• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tuber 40 - Labin Progres

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Meni se taj traktor ne sviđa jer je dosta skup, a skoro svi dijelovi i sklopovi su MADE IN CHINA, prema čemu sam jako skeptičan, izuzevši motore koji su vrlo visoke kvalitete, možda jedni od najboljih na tržištu.
Svi pričaju da je to Hrvatski traktor, a što je na njemu Hrvatsko limarija ili samo je sklopljen u Hrvatskoj??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Nema veze čiji su dijelovi. U njega je ugrađen rad Hrvatskog čovjeka, koji ovdje zarađuje plaću i stvara novu vrijednost. Dakle, on JE Hrvatski proizvod. Dizajn i manji dio je ipak ovdje napravljen.
I drugi kupuje dijelove širom svijeta.
Po čemu je Tuber Kinez, a JD kompletno napravljen u Kini pravi JD???

A glede usporedbe s 539: bolji je utoliko jer ima veću prohodnost i 4WD.
Hoće li biti trajniji? Neće: na njemu je ugrađen brzohodni motor manjeg volumena.
Hoće li trajati kraće od 539? Neće, jer su u njega ugrađene dovoljno robusne komponente.

Jel mogao biti bolji? Je, da su odabrali mjenjač s više brzina, no bil bi još malo skuplji.
 
B

Bobo

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Tuber ce svakako naci svoje trziste, u to niti najmanje ne sumnjam i volio bih ih vidjeti i u mom kraju da rade. Ako se nekome bas svidja takav traktor, neka mu bude sa srecom i da puno na njemu odradi posla i puno radnih sati.

Kvalitetan motor je, nema veze sto je brzohodan, kad je od kvalitetnih materijala napravljen i ne moras ti njega ganjati kao manijak na 3 000 okretaja stalno... Vjerujem da nece mali traktor nikada vise raditi puno zemlje i puno posla na zemlji kao sto je to bilo 80-ih godina... Danas mali traktori u pravilu duze traju, jer nisu optereceni kao sto su bili prije...

Vjerujem da ima svijetlu budicnost, samo da mu je cjena kao sto je bila najavljena ~75 000Kn bez kabine, jos bi i mogao proci, ali preko 80 000 je previse...
 
V

VTZ

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Koliko košta novi 539? Jeftiniji je za cca. 1000 eura, a nema prednju vuču. Kvaliteta motora postala mu je vrlo upitne kvalitete, jedino što se za te novce dobije s kabinom.
 
B

Bobo

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Novi 539 (stara linija) kakvog ga svi znamo je zadnji puta kad sam gledao kostao 63 000Kn s kabinom i kompresorom

Novi 539 (nova linija) hidro volan, kompresor, bez kabine 74 000Kn, a s kabinom pitajte Smiljana ;)

Cjene su, naravno, s uracunatim PDV-om
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Bobo kaže:
Novi 539 (stara linija) kakvog ga svi znamo je zadnji puta kad sam gledao kostao 63 000Kn s kabinom i kompresorom

Novi 539 (nova linija) hidro volan, kompresor, bez kabine 74 000Kn, a s kabinom pitajte Smiljana ;)
Cjene su, naravno, s uracunatim PDV-om
Koliko dođe ovakav s prednjom vučom?
 
B

Bobo

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Prednja vuca na IMT-u je u pravilu 1 000€ na cjenu traktora...

Samo, da te upozorim, da je taj traktor nizak jedva 15cm od zemlje na prednjem mostu i koliko cujem da nema snage za prednju vucu... 539 s prednjom vucom je po meni promasena investicija...

Bolje Tuber, nego 539 s prednjom vucom, to ti cak i ja preporucam, a onda znas da je ozbiljno ;) ;)
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Mislim da su cjene malo veće (za IMT )ja gledao u SEKRI stime da oni prestali sa uvozom vele imaju jako puno reklamacija ( iz Vukovara nekoliko komada morali praktički vratiti nazad)
U tuberu sjedio ina Viru i u Osjeku na sajmu , zgodan traktorčić kvaliteta ? po meni velika mana jako slaba hidraulika do 600 kg to znači da prskalicu od 400 litara ne može nositi, pneumatska sijačica ? a o rotacijonoj kosilici da ne pričamo
Kabina puna plastika kao i kod kineza ali ipak puno bolja od IMT propuha
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Slažem se sa ZJ-om, svakako navijam za Tuber, jer je Hrvatski proizvod.

A usporedba 539 i Tuber, ipak dajem prednost Tuber-u, jer ima odvojen pod od trupa, ručice i pedale bolje složeno, moderan dizajn, 4x4, 40 km/h, dodatna hidraulika, ...
IMT 539 je tehnologija iz 60-ih godina, i mislim da se nemože nositi s Tuberom...
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Bobo kaže:
Prednja vuca na IMT-u je u pravilu 1 000€ na cjenu traktora...

Samo, da te upozorim, da je taj traktor nizak jedva 15cm od zemlje na prednjem mostu i koliko cujem da nema snage za prednju vucu... 539 s prednjom vucom je po meni promasena investicija...

Bolje Tuber, nego 539 s prednjom vucom, to ti cak i ja preporucam, a onda znas da je ozbiljno ;) ;)
Znači i 539 s prednjom vučom i bez kabine (kao i Tuber) ispada nešto malo preko 80 000kn. Cijene su im znači skoro pa iste...jedino ovisi kakva se boja nekome više sviđa :D :D
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Problem je što su naši ljudi skeptični dok su u pitanju hrvatski proizvodi (pri tom mislim na čitav sektor, ne samo na poljoprivredu). Jednom prilikom mi je pričao jedan kolega iz Poljonove, kako sa DF kombajnima najviše imaju problema sa hrvatskim kupcima,
te ovo nije dobro, te ono, Turbo Separator svi izbjegavaju jer je to kao "promašaj", jer neki seljak u Hrvatskoj nije znao uskladiti okretaje. :lol: Dok niti jedan kombajn za izvoz ne ide bez TS-a

Isto tako kažu i trgovci poljoprivredne mehanizacije iz Austrije, najgore je sa Hrvatom imat posla ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Gledaj sad... nitko nije spominjao 539 s prednjom vucom... tu IMT gubi u svakom mogucem pogledu..

IMT je najpoznatiji po okretnosti, dobrojo prolaznosti, maloj masi. S prednjom vucom na 539 to sve zaboravi...
539 bez prednje vuce bolje odradi posao nego 539 s prednjom vucom... Ima ga jedan covjek ovdje sto se bavi peradarstvom. Traktor je, koliko cujem, vec dosta unisten (Kao Sananin 539) Fali dosta stakala s kabine, fale vrata, razbijena svjetla... prednja vuca na 539 ga jako jako sputava cak toliko da taj traktor postaje neupotrebljiv...


Ja Tubera usporedjujem s 539 nove linije s hidro volanom i kompresorom koji kosta 74 000kn.

Da zelim biti bezobrazan pa usporedjivati Tubera s 539 kakav je naj zastupljeniji i kojeg treba zamjeniti kad 539 dotraje, onda bi taj 539 kostao 63 000Kn, pa tek tu Tuber nema sto traziti...
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Mene malo brine mjenjač na tom Tuberu...piše da ima 8+2 brzine, a ide 41km/h :scratch :scratch Znači ima samo "brze" i "spore" pa mi se čini da mu nisu malo previše razvučene te "brze"...istina, motor se vrti do 2800 okretaja pa je tako dobivena ova maksimalna brzina valjda...
Bobo: slažem se sa svime šta si rekao, ali nekako mi je logično kad ih već uspoređujemo da onda uspoređujemo 539 s prednjom vučom (kad ju i ovaj već ima) i onda ispadaju skoro iste cijene...ja bi da odlučujem između ta dva uzeo Tubera (to je samo moje mišljenje)
 
B

Bobo

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Da moram birati izmedju tubera i 539 s prednjom vucom, kako sam ti iznad napisao, i ja bih uzeo Tubera jer je 539 s prednjom vucom (bar meni) neupotrebljiv traktor...
 
V

VTZ

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Ne znam jesu li već bile ove slike na forumu?

tub1.jpg


tub2.jpg


tub3.jpg
 
B

Bobo

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Nisu, to su slike iz JUL-COM-a gdje cu ja kupiti sjetvospremac i prikolicu. 15-ak km od moje kuce je to... Tamo cu detaljno poslikati tubera i njegove konkurente, jer ih ima svakakvih tamo ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Sviđa mi se instrument ploča, i kako su podovi zatvoreni... sigurno i nije bučan, super traktorić mi se čini :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh