• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 500

Laki23

Novi član
Tu od
23 Pro 2018
Poruka
7
pozdrav
imam problema da mi trese prednji lijevi kotač na 523 dok kod ostalih sve ok. Dali netko zna u čemu je problem dali u poluosovini, ležajevima ili nešto drugo neka netko javi tko zna
 

agrogor

Novi član
Tu od
26 Pro 2014
Poruka
18
Pozdrav, zbog vrlo losih kocnica zamijenio sam pakne na TV 523 ali nista se nije promijenilo, jos uvijek kocnice kao da ne postoje. Nariktao sam zahvat na maticama ali opet nista i ako cijelom snagom stanem na kocnicu. U najmanjoj strani kocnice ne pomazu.

Kakva su vasa iskustva sa kocnicama?
 

agrogor

Novi član
Tu od
26 Pro 2014
Poruka
18
Mijenjao sam ulje motora na tomi 523 i nisan mogao odvrnuti filter tako da sam skinuo i nosac filtera i posle sam uspio skinuti filter i staviti novi ali problem imam sto mi sada pusta ulje iz nosaca filtera i ako sam stavio novi semering (0,5 mm debljina) koji sam sam napravio prema originalnom. Gdje grijesim i zasto curi ulje, pritegao sam dovoljno ulje u motoru malo ispod maksimalno.. Hvala unaprijed na odgovoru.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Jesi gledo kad si montiro kočnice kako radi mehanizam? Ako su nove pakne i ako imaju hoda morale bi kočit, nešto se mora dešavat
Ja kad nisam mogo filter odvrnut obično bi zabio kacavidu u njega i onda okrenuo, još se nije desilo ni jednom da sam nosač skido, koliko znam ide brtva na nosač ne semering, ako pušta na spoju bloka i nosača, možda si nešto skrivio kad si skido, jer tu nema neke nauke mora lijepo leć i ne smije curit
 

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
Ako si sam pravio brtvu iapod nosaca mora da si nešto krivo uradio, kupi novu.. Ili si možda zaboravio nabaciti gumenu brtvu na sam filter..
A kocnice mogu zezati i ako semerinzi u rukavcima puštaju ulje u doboše, to onda zamasti pakne i nema kocenja..
 

agrogor

Novi član
Tu od
26 Pro 2014
Poruka
18
Hvala na odgovorima. Znaci pogrijesio sam jer sam stavio semering umjesto brtvu. Zna li neko gdje mogu kupiti brtvu u BiH?

Pokusat cu srediti kocnice ako ne uspijem onda cu pokusati ubaciti diskove pozadi.
 

agrogor

Novi član
Tu od
26 Pro 2014
Poruka
18
Problem rijesen sa dihtungom.. Kupio sam diht masu i sada je super. Ostale su mi kocnice i napokon zelim da uradim kompletnu vanjsku restauraciju. Saljem slike...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Kočnice otvori i pogledaj šta se dešava ili su masne ili nešto ne štima nema druge to mora kočit, kola moraju blokirat
 

agrogor

Novi član
Tu od
26 Pro 2014
Poruka
18
Gledao sam na youtube kako tip cisti diznu pa sam i ja to uradio na svom tv 523 dizna je bila vrlo vrlo prljava pa sam to koliko sam mogao ocistio. Upalio normalno ali se posle traktor ugasio i sada ne mogu da upalim. Primijetio sam da izlazi bijeli dim na auspuh kao i na zracni filter i nisam vise pokusavao da ne bi doslo do veceg kvara. Mozda da opet otvorim o da usisam kuciste dizne?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Ide dim znaci dolazi gorivo...mislim da ce trebati bosh postelati pritisak...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Gledao sam na youtube kako tip cisti diznu pa sam i ja to uradio na svom
Taj jutub je zakon.... samo si kvara napravil.
Ne velim da je to sveto pismo za napraviti ali ne vidim razloga zašto to bespotrebno raditi ako je stroj radil.
Da bi poštelal pravilno dizu trebaš imati aparat za ispitivanje, trebaš znati na koliko se bara štela, trebaš imati s čim poštelati... jedino ako je taj na jutubu na zapaljeni papir štelal pa je pogodil.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Pojava dima na usisnom filteru moguca je samo kad traktor dobije kontra paljenje . Ako si samo skidao garez sa brizgaljke to ne bi trebalo da uzrokuje neki kvar. Kad zavrnes brizgaljku na cev a da je okrenuta u nebo pri verganju traktora trebas videti da se nafta rasprskava u finoj magli. Ako si cackao sa iglom one cetri rupice pa ti tu umesto magle vidis da sprica naftu na cetri strane od paljenja i rada znaj da nema nista
 

agrogor

Novi član
Tu od
26 Pro 2014
Poruka
18
Uradio sam servis na dizni i bila je totalno neispravna. Falio je dio sa cetiri rupice sto rasprsava naftu... Sada sam postavio i probao i upalio je odmah ali ne radi bas jednomjerno, ponekad izbaci bijeli dim. Bosista mi je rekao mozda je isto potrebno ocistiti bosch pumpu. Kako je mogu ocistiti ili da ipak to njemu odnesem?
 

Matt521

Novi član
Tu od
23 Velj 2016
Poruka
7
Pozdrav svima, zamolio bih par inf vezano za tomo 521, naime kupljen je nov 77,i sad ide na generalni remont, a kako on nema normalnu hidrauličnu pumpu nego ono sranje drito na rezervoaru, planirao sam ugraditi pumpu i razvodnik od 420, pa na tu pumpu spojiti i volan jel se netko upuštao u takve egzibicije Stvar je valjda u protočnosti te pumpe, Di se mogu saznati te inf. Hvala
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Agrokor nestrucan si ti da bilo sta cackas oko bos pumpe... Po tvojoj prici gledao si nesto sa you tube-a i skinuo brizgaljku sa traktora koji je radio da bi istu cistio a juce kazes da sa brizgaljke fali deo rasprskivaca elementa brizgalke... Skines brizgaljku i bos pumpu i odneses bosisti da ti nasteluje,namestis i ne pipaj nista u to dok radi
 

agrogor

Novi član
Tu od
26 Pro 2014
Poruka
18
Agrokor nestrucan si ti da bilo sta cackas oko bos pumpe... Po tvojoj prici gledao si nesto sa you tube-a i skinuo brizgaljku sa traktora koji je radio da bi istu cistio a juce kazes da sa brizgaljke fali deo rasprskivaca elementa brizgalke... Skines brizgaljku i bos pumpu i odneses bosisti da ti nasteluje,namestis i ne pipaj nista u to dok radi
Upravo sam opet bio kod bosiste, sada je sve u redu, traktor radi kao sat. Hvala svima na savjetima. 👍🏻
 

Najnoviji postovi

Na vrh