• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Da to je orginalna verzija volana koja je ugrađivana na modele:

TV 730 S, TV 731S, TV 732S, TV 830S

Radi se o Orsta glavi volana
 

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Dragi prijatelji najprije da vam zazelim Sretan i blagoslovljen Bozic.

Nakon svih radova koje sam obavio na svom 730 o kojima sam vas u vise navrata obavjestavao i slao slike pojavio se problem s mjenjacem tj kvacilom pa vas molim za pomoc.
Situacija je slijedeca:
Zamjenjena je sajla kvacila, zamjenjena je potisna ploca, zamjenjena je lamela, druk lezaj je u odlicnom stanju, svi zupcanici na mjenjacu su u ispravnom stanju, ali svejedno imam slijedeci problem!
Da bi promjenio brzinu potrebno je do kraja i jos malo vise pritisnuti kvacilo toliko da zaboli noga.
Kad se mjenja brzina (brzi, spori hod) potrebno je najprije izbaciti u ler i ponovno pritisnuti kvacilo i tek onda ubaciti u brzi ili spori hod.
Na kvacilu uopce nema praznog hoda jer je sajla nategnuta do kraja.

Capice na korpi su podešene na 38mm, kako kaze prirucnik.
Sajla kvacila je toliko nazegnuta da druk lezaj nalijeze na capice.

Molim vas pomoc kako da ovo sve podesim tj ako mi mozete pojasniti u cemu lezi problem.

Hvala vam unaprijed
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Najverovatnije si pogrešio sa merenjem udaljenosti vrha capice od lamele ili su popucali nosači ispod capica na korpi.
 

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Hvala Abarth na info, ali nisam pogrijesio. 38mm tocno u mm. I nosaci nisu popucali!!
Nazalost nije problem u tome!!
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Da 38 mm je visina, ali od osnove lamele .Možda si nehotice ili slučajno mjerio na radijusu prema centru lamele ?
 

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Pokusavao sam mjerit od pocetnog plana lamele, postoji rupa u zamasnjaku gdje se vidi lamela ,nije to mozda najpreciznije mjerenje ali kad sam tek ugradio novu lamelu capice na korpi su se puno uvukle (prema zamasnjaku) pa sam ih namjestio na 38mm (izbacio ih malo van ) jer mi se cinilo da bi bilo puno lufta izmedu druk lezaja i korpe
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Kažeš zamijenio si potisnu ploču, šta je s capicama (dvokraka poluga), maticama (koje imaju oblik klina), osloncima dvokrake poluge? Capice se istroše na vrhovima gdje ih pritiska potisni ležaj, to se vidi iz aviona ali to ne utiče značajno na rad kvačila (ionako im podesiš visinu bez obzira na potrošenost) veći je problem što se potroše ispod, urežu ih oslonci; takođe je važan dio gdje uklapa matica, ako je to propalo, matica dosta zaobljena....opet džaba mjerenje.
Na kraju, ako je sve uredno, kad spojiš motor poluga za koju kačiš sajlu treba da ima slobodni hod oko 5mm probano rukom, to je ona tolerancija od milimetar-dva između potisnog ležaja i dvokrake poluge. Kad spojiš sajlu, poluga ima vertikalni položaj, ili sasvim malo nagnuta prema nazad.......u suprotnom nešto ne valja, ovo pričam naravno ako je čitav sklop dotjeran u nulu, može proći i 10-15 mm praznog hoda poluge.
Obavezno provjeriti zatike (str. 81 priručnika, slika 5 oznaka 3 i zatik na polugi 5)
Ako možeš postavi fotografiju vanjske poluge i sajle, po njezinom položaju ćemo odmah znat dali nešto ne štima.
 

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Hvala Edosoko

U nastavku saljem sliku poluge!!!

Poluga je skoro u okomitom polozaju ali je pritom sajla toliko zategnuta da potisni lezaj debelo nalijeze na capice i potrebno je do kraja pritisnut papucicu da uopce odvoji.
 

Prilozi

  • IMG_8907.jpg
    IMG_8907.jpg
    32 KB · Pregleda: 100
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Stvarno čudno, jedino još što mi pada na pamet je ležaj u zamajcu, da šteka. Možda je jedna capica niža......
 

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Edo, a koliko je normalno potrebno hoda od trenutka kad potisni lezaj nalegne na capice do potpunog odvajanja spojke?I sto kad bih uvio capice malo unutra kao kod PE 18 ?

Ostali, imali netko kakav komentar, ideju...?
 

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Abarth
Nosaci ispod capica su ipak cijeli i u redu.
U medjuvremenu pokusao sam posteliti capice i nesto vise od 38 pa opet se ne popravlja stanje. Zatim sam pokusao postelati capice manhe od 38mm i opet nevalja.
Poluditi cu!!!!
Molim vas moze li netko pomoci!!??
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
1.Si mjerio možda kolika je visina capica kad skineš ponovn motor dole,
da se slučajno ne razvlače vijci?
2. piganje capica potiskivača drukl ležaja ili unutarnjeg zatika
 

MARINkclu

Novi član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
12
Pozdrav forumaši,
Novi sam na forumu i kupujem TV 732 i roto malčer za njega širine 120-130 cm, a pošto ima na 1ral puno stabala mislio sam uzeti malčer s bočnim diskom, ima varijanta da je pogonjen s pumpom i druga varijanta preko remenice s kardanom...uglavnom pitanje je dali se može staviti na 732 jača pumpa koja bi pogonila taj disk s minimalnim protokom 25-30l/min
 

MARINkclu

Novi član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
12
cini mi se ako se radi o pumpi koja bi bila onda za cijeli sistem da bi bilo to jednostavnije nego posebno pumpa na kardan koja bi vjerovatno bila samo za disk ako sam dobro skuzil...naravno jednostavnija i jeftinija opcija dolazi u obzir...ili jednostavnija ...neznam opce kak to zgleda ni....ako vi mozda imate prijedlog koji bi bio najjednostavniji i prijedlog koja bi se pumpa potrazila i kupila pa da se raspitam kod majstora ...
:icon_scratch: :(think):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,683
Zaboravi to s pumpom. Puno jednostavnije i jeftinije je s remenom.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kako znaš,dal si več uradio neki ?Može i sa pumpom puno je jednostavnije ali su delovi malo skuplji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh