• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Svaka čast ,,kapa do poda,, :icon_pray: :(clap):. Tu je baš dosta truda i volje ugrađeno, ali se vidi rezultat. Biti će i taj servo ekstra. Kod mene je sve od M123 i radi besprijekorno. Još jednom sve pohvale.:icon_winkle:
 

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Hvala Tomotraktor!
Ovako izgleda gotov (bez tog famoznog servo volana)...

Sa straznje strane...

Sprijeda s naljepnicom i mrežicom...

Denso alternator uklopljen ispod haube....

Servo pumpa smontirana gdje je nekada bio Iskra alternator....
Pumpa je s Golf 3...

Rezervoar za ulje jer pumpa nema svoj rezervoar...

Rezervoar za ulje jer pumpa nema svoj rezervoar...

A ovako se vidi pumpa kada se zaklopi hauba...
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 215
  • image.jpg
    image.jpg
    74 KB · Pregleda: 203
  • image.jpg
    image.jpg
    83.7 KB · Pregleda: 190
  • image.jpg
    image.jpg
    58.7 KB · Pregleda: 219
  • image.jpg
    image.jpg
    54.3 KB · Pregleda: 210
  • image.jpg
    image.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 196
  • image.jpg
    image.jpg
    36.6 KB · Pregleda: 194

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Dobro si sve to ukomponirao (iako su slike :(rofl):), budu drugi put pravilno postavljene.
 

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Ma slike su ionako samo da dozivite kako je sve skupa izgledalo i kako je teklo sve skupa odnosno kako je na kraju ispalo!
Ja sam vise nego zadovoljan!
Puno vremena, puno živaca, poprilično krznatih životinjica....
Ali kad pogledam rezultat mislim da je vrijedilo...
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 115

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Evo skoro 40. Upravo napunio 38. U naponu snage!!:(rofl)::(rofl)::(rofl):
Nakon ovog svega napravljenog jos 38 sigurno ga ceka!
 

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Kao što sam rekao red je došao i na prikolicu.
Redom: zamjenjene cijevi na prednjoj stranici zbog toga sto su bile potpuno trule (gnjile zbog rdje), ispravljene cijevi na koje se naslanja kompletan koš, dio njih zamjenjen jer su bile istrunile, zamjenjen dio dihtunga uhidraulicnom cilindru jer hidraulika nije radila tj radila je ponekad a ulje je kompletno curilo na cilindru, naravno popravljene elektroinstalacije, stavljene nove/rabljene pakne jer stare su bile puknute i razbijene u više komada, popravljena rucna kocnica....

Naravno prikolica prebrušena i počela se bojati u kombinaciju boja kao i traktor...
 

Prilozi

  • IMG_8175.jpg
    IMG_8175.jpg
    83.5 KB · Pregleda: 110

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Dečki evo pitanje pošto razmišljam o tomeku.Dali su serije 700 manje bučniji (kak otprilike),jesu li brži i treba li servo pošto je pri meni ravnica a šuma na 7km odkuće.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Servo ti ne treba puno u vožnji, već je neprocijenjiv kod oranja, drljanja i okretanja traktora u mjestu. Ja sam se preporodio od kad sam ga ugradio.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Koja je razlika prema jednocilindricnima,jel manje bucan i dali je brzi,cak razmisljam o IMT9 motokultivatoru jer mi terba iskljucivo za transport i mozda nekih 400 kvadrata uzorat.:icon_scratch:
 

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Evo je!!!
Gotovo je!!!
Šta smo sve na njoj radili....
Auuuuuuu....
 

Prilozi

  • IMG_8339.jpg
    IMG_8339.jpg
    76.6 KB · Pregleda: 146
  • IMG_8340.jpg
    IMG_8340.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 138
  • IMG_8362.jpg
    IMG_8362.jpg
    67.8 KB · Pregleda: 146
  • IMG_8364.jpg
    IMG_8364.jpg
    74.4 KB · Pregleda: 138
  • IMG_8361.jpg
    IMG_8361.jpg
    70.8 KB · Pregleda: 137
  • IMG_8363.jpg
    IMG_8363.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 138
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Dvocilindraš ti je malo tiši, ali i znatno mirniji u radu.
Pogledaj 822 ili 826.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Jeli dvocilindrni moreju sibati dve banke,7km mi je suma a htel bi dve ture obaviti.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
20 km na sat , ne razmišljaj o tomi ,,,, a ni jedan trktor se po cesti ne bi trebao voziti sa max gasom ,,,,,,,
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
20 km na sat , ne razmišljaj o tomi ,,,, a ni jedan trktor se po cesti ne bi trebao voziti sa max gasom ,,,,,,,
zasto se ne bi trebao voziti, pa ako je pod teretom treba ti gasa?!

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Treba gasa, ali ne baš do panja... Nek' ga nešto zanese i ode u pm i on i traktor i prikolica...

A i općenito, kad voziš neki teret puno je lakše stati kada ideš sporije nego kada pičiš, a teret te dodatno pogura.

Ja sam se prošle godine zahebavao sa IMT 540 u berbi samo povući zmajevku sa cca. 5t grožđa sa jedne strane vinograda na drugu, puštao sam se niz malu strminu i počeo motati, ali sve onako sporo, traktor je skrenio, al' me prikolica ladno odgurala, znači cijeli zadnji kraj traktora mi je odguralo u stranu za kojih 2 - 3 metra, a strmina je ono kao 2 stepenice samo razvučeno u 10-ak metara, onda znaš šta je to kada te teret pogura.

Ovo pišem i ne može se uzeti u obzir jer je to bio teret kojeg nebi trebao vući sa IMT-om jer je to prevelik teret za njega, ali eto, kad nemaš veliki traktor onda se krpaš kako znaš i umiješ, tako isto i s tomicom, ako ga natovari momački, nek ga zaljulja i ćao đaci.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
aha, a kužim kaj misliš i sam sam imao vatrolomije sa prikolicom :S

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
TV serije 700 ide punim gasom 20km/h tako da treba zaboravit tu brzinu po cesti. Inače, jedan majstor mi je rekao da tomeka ubija transport, nije napravljen za to. Kaže da ga vožnjom po cesti do voćnjaka i nazad ( 40 min u oba smjera) razmrdam više nego da frezam sa njime 3 dana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh