• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Zanima me kako je najjednostavnije skinuti zupčanik koji uključuje kardan na TV 730?

Vidim da ima onaj štift na dijelu gdje poluga gura viljušku. Trebam skinuti taj zupčanik, a viljuška mi ne da.

Dali je jedini način da nekako(i kako) izbijem taj štift da izvadim van komplet viljušku i zupčanik ili ima neki drugi način. Pitam jer se bojim ako izbijem taj štift da ga neću baš lagano vratiti jer je dosta skučeno za nabijanje, ako bude potrebno.

Hvala unaprijed!
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Našao sam u radioničkom priručniku kako napraviti pa budem sutra skinuo i sastavio nanovo.

Na mjenjaču sam izmijenio ležajeve i zupčanik 3. brzine. A ovo me bunilo, u principu moram vaditi i poluge za uključivanje kardana i od mjenjača da bi mogao osloboditi taj zupčanik.

@edo

Čekaj, osovinu karadana po kojoj kliže zupčanik za uključivanje, vadim van? Znači trebalo bi ga rastaviti na križu pa ugurati prema zadnjem kraju ili? Fali cca 3 cm da se može skinuti sa osovine i da ne smeta viljuška, a u radioničkom vidim da se skidaju poluge za kardan i mjenjač.

Iz radioničkog:

-Servisnim alatom odviti vijak držača,skinuti držač koji osigurava osovine komandi priključnog vretena i mjenjača
-Skinuti poluge komandi sa osovinama izvlačenjem, pri čemu obratiti pažnju na: kuglice, potiskivače i opruge.
-Servisnim alatom skinuti dva uskočnika sa osovine priključnog vretena i zupčanik, te izbiti osovinu priključnog vretena.
-Servisnim alatom isprešati kuglični i valjkasti lezaj te uljno brtvilo.
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Ne vadiš poluge (ručice) mjenjača i vretena
Piše ti i u radioničkom, servisnim alatom skinuti dva uskočnika......izbiješ vreteno vani i zupčanik ostaje slobodan, kad već sve vadiš zamijeni ležajeve i semering donjeg vretena.....
Jednostavnije ti je ovako da ne ganjaš položaj poluga poslije....
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma skinio ja poluge, nije bio problem za vratiti. Ležajeve sam sve komplet promijenio i semering kardana. Samo mi je otkinut čošak bloka pa sam ga lijepio sa tekućim metalom i sutra još treba to ošmirglati i sastaviti.
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Pozdrav svima!

Tražim i kupujem obratomer odnosno brojčanik radnih sati za TV 732 ili TV 830 u radnom stanju i kompletan. Ako ko ima neka molim neka javi da pokrenemo kontakt i da se dogovorimo oko isporuke i para
 

Dejo0405

Novi član
Tu od
27 Stu 2015
Poruka
8
Molim Vas za pomoć oko zamjene remena. Na koji način se skida, te kako zategnuti novi remen. Unaprijed zahvaljujem :)
 

Prilozi

  • IMAG2608.jpg
    IMAG2608.jpg
    57.5 KB · Pregleda: 83

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Na gornjoj remenici kod turbine, imaš šest vijaka.
Njih odvrni i sve će ti biti jasno.
Remenica u koju sjeda remen nije monolitna, iz jednog komada,
nego se rastavlja po pola.
Kad odvrneš šarafe vanjska strana će se izvaditi i remen ide van.
Imaš podložne pločice koje originalno idu između nje,
a ako netko prije nije po tome šarafio vjerojatno i s vanjske strane
imaš nekoliko pločica koje ti služe da možeš regulirati napetost remena.
Ako je remen još dobar a malo se razvukao, jednostavno izvadiš koju
pločicu i staviš ju s vanjske strane remenice.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,544
Remen bi morao biti dimenzija kao i postojeći. Ova gornja remenica izgleda da je dvodjelna, ako je tako onda je lako.
 

Dejo0405

Novi član
Tu od
27 Stu 2015
Poruka
8
Montaža inverziju...

Imam par pitanja, ili bolje rečeno nedoumica oko montaže inverziju (TV 732).

Zbog tvorničkog "prstena" oko izlaza kardana inverzija ne liježe dobro, ostaje luft od cca 5 mm. Riješio sam to podmetanjem triju podlozaka ispod da mogu ravnomjerno zategnuti. Ima li netko neko drugo rješenje?

Inverziju sam morao okrenuti prema dolje jer mi iznad smeta držač topling poluge i poveznice. Male me zabrinjava to što je sada inverzija najniži dio traktora i eventualne prepreke će prvo udariti u nju i najvjerojatnije slomiti je. Preostaje jedino izrezati dio nosaca iznad pa sam onda miran. Iskustva?
 

Prilozi

  • IMAG2631.jpg
    IMAG2631.jpg
    61.3 KB · Pregleda: 114
  • IMAG2632.jpg
    IMAG2632.jpg
    55 KB · Pregleda: 118
  • IMAG2633.jpg
    IMAG2633.jpg
    69 KB · Pregleda: 115
  • IMAG2634.jpg
    IMAG2634.jpg
    54.3 KB · Pregleda: 111

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pa zar taj dio prstena ne ulazi u inverziju?

Kod mene na seriji 400 također je ulazilo malo teze, rekli bi na knap, ali sad se s vremenom razradilo pa ulazi i izlazi bez problema,,,
Zapravo za debljinu boje je knapiralo, probaj je obrusiti na inverziji kako bi lakse uslo,,,
Dobro je sto je tako knapirano bar necistoca ne ulazi unutra,,,

:icon_weed:
 

MARINkclu

Novi član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
12
picture.php


Pozdrav dečki,

Znam da nije serija 700, pitanje je za 523
Radi se o pitanju lanci ili željezni kotači na strmini
Zvadil sam gorice, pa bi ih oral i frezal
Ak sam ja dobro skužil to bi se trebalo montirati na kotače tj. na utege, pa me zanima jel ko ima iskustva s tim stvarima, rekel mi je majstor da bu tu nekaj puklo ak bi se koristili
željezni kotači, tj da bu otišla osovina, neznam
 

Dejo0405

Novi član
Tu od
27 Stu 2015
Poruka
8
Stvarno ulazi na knap, malo sastrugao boju i lagano dotezao vijke. Hvala :)

Za sad je ostavljam prema dolje pa ćemo s vremenom vidjeti.

E sad hidraulika....

Popusta pa skoro na ocigled, u čemu bi mogao biti problem?
 

gromacha

Novi član
Tu od
11 Svi 2018
Poruka
6
Pozdrav,

Imam problem sa 732, kada je mala uzbrdica prednje gume jako šlajfaju, ili jedna ili obje. Kada se ide u nazad tada samo ako je prikolica opterecena. Da li je problem u gumama ili u necemu drugom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh