• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Pozdrav svims!

Več dugo vremena nisam aktivan na forumu a sad mi treba pomoč:
Kupio sam TV 732 u potpuno u originalnom stanju i ne radi mi brojač sati , u stvari sat je dobar treba mi onaj prenosnik okretaja iz sajle na brojač(dođe našarafan sa zadnje strane ispod armature). Dali ko zna gdje bi se moglo nači ovak deo ili adekvatan njemu?
Drugo što me zanima je gde nabaviti kutiju nožnog gasa od serije 800? Želeo bi si napraviti nožni gas.

Molim poruke na privat poštu za koje sam puno zahvalan

POZZ
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Pozdrav svims!

Več dugo vremena nisam aktivan na forumu a sad mi treba pomoč:
Kupio sam TV 732 u potpuno u originalnom stanju i ne radi mi brojač sati , u stvari sat je dobar treba mi onaj prenosnik okretaja iz sajle na brojač(dođe našarafan sa zadnje strane ispod armature). Dali ko zna gdje bi se moglo nači ovak deo ili adekvatan njemu?
Drugo što me zanima je gde nabaviti kutiju nožnog gasa od serije 800? Želeo bi si napraviti nožni gas.

Molim poruke na privat poštu za koje sam puno zahvalan

POZZ


U Hr teško, možda bi se dalo nači u Srbiji, inače prozvodnje je Teleoptik
 

MARINkclu

Novi član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
12
Evo da se javim, došlo je do promjena u financijama pa nisam uzel Tv serije 700, nego je ipak ispala serija 500, tj 523 85 god u original stanju( nadam se), pa se selim na drugu temu očito
Bil prošli vikend u Sloveniji, pa dofurali na labudici, nekaj su povoljniji
Bum stavil slikice
Imam pitanje u vezi korištenja špere, rekli su mi da se koristi tako da se traktor lagano kreče izričito u sporim brzinama (nadam se da u svima) i da se ručica povuče (drži) prema sebi dok ne prebaci ( za neko vreme ) i volan se cima levo desno ,bez stiskanja kuplunga

Ja sam probal na mestu povuči ručicu pa nije išla, s tim da sam držal kuplunga i volana pomical levo desno i bil je u sporim brzinama
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Ja se isto s tim znam malo zezat, al to je ocito normalno. Probao sam par puta u rikverc pa prema napred i onda mi je ukljucilo blokadu. Probaj tak

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

MARINkclu

Novi član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
12
znači bitno je da je traktor u pokretu, treba onda stalno s rukom držati prema sebi dok ona ne upadne na svoje mesto...
a se mogu onda brzine šaltat, mislim u drugu sporu i treču?
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Ne bi se smjel bas previse kretat, vise onak da se pomakne malo napred/nazad pa dok rucica ne upadne u leziste. A brzine mozes saltat (bar kolko ja znam) al ne smijes skretat

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo da se javim, došlo je do promjena u financijama pa nisam uzel Tv serije 700, nego je ipak ispala serija 500, tj 523 85 god u original stanju( nadam se), pa se selim na drugu temu očito
Bil prošli vikend u Sloveniji, pa dofurali na labudici, nekaj su povoljniji
Bum stavil slikice
Imam pitanje u vezi korištenja špere, rekli su mi da se koristi tako da se traktor lagano kreče izričito u sporim brzinama (nadam se da u svima) i da se ručica povuče (drži) prema sebi dok ne prebaci ( za neko vreme ) i volan se cima levo desno ,bez stiskanja kuplunga

Ja sam probal na mestu povuči ručicu pa nije išla, s tim da sam držal kuplunga i volana pomical levo desno i bil je u sporim brzinama
dobro su ti rekli ,
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Najlakše se uključi blokada kad traktor već šlajdra (proklizava) samo ručicu povučeš prema sebi.
Nije preporučivo puno motati volanom pogotovu ako je podloga tvrda.
Za isključivanje potrebno istovremeno pritiskati kvačilo i ručicu gurati naprijed.
Napomena na dosta toma prilikom otvaranja mjenjača majstori ne vrate blokadu na svoje mjesto ( kažu da to samo smeta).
Može se uključiti u svim brzinama.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ma i ovo je slučajno, prva slika drugi čovjek vozi probavo traktor, a ova slika, ja slučajno s traktora, opalio. Plugovima sam pravo zadovoljan, slažu i ledinu ekstra. A mogu poslikati standardni za TV, Batuje. Ma zaboravio i lozinke od postimage za upload slike, i redoslijed pa problemi. Čovjek nekoristi često pa sve pozaborvalja.
 

tv730

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
30
Narode zanima me moze li se freza od manjeg Tome od 95 cm da prikaci na Tomu 730.prikljucak je vjerovatno isti ali se bojim da je kardan na toj frezi kraci od njegove orginal verzije pa bi mozda tockovi (posto su veci nego od manjih serija)pravili problem.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Nisam vidio da je neko kačio, a vjerojatno bi bio problem s kardanom i preblizu traktoru što si napisao. Ali naj sigurnije ako imaš gdje probati. Ali naj veći problem kako kriti trag točkova, kada je fiksna na šarafima a uža od traktora.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Molim za misljenje...pomoc savijetom ili iskustvom.
Imam Tomicu 732 i ovih dana sam kupio polovnu (ali u super stanju) frezu za njega...danas na isprobavanju njenog rada cuo sam ruzni zvuk i podosta sam prestrasen...radi se o slijedecem: pilikom rada frezom u 2 brzini na brzom nacinu rada kardana iz predjela prednjeg trapa cuje se povremeno rostanje, odmah sam nastavio posao u sporom radu kardana dakle u sporijoj brzini vrtnje nozeva to rostanje sam cuo samo na kraju njive gdje je jako ugazeno i tvrdo tlo...probao sam i u 4 brzini i sa sporim nacinom rada kardana ali nije se vise culo. Pokusao sam voziti traktor bez obrtaja kardana i po polju i po asfaltu u raznim brzinama nije se zvuk ponovio...probao sam i u leru pod maksimalnim gasom drzati rad freze ali nije se ponovilo spomenuto rostanje...
Zamoljavam vas za iskustva i eventualne savijete???
Hvala unaprijed.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Šta si frezao pa koristiš te brzine. Frezanje je za prvu brzu ili eventualnu drugu sporu. I nije preporučljivo koristiti veći broj okretaja od 540. Probaj prvu brzu i 540, pa vidi neće se vjerojatno ništa čuti.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Upucuje na to da je na nekom snopu lezaj dobio lufta i da ce sve vise da se cuje i da i de u pravcu "havarije" to je bolest na Tv, imali smo tv 730 u vlasnistvu 25 god.tako da mi je to sto opisujes dobro poznato.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
To lupa na svim traktorima sa kojima radim, kad freza dode na tvrdo onda se cuje tako napred i na goldoniju 926 i maxteru i ac-u, ja se nebi brinuo toliko, jedino nemoj frezat kad je tako tvrdo cekaj da namoci, tako ja uvijek radim i nema problema
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
Narode zanima me moze li se freza od manjeg Tome od 95 cm da prikaci na Tomu 730.prikljucak je vjerovatno isti ali se bojim da je kardan na toj frezi kraci od njegove orginal verzije pa bi mozda tockovi (posto su veci nego od manjih serija)pravili problem.

ja kopčam malu frezu na 731. ide bez problema i ne smeta ništa. samo skinem poluge hidraulike i kopčam lancem...
 

Najnoviji postovi

Na vrh