• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Turbomatic

Davidst7

Novi član
Tu od
23 Svi 2016
Poruka
7
Dali je itko imao iskustva i dali je moguća reapracija turbinskog kola, zamjena lopatica točnije i tko to radi? Hvala
 

fiatagrif100

Novi član
Tu od
9 Stu 2016
Poruka
2
Imam frenda 105 s turbomatik i zanima me kakvo ulje ide u mjenjač i u hidraulika? I koliko gdje ide?
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Pozdrav,

Imam pitanje u vezi turbomatika. Konkretno radi se o IHC 1255. Čitao sam sve do sad postove, ali nijedan mi nije dao odgovor na problem.
Da li je normalno kod njih da kad je traktor ugašen i stavi se u brzinu, da on ukoliko se nalazi na laganoj nizbrdici može pobjeći, tj. da ga motor u brzini ne drži, već obavezno mora biti ručna?
To mi malo glupo, jer ukoliko ručna dobro ne drži, traktor može u većim nizbrdicama pobjeći?
Ili traktor ima neku grešku?
Ako ima netko da mi to malo objasni, bio bih veoma zahvalan?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Nema greške. Hidrodinamička spojka prenosi moment samo dok se vrti.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
Da, to je normalno. Sve ima svoje prednosti i nedostatke. Ali hidrodinamička spojka je puno veća prednost nego nedostatak…
 
Na vrh