• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 500

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
A onda ga koristi unutar njegovih mogućnosti ja do sada nisam uspio ni jedan prevenut a svi su mi na metar širine, jači i veći traktori
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Nisam ni ja do danas. Nije mi ni jasno kako se to desilo. Ne sjecam se. Sano arnjevi ili kabina sve spasava
 

sino523

Novi član
Tu od
2 Stu 2021
Poruka
13
Bok, prije svega pozdrav svim clanovima foruma.
Ovim putem zamolio bih vas za pomoc oko kupnje prikljucaka za TV 523.

Naime zelio bih prikljuciti frezu na isti, freza je kopcanje na tri tocke, a ja na svom TVu imam samo onaj stanradni set za prikljucke. Ono sto mislim da trebam je poluzje i inverzija, ali iskreno nisam siguran, plus susjed me je preplasio da moj TV nije standardni (jer oko kardana ima prstenasto ispupcenje
Screenshot 2021-11-02 at 18.48.12.png

) te da gotovo sigurno necu moci prikopcati frezu te se iz tog razloga ovdje i obarcam.

ovo je freza:

IMG_0147.jpg

ovo je moj TV:

IMG_0139.jpg

Stoga prije nego sto se upustim u kupovinu zamolio bih vas za savjet.

Ono sto sam do sada nasao, u Masiva Bjelovar,
poluzje: POLUŽJE TRAKTORSKO KOMPLETNO ISEKI-TOMO VINKOVIĆ TV-418/419/520/521/523

Prema susjedovom tumacenju ovo poluzje necu moci staviti zbog toga sto smatra da kugle se nece moci staviti unutar nosaca (gdje je sad ovaj sto drzi plug)

te inverzija:
Ova inverzija nece moci ici posto moj ima spomenuto prstenasto ispupcenje.

Molim vas preporuke

Lp,
Sinisa
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
To ispupcenje je normalno ide kardan od tome, a i freza je od tvog tome i ne treba inverzija i poluge
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,931
Najprije vidi treba li ti promjena smjera okretaja - inverzija
Onda ti još treba i kardan
 

sino523

Novi član
Tu od
2 Stu 2021
Poruka
13
Freza je preradjena, naime kupio sam ju od covjeka koji ju je koristio na modelu 821, mislim da mi je dovoljan samo kardanski nastavak i poluzje, ali nisam siguran 100%
 

sino523

Novi član
Tu od
2 Stu 2021
Poruka
13
Najprije vidi treba li ti promjena smjera okretaja - inverzija
Onda ti još treba i kardan
Kardan sam dobio sa frezom, samo se ne vidi na slici. Te je kardan onaj klasicni
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Slikaj frezu, mislim da ti je najjednostavnije frezu resetirat na tvornicke postavke odnosno maknut to sta je bivsi gazda postavio i kupit original kardan za nju i kopcat je na 4 sarafa
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Ako je bila na 821 a on vrti desno onda moras inverziju jer tv 5xx vrti ulijevo
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Slikaj frezu, mislim da ti je najjednostavnije frezu resetirat na tvornicke postavke odnosno maknut to sta je bivsi gazda postavio i kupit original kardan za nju i kopcat je na 4 sarafa
I ja sam to mislio, ali ova freza je ona sto vrti u desno,
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Al je ta inverzija vjv vec montirana na frezu...tako da prvo neka slika frezu pa ce se vidit, najbolje ju je napravit da bude opet original sve drugo će koštat a nece bit dobro, ovi mali traktori nisu predviđeni da imaju 3t kopčanje i samo komplicira život jer tko god da ga ima sigurno ga ne koristi tako često da bi mu to bitno uštedilo vrijeme seljenja priključka
 

sino523

Novi član
Tu od
2 Stu 2021
Poruka
13
Slikaj frezu, mislim da ti je najjednostavnije frezu resetirat na tvornicke postavke odnosno maknut to sta je bivsi gazda postavio i kupit original kardan za nju i kopcat je na 4 sarafa
image1.jpeg image0.jpeg image2.jpeg
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
E onda ovako. Treba ti to poluzje, treba ti inverzija i kardan i to je to. Bez inverzije ne moze.
 

sino523

Novi član
Tu od
2 Stu 2021
Poruka
13
E onda ovako. Treba ti to poluzje, treba ti inverzija i kardan i to je to. Bez inverzije ne moze.

Zbog onog prstena mislim da mi treba ovakova inverzija INVERZIJA (promjena smjera)TOMO VINKOVIĆ , ali nisam jos siguran za ono poluzje iz Masiva Bjelovar (link u par postova iznad), naime susjed je skeptican da ce kugle od poluzja odgovarati ovim sarkama na mojem 523 , gdje se sada nalazi standardni prikljucak za plug.

image5.jpeg
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Prsten je tu na svakom tomi i oko njega dodje inverzija ili kardan tj ima zlijeb u koji legne i to ne treba da te brine. Mene iskreno vise brine treca tacka i kako napraviti da freza stoji pod uglom kao kada je na 4 sarafa
 

Najnoviji postovi

Na vrh