• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 500

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Obrati pozornost na regulator punjenja, jer tamo ti se odspojila stopica, pa ti to ne puni više akumulator .... :)
Na regleru? Budem sutra pogledao, al kolko mi se cini, sve je spojeno.
Hvala na komentarima :)

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Ako ideš sa start sprejom, ali samo u krajnjoj nuždi, jednostavnije i bolje da ideš na usis, filter zraka. Pitanje je uopće koliko bi ga uvukao na onu rupicu. Do sada ništa od toga nisam probao, ali iz mog poznavanja motora, nekad davno završio prometnu školu, razmišljam da bi tu bilo sipati najbolje malo benzina jer on isparava i lakše će da se zapali smjesa. Razmišljao sam koliko znači sipanje nafte na taj čep, pošto nafta lošije isparava, neznam koliko to ima učinka pri paljenju hladnog motora.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Au o im uputama pise da treba ulit motornog ulja, ne nafte? Ugl, vjerojatno mi nikad nece trebat al dobro je znat

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sta bi bilo da se špricne start sprej na taj čep?
ni slučajno

Au o im uputama pise da treba ulit motornog ulja, ne nafte? Ugl, vjerojatno mi nikad nece trebat al dobro je znat

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
pusti ti upute ..puno toga još piše u uputama ali se toga ne pridržavaš
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Sama riječ sprey (govori sama za sebe), sprey se raspršuje (što znači ) da dolazi u obzir raspršivanje na filter zraka ili na usisnu granu.

A na onu rupicu na poklopcu klackalica (gumeni čep) može se staviti 4 - 5 kapi ulja (motornog).
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Šta če uradit tih par kapi ulja da bi on zbog toga moro upalit ?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Dobro pitanje, ali dok sam imao PE 18 zimi za prvo paljenje zagrijavao sam u čepu od flaše (pun čep) ulje sa upaljačem i odmah je upalio.:icon_scratch:
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Jos jedno pitanje :) ona lampica od pritiska ulja, mora svijetliti dok je kontakt na drugom stupnju ili ? Ja sam samo jucer dozivio da je to svjetlilo dok je kontakt bio upaljen, a do sad sam mislil da je to mrtvo tj da ne radi pa bi si probo to popravit.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Di taj čep vodi? Puknuti sta nisi ti reko da to ide na ventil od usisa...ako je usis onda je to kraći put za start sprej nego filter zraka...to ni meni nikad nije bilo jasno čemu taj čep i koji je učinak a nemam prilike probat
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da , ide do ventila usisa ...jebala ga strina nema kopresije ako karike , kanali , cilindar nije podmazan .. ulje brtvi ..vjerovali ili ne

kad motor radi ulje stalno napada karike , cilindar i sva mjesta na kojima može doči do propuštanja kopresije ..čak i sam cindar ..on nije honan zato da bi bio gladak , on je honan zato da bi bio ohrapavljen tj da bi na površini bili utori , u tim utrima ( mikroskopskim )se zalegne ulje i ono brtvi između karike i stjenke cilindra .

Da ta površina mora biti ( laički rečeno) glatka ko staklo cilindri bi se brusili a ne honali .

Honanje ima još par prednosti ali to je sad nebitno .

Rekli smo , zagrijan motor ..ulje napada karike i utore , ..ali veselju dođe kraj i motor se ugasi ..sve je toplo , vruče , cvrči iz auspuha .ulje se preko noči cjedi i klip ostane suh , gotovo suh ..a kad nema ulja nema ni kopresije .


dakle to ulje bi prvotno trebalo podmazati karike i pojačati kopresiju .
ali ..hladno ulje , par kapi ..uski kanali , to nema nikakva smisla ..eto netko je rekao da zagrije ulje ..to sigurno pomaže kako bi prije došlo do karika .

e sad svi oni koji znaju kaj se dešava kad se pali na štirk , pa se" njiše " znaju da se svakim povlačenjem i otpuštanjem u cilindar ušpricava gorivo , i to puni kapacitet ..ako se dovoljno njiše čuje se karakteristični "crk" ..to je zvuk pumpe , to se čuje kad se štrik popušta
također postoji još i tazvani čok , to je kad se leptir za gašenje povuče van , on ostane vani ..to je stanje pumpe kad ušpricava veču količinu goriva nego na punom gasu u normalnom radu motora ..

to vam je sve isto stanju kad se kroz taj otvor ulije nafta , namota štrik i potegne ..ili pali na anlaser

isto to se desi kad se pali preko dekopresora , i upravo radi te prednašpricane nafte motor lakše pali s dekopresorom .

Ja od kad imam anlaser na specijau ne zaljevam ga , pritisnem dekopresor i okrenem par krugova ..u konačnici je to isto - ogromna količina goriva za prvu ekspanziju
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Jos jedno pitanje :) ona lampica od pritiska ulja, mora svijetliti dok je kontakt na drugom stupnju ili ? Ja sam samo jucer dozivio da je to svjetlilo dok je kontakt bio upaljen, a do sad sam mislil da je to mrtvo tj da ne radi pa bi si probo to popravit.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
Reseno! Porbavo ja kontakte jucer oko lampice i sve je bilo ok, tj nije prekidalo kad je.jednom zasvijetlila. A dns sam skuzil da je prekid bio na spoju senzora i zice, uslo je ulja u kontakt...

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Ok, hvala...vidim to je Inino. A kad bi vec mjenjo ulje, promjenio bi i filter posto ne znam kad je to mjenjano. To mogu u ducanu sa autodjelovima il su to neki specijalni filteri bas za TV?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Evooo :)Novi prihvati za polužje su napravljeni i poluge su montirane na TV. Takoder je stavljen i inverter za kardan. Sad jos treba kupit malcer i spreman je za sezonu
b8544b7fa2910137af83453230625706.jpg


Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ima i u boljim prodavaonicama autodijelova.
Ovi klinovi su savršeni. Samo ne znam zašto su ove uši na gornjem dijelu tako duge.
 
Posljednje uređivanje:

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Ove bolcne mislis? To je samo privremeno, tj to su serafi. Bolcne moram dat potokarit jer ne idu kroz rupu

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh