• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 500

sino523

Novi član
Tu od
2 Stu 2021
Poruka
13
Prsten je tu na svakom tomi i oko njega dodje inverzija ili kardan tj ima zlijeb u koji legne i to ne treba da te brine. Mene iskreno vise brine treca tacka i kako napraviti da freza stoji pod uglom kao kada je na 4 sarafa

Mislim da se to onda stela preko poteznice kao i na svakom drugom traktoru, za to je potrebno poluzje, ali kazem nisam siguran da li ovo pluzje sto sam stavio odgovara mom modelu
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Iskreno ja bi radije kupio novu frezu ili tu prepracio da bude kao original. Imas vise razloga, a jedan od njih je sto ces zbog pluga morati to mijenjati
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Toliko brzo trčite pred rudo da je to strašno, po svemu sudeći ovo uopće nije tv freza, jer da je tv freza nebi radilo ovo će bit od nekog motokultivatora prerađeno to je prvo...drugo...cijela ta investicija koja će bit traljava do zla boga ce te kostat 2000kn min...jer tako stoje cijene, sve to mozeš kupit sve to paše ali to je sranje reko sam ti vec gore ovi traktori nisu predviđeni za kardane i takve poluge, prodaj tu frezu ća takva kakva je nekome za 1000 kn...dodaj tih 2000 koje si sad spreman bacit u vjetar jer ništa nebiš napravio i kupi original frezu za njega cca 2500-3000tkn...sve drugo je bacanje novca i gubljenje vremena, zahvalit ćeš mi jednoga dana...

E da i falit ti leptir koji ide na taj muški dio kardana u rupi...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
A koji je uopće smjer vrtnje sad trenutno te freze? Jer ako je bila na seriji 800 treba inverziju a polužje može napraviti od flaha jer u one otvore ne pašu one poluge iz masive, tako ima složeno kolega za atomizer i nema problema. Jedini trošak mu je inverzija, malo flaha i dva priključka s kuglom.
 

sino523

Novi član
Tu od
2 Stu 2021
Poruka
13
Slazem se sa ovim opcijama, ali htio bih vidjeti sto mogu izvuci iz ove situacije, jer znam da sam na par mjesta vidio da ljudi koriste freze na tri tocke nasuprot stanradnih, plus zao mi je samo tako odbaciti ovu frezu jer je u dosta dobrom stanju (transmisija i nozevi).

Mozda nadjem neko rjesnje, vjerujem da je netko ovdje imao slican problem.

U krajenjem slucaju odvezem sve skupa do nekog kovaca i neka slozi custom poluzje sa poteznicom
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Al mu ostanu poluge i normalno kopčanje svih priključaka, mi smo to davno preradili susjedu za okretać a sad sve koristi tako.
 

sino523

Novi član
Tu od
2 Stu 2021
Poruka
13
A koji je uopće smjer vrtnje sad trenutno te freze? Jer ako je bila na seriji 800 treba inverziju a polužje može napraviti od flaha jer u one otvore ne pašu one poluge iz masive, tako ima složeno kolega za atomizer i nema problema. Jedini trošak mu je inverzija, malo flaha i dva priključka s kuglom.

Kada sam kupovao od covjeka skinuli smo frezu sa 821, tako da bi smjer vrtnje trebao odgovarati toj seriji, ali iskreno ne znam koja je to, prema pisanju kolega s foruma trebala bi biti desna za tu seriju, dok kod mene na 523 je lijeva.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Znači sve je jasno, treba inverzija , aparat za varenje i za jedno popodne rješeno je sve.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ako kupuje poluge i inverziju samo radi ovog frankenstaina od freze nema ekonomske računice kad za malo više ima original frezu koja je jača ova je i širena ima slabiju osovinu i sve ostalo na njoj...ja mu to ne savjetujem traži dosta posla dosta novca a neće to bit to...al neka radi kako hoce
 

sino523

Novi član
Tu od
2 Stu 2021
Poruka
13
Znači sve je jasno, treba inverzija , aparat za varenje i za jedno popodne rješeno je sve.
Hvala, znaci na kraju ispada rucni rad :)
Jer bojao sam se da ne kupim nesto pogresno te da onda isto ne mogu dalje koristiti. Ono sto sam jos negdje vidio je da ljudi stavljaju one sire bocne za drzanje poluzja npr.

23429442.jpg
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Cek cek. To bi ovako izgledalo. Hocu da orem, super ajd skidaj poluge stavi vagir, zakaci plug i ori. On uzorao sam, moram frezat. Skidaj vagir, montiraj poluge, zakaci frezu i frezaj. Meni komplikovano toliko komplikovati samo zbog freze
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Ispupčenje neka te ne brine , imju ga sve serije 4xx ,5xx i 7xx i na sve njih normalno idu sve inverzije dal obične il sa promjenom smjera (najeftinije su u masivi ) . Za sigurnost moraš zavrtit motičice na frezi i vidjet na koju se stranu vrti kardan te vidjet na tomi na koju se stranu vrti kardan , e sad kao što ti je predloženo bilo bi frezu nabolje vratit u orginal .Ali se na slikama vidi da je kopčanje u tri točke vareno za prihvat kardana na frezi (ima tu posla) . Možda najbolje ove se rješit i kupit orginal sa prihvatom na 4 vijka . Što se tiće polužja montira se kao i na seriji 7xx kugle idu s vanjske strane onih ušica na trubama a u ušice ide španer . Na 5xx seriji je malo mjesta između ušice i tromla mi se čini na ljevoj trubi pa treba brusit kuglu i malo zarezat za r osigurač .
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pa to se ne isplati...imaš šinu na 4 sarafa stavis plug, kad zavrsis 4 sarafa maknes plug, stavis original frezu šinu ne diraš jer se za nju freza hvataš sa lancima i frezaš...ovo je samo bzv kompliciranje zivota
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Cek cek. To bi ovako izgledalo. Hocu da orem, super ajd skidaj poluge stavi vagir, zakaci plug i ori. On uzorao sam, moram frezat. Skidaj vagir, montiraj poluge, zakaci frezu i frezaj. Meni komplikovano toliko komplikovati samo zbog freze
Zato i plug preradi i sve mu u budućnosti paše. Barem bi ja tako napravio. Nije to neka znanstvena fantastika za napraviti.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Imo sam to i to je sranje jer ne mozes od fice napravit mercedesa...jbt na ac sam napravio kopčanje pluga na šinu da orem ko gospodin di je original 3t kopčanje...niko me ne dozivljava furate svoj film, samo cete zajebat covijeka
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Zato i plug preradi i sve mu u budućnosti paše. Barem bi ja tako napravio. Nije to neka znanstvena fantastika za napraviti.
Lako je pametovati. Jocc ja vjerujem da je tim inzinjera sa razlogom ostavio onoliko dug vagir i onoliko dug plug i kardan freze. Sve mi uradimo i prepravimo pa kad plug ne prati pa iskace onda neato pametujemo. Misljenja sam da je original original
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Sve to stoji ali ako hoće čovjek iskoristiti to što ima opcije su mu te ili se nek svega riješi i kupuje original što ne želi koliko sam shvatio.
 

sino523

Novi član
Tu od
2 Stu 2021
Poruka
13
Hvala vam na odgovorima, vidjeti cu jos sa lokalnim bravarima sto se moze napraviti oko poluzja bez da se dira ista na samome traktoru, ukoliko ce mi investicija biti iznad cijene isplativosti onda cu ici na opciju sa orginal frezom, mada bi to htio izbjeci.
Iskreno ja sam uvijek pobornik orginala, ali kao sto je jedan kolega ovdje napisao opcija sa prikljucima na tri tocke u nacelu nije losa prosto iz razloga sto novih djelova za ovakav tip sa 4 sarafa jednostavno nema (ispravite me ako sam u krivom).
Problem je taj sto mi je plug original tako kako je jedan kolega napisao rad s time zahtjevati ce malo vise posla.
 

Najnoviji postovi

Na vrh