nastaju veliki problemi.

Naime upalim ga i kad počnem dodavati gas on uopće ne reagira na gas. Počne se gušiti i na kraju se ugasi.

Ima netko ideju šta bi moglo biti?
 

horv1869

Novi član
Tu od
8 Ruj 2019
Poruka
15
Odgovoril sam ti na drugom mjestu…
Pa eto, da i drugi znaju:

Ja na tvojem mjestu ne bi puno razmišljal: FS70 i gotovo.
Zakaj? Usporedi samo izgled, pa ti bude jasno.
FS70 je profesionalni trimer, jači 20% (1,2 vs 1ks) od FS55, koji je kućna igračka. Ima antivibracijski gumeni rukohvat (R model, od manje značajnih razlika), a glavna je razlika na bitnim dijelovima:
- FS70 ima klip s 2 karike, FS55 samo s jednom.
- FS70 ima kovanu klipnjaču s pravim, zamjenjivim igličastih lagerom, FS55 ima štancanu klipnjaču na kojoj se ne mijenja lager (mijenja se cijela…radilica).
- FS70 ima reduktor s 4 lagera, FS55 sa samo 3 (samo 1 lager na kardanu).

Ukratko, zaboravi na tih 100e i kupi pravu stvar (FS70)…imat će ti ga i unuci
wink1.gif
Stihl fs55 ima dvije karike,barem moj iz 2001 godine,osim rasplinjača sve je još originalno na njemu godinama kosila travu i do pojasa vraški dobra mala mašinica.
 

Tomislav SB

Novi član
Tu od
29 Kol 2024
Poruka
3
Pozdrav svima novi sam pošto sam većinu stranica letimično pročitao znam da imate poprilično iskustva, pa bih iskoristio priliku za vaše sugestije. Iz slavonskog broda sam inače.
Već 15 god imam kawasaki tj45 i prezadovoljan sam kako je većina ovdje napisala za taj stroj. Nikada nisam osim njega koristio renomirane marke. Inače sa kawasakijem kosim nekih 15-20 h godišnje, isključivo silik 2,7 onaj Cut sa aluminijskom prašinom četvrtasti, a kako je već duže sve dovedeno u red, nema potrebe za nožem ni ako trava malo preraste.
Kod kawasakija mi je jedino problem kod paljenja. Na čok se zaleti, vratim ga, paljenje bez njega, a onda malo odradim u toku zagrijavanja par prebacivanja između čoka i normalnog da valjda dovoljno povuče goriva. Zatim obavezno mora odraditi minutu - dvije na leru, jer pritisak na gas ne prima. Nakon toga radi bez problema i nikad me nije izdao. Pitanje je preporuke, sugestije, crijeva i filter goriva nisam nikada mjenjao. Možda je čisto takav karb pa evo korisna sugestija bi dobrodošla. U toku rada snage više nego dovoljno, nisam od onih koji gazi do kraja već u radu slušam motor i pritišćem ovisno o opterećenju te nastojim držat konstantu 50 - 90% snage čisto da su lamele u stalnom zahvatu.

Nedavno sam uzeo polovnog Raidera (pretpostavljam kineza) čisto kao rezervni trimer. Nije primao gas jer je godinama stajao pa sam promjenio karb, crijeva i filter i naštelao ga, radi dobro nakon toga. Ima rastavljanje na sredini, uzeo sam pilu za njega da ne moram neke pridanjke po zemlji motorkom, a razmišljam dodatno o nastavku škara za živicu za nekih 30 m koliko ima živice. Zgodno ovako kao višenamjenski alat.
Moje pitanje je uz ovu plastičnu glavu sa slika koju sam uzeo jeftino i nisam dovoljno testirao, koja je vaša preporuka za glavu a da nije recimo 50 eura (koliko me skoro i čitav trimer izašao ;). Glava je M10 vijak. Isto tako želim čuti vašu preporuku za nož.
 

Prilozi

  • 20240823_222320.jpg
    20240823_222320.jpg
    48.3 KB · Pregleda: 33
  • 20240830_065409.jpg
    20240830_065409.jpg
    35.1 KB · Pregleda: 29
  • 20240724_114325.jpg
    20240724_114325.jpg
    38.3 KB · Pregleda: 29
  • 20240724_114422.jpg
    20240724_114422.jpg
    58.3 KB · Pregleda: 28

Najnoviji postovi

Na vrh