• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 400

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Alternator je stavljen kada sam sastavljao traktor, sad će skoro 6 godina, veći je problem hauba, ona hoće puknuti tamo gdje se isjeca. Ima i rješenja gdje se alternator stavlja dole nisko, ali zbog granja i zapinjanja za svašta nisam se odlučio za tu opciju. Zasad nisam imao problema, a na njemu je još mali 45 ah akumulator (takav imao polovan) stavljen kada i alternator i iako ga palim i zimi (kada radi ralica) nikakvih problema nema.
Transporter uglavnom odmara, brat ponešto uradi sa njim, a imao sam i jedno izvlačenje ljetos. Uhvatio me u minuti jak pljusak a uz to lišće granje i sve ostalo mokro i nagib uzbrdo i poprijeko nije bilo koristi ni od blokade a nije mi se dalo rastovarati drva, pa je buraz dolazio u izvlačenje.
Trupci su se skoro pa sami popeli na prikolicu, tako je bilo nagodno da je bilo poravno da dođu na prikolicu a hrast srušen dva metra iznad šumskog puta, idealno. Bilo mi žao da idu u drva, nemaju grane a zdravi su pa idu na rezanje u dasku. Izgled ovog jednog trupca vara, bili dugo prorezani jedan do drugog a nisu razmaknuti pa promjenio boju.
 

Sašo

Novi član
Tu od
30 Stu 2019
Poruka
2
Pozz imam tomo vinkovica 418,na njega namontirao servo volan i sve kk radilo.....sad primjetio da prilikom motanja u ljevo ili desno prestaje vrtjeti remen?????pa mi molio pomoc ako ko zna o cemu se radi
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Uz preinake moglo bi pasati ali u ovom obliku ne,,,
Trebat ces ovakvo nesto,,,
 

Prilozi

  • poluge za tomicu.jpeg
    poluge za tomicu.jpeg
    50 KB · Pregleda: 40

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Reider, samo bi ju trebalu negdje upeti da se ne može micati gore-dolje.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ova kuka služi za izvučenje standardne autoprikolice 270kg suhe težine, sa ovakvim kačenjem sa park prostora, na asvaltno površino do mijesta, gdje zakačim auto. Il možda ak se treba nešto nabasati izvan asvalta i dovesti do njega, da auto nastavlja onda od tamo. A ponekad zaista se desi, da kuka se podigne. Najviše puta, kad se nalaga težina v prikolico i još stopiš na stražnji rub prikolice!:(Htijo sam napraviti blokadu, ali...Uvik taj ali...
A vuče taj TV i 2 autoprikolici prerađeni, koje imadu pomaknute osovine sasvim naazd, al tamo ne dođe nikad do tog problema, pa ni blokada kuke ni potrebna. Pored toga ovakav sistem koristim umijesto automatske kuke tekom kačenja i odpinjanja. Ne može biti ništa jednostavnije od toga.LP
http://shrani.si/f/14/rK/1IT0WvaU/img20171013150819.jpg
https://s4.mojalbum.com/17382304_18260225_22041334/prikolice/22041334.jpg
 
Posljednje uređivanje:
  • Like
Reactions: ZJ

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Sa ovim mozes da soferiras po ravnom... Ako natovaris nsto gabaritnije koje prelazi nazad i krenes uz uzbrdicu a neko ti naidje ili stanes da presaltas;vaga cas posla napravi jade
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
"vidanje", znam ja to. Prije toga, kad sampomaknuo osovino više nazad, uvik se to događalo. A napokon toga sad je mir. Ovaj traktorčič ne vozi nekve težine nikad, samo ovu malo autoprikolico. ZA nešto više nema ni snage ni težine. Jer kod mene je uzbrdica. A nimam tegova u kotačima. Uzki kotači propadali jesu il na njivi il na mekanom terenu, al vozijo samo lagane tovore i okretač mrve,izvadivać krompira itd, pa tegove demontirao i prodao.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839

Došao najkrači topling na trgu za TV moj. Treba mi za podig cirkularja.Onaj inproviziran kod kuče izrađeni nije se dao štelovati ,kad alat prikačen. A to je mi bijo velik problem. NA terenu treba iznivelirati mizo cirkolara za piljenje, a u mom primeru to ni išlo. Morao sam odkačiti topling i podičt z daščicama da sam napravijo vodoravno. Sad če biti ok. A odmah tekom kupnje bilo odmah 3 problema. Šipka za vrtenje toplinga zakovičena al ne vstavljena u topling:rolleyes:.Kako su majstori predvidili,da se to mogu ugurati osim sa čekičem, neznam.A vem zašto to tako su napravili(zbog transporta svekako). Jedno oko bilo preširoko, koja ide u uho cirkolara. A treči problem jedno oko ima premalo rupo za svornjak na TV-ju. Srečom tamo sam pronašao na mom privat lageru od Sip Favorit okretača svornjak od trečeg kotača, koj u TV paše na milimetar!.
 

Laki78

Novi član
Tu od
26 Lis 2019
Poruka
7
Pozdrav
Pevo da se predstavim
Od skoro sam vlasnik tv 419
Kupio sam ga u losem stanju i sredio za svoje potrebe za rad u farmi pilica
Evo par slika
20200318_183352.jpg

Imam i slike za vreme remonta traktora i za vreme izrade utovarivaca
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Sve slike su bile iste. Probaj učitati nove slike.
 

Najnoviji postovi

Na vrh