• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 500

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Poceo sam raditi na tomi. Promjena ulja, zamjena kljuca brzina. Radit ce se i nova kabina. Sad trenutno imam malu nedoumicu. Naime nikada nije imao spore brzine. Danas kada sam rastavio vidim da nema zupcanika i osovine. E sada kako se tacno zovu zupcanici od sporih brzina. Jel to zupcanik normalnog hoda? 20211107_123128.jpg 20211107_123143.jpg
 

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
Pvo skinuti rezervoar hidraulike, zatim zaštitne limove, remenicu i veliki zamajac (centralni šaraf je kontra navoj). Tad dođeš do poklopca bloka u kojem se nalaze ležaj i semering. Mislim da je semering sa vanjske strane pa se poklopac ne mora skidati. Ali treba provjeriti što je došlo do oštečenja starog, moguće da je radilica dobila luft na tom ležaju ležaju jer semering rijetko dotraje sam od sebe..
 

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
Zamjena lezaja vjerovano motor raskopati?
Imas 2 stabilna lezaja i 1 leteci. Motor se mora rastaviti cijeli pa svi lezajevi i radilica na obradu. Ali to se radi samo ako je zračnost na ležajevima preko propisane tolerancije a to mora provjeriti majstor. Semering nije posebno skup pa probaj samo to promijeniti pa ako ubrzo opet procuri onda skini motor i majstoru na generalku jer je ležaj loš a to vrlo lahko može prouzrokovati pucanje bloka
 

josipk

Član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
47
bas cudno,inače motor pic,pic,pali na zub,ne troši ulje i nije se naradio to sigurno:)
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Kakva generalna zbog semeringa kakvi bakraci;uzmi dvoredni semering za slucaj da je semring napravio ris na radilici pa pusta ulje i vozi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Najvjerojatnije misli na onog s duplom usnom, saml kaj ona vanjska baš i ne pomaže da ulje nejde van.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Naravno.
Semering je gumeni, s godinama otvrdne i ukopa se u željezo pa pušta.
 

Avaks21

Novi član
Tu od
14 Sij 2021
Poruka
18
Pozdrav članovima grupe od nedavno sam kupio tv 522 i imam jedan problem motor baca ulje na poklopac na onaj čep oduska i to dosta,skidao sam auspuh i suv je nema tragova ulja,znači samo gore na čep taj,on pali dobro vuče u pitanju je lda 820, godinana imam pe18 sa lda 100 original italijan i nikakvih problema nemam sa tim motorom.hvala unaprijed
 

Avaks21

Novi član
Tu od
14 Sij 2021
Poruka
18
Pa dobro valjda je samo to,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Avaks21

Novi član
Tu od
14 Sij 2021
Poruka
18
Pozdrav ljudi imam jedan problem,rodjak ima tv 523 mjenjalismo karike i leteci lezaj i stublinu,i nosač filtera posto je starom,otisao navoj za idikator,i kada smo upalili dešava se slijedece od pritiska gumicu filtera izbije kada smo to dobro zategli onda izbije kraj samog nosača kraj dihtunga,nismo mazali silikonom samo stavili novi,nez sta bi to moglo biti kao da je jak pritisk..
 

Avaks21

Novi član
Tu od
14 Sij 2021
Poruka
18
Pozdrav imam problem sa tomekom 522 nedavno sam uzeo i radio sam motor znači klip karike i leteci lezaj i glavu motora, pumpu i diznu e sada je problem kada ga upalim ima bjelog dima dosta i kao da trokira ima slabo sagorijevanje,jos da napomenem kada smo skidali glavu i celidar nije bilo metalne britve ni ispod cilidra ni one druge ispod glave,ja sam kupio set dihtunga za motor i stavio sam to i na cilidar i na glavu..sad sta moze bit nez
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Povečal si kompresioni prostor.
Budi sretan da uopče pali.
 

Najnoviji postovi

Na vrh