• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
moj ima 5348h, motor zasad još nije otvaran, promjenjena prije 500 rh kompletna spojka, na 3960 rh reperiran kompletan upravljački mehanizam
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Imam TV 731 sužen na 1m, sada ću počet radit jedan komad na dosta velikoj uzbrdici. Zanima me da li bi kod uspinjanja tj. sprečavanja proklizavanja dobio nešto da ga vratim na 1,2m? Ne zanima me bočni nagib nego čisto pravocrtno u brdo, normalno i nizbrdo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Bi. Naime, pri gripu na zadnim kotačima propinje se jedan prednji kotač, te time uzrokuje bočno lomljenje i podizanje prednjeg kraja.
Taj efekt je manji čim je traktor širji.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Hm da, do sada je i krtičnjak na uzbrdici stvarao probleme. Ide onda tomo na 1,2m.
 

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Kolege ako moze pomoc....
Kada sam odvojio motor od mjenjaca (curilo mi je ulje kroz rupicu), promijenio sam semering na mjenjacu jer sam vidio da mi tu curi ulje...
E sad vidim da mi curi i ulje i iza zamasnjaka (valjda kroz neki semering) tj na izlazu iz motora...iako je traktor jos rastavljen...
Pitanje je:
Kako se skida zamasnjak tj dali je komplicirano mjenjati taj semering na izlazu iz motora...
Inace zaboravi reci da je rijec o 730 koji je u fazi lagane restauracije...
Ako netko ima slike ili bilo kakovu pomoc bio bih zahvalan jer prelistao sam sve po forumu, ali nemogu naci info o mjenjanju ovog semeringa...

Hvala unaprijed

I hauba tj blatobrani ima da budu bolji nego iz tvornice...
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki, molim Vas ako je moguće hitno dimenzije remena koji vrti ventilator hlađenja motora na 732 seriji, motor Dvadeset PRvi Maj. Otac je ostal 10 km dalje od kuće kad mu je profučkal remen. Trebam hitno jer idem u nabavku odmah.
 

risolovac

Novi član
Tu od
18 Velj 2012
Poruka
17
Pozdrav svima , molim za pomoć ! Mislim da je vrlo jednostavno ali eto, neznam...
Zanima me postupak zamjene ulja hidraulike i ulja volana, te koje ulje ide u volan ?
TV 732- 1984. god.
Hvala
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki, molim Vas ako je moguće hitno dimenzije remena koji vrti ventilator hlađenja motora na 732 seriji, motor Dvadeset PRvi Maj. Otac je ostal 10 km dalje od kuće kad mu je profučkal remen. Trebam hitno jer idem u nabavku odmah.

Dečki fala na informaciji :(clap): , ako nekome bude trebala dimenzija: 13x980 Li, koji se više ne proizvodi. Najbliži je 13x975 Li kojeg sam ugradio.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Da nije malo previse??

944967_1047390001992233_9077740471591480617_n.jpg
 

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Kako nitko nije pomogao sam krenuo rastavljati.

Usput smo nasli pokotine na kucistu mjenjaca kod spoja s rukavcima (najprije smo mislili da su digtunzi) a ono napuklo kuciste.
Rastavili mjenjac, odvojili rukavce, odnijeli kuciste na varenje...

Mjenjac, dijelovi, zupcanici...

Sredili sredinu!!!
Izbusili stare rupe, ubacili piksne, narucili bolcene...

Sredili kocnice, promijenili semeringe na vratilima na zadnjem trapu na spoju sa kardanima...
Promijenili sjedalo...

Ako se uspije sanirati tj povariti kuciste mjenjaca mislim da cemo krenuti sastavljati sve...
Valjda....
 
Posljednje uređivanje:

dragon730

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
Ja imam 730 pa me zanima gdje su bila ta puknuća pa ako imaš slike ili naslikaj kada bude zavareno
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ipak to nije mali zahvat, rasturiti cijeli TV, a i naravno sve opet složiti i zamijeniti određene dijelove, ima tu posla. Pogotovo za nekoga tko to nije nikad radio i nema iskustva u takvim i sličnim poslovima. Bravo ! :(clap):
 

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Evo i varova!!! Nije idealno, ali...

I jos........

I s unutrasnje strane....

A valjda ce biti ok...

E i usput promijenili 6-7 lezajeva svih vrsta, pozicija i oblika...
Obrusili, povarili, kitali, obrusili haubu, blatobrane...
Zamijenili dio semeringa na cilindru hidraulike, narucivali sitnice iz Bjelovara vec 3 puta i uvijek se nesto zaboravi...:(sweat)::(sweat):
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    42.6 KB · Pregleda: 188
  • image.jpg
    image.jpg
    46 KB · Pregleda: 188
  • image.jpg
    image.jpg
    47 KB · Pregleda: 235
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Hauba, blatobrani...
Volan...
Rastavljeno, kitano, obruseno, stavljeno u temeljnu...
Volan rastavljen, promjenjeno ulje, jos neke sitnice...

I jos.......

Vraćen zamasnjak, lamela, korpa...

Mjenjac poceli sastavljati....

I nek stoji jos malo ovako... Dosta za danas....
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    45.1 KB · Pregleda: 151
  • image.jpg
    image.jpg
    51.6 KB · Pregleda: 167
  • image.jpg
    image.jpg
    44.6 KB · Pregleda: 146
  • image.jpg
    image.jpg
    61.7 KB · Pregleda: 222
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Mjenjac sastavljen... Volan sastavljen... Sredina piksirana (nema lufta ni mm)... Trapovi spojeni... Bojanje u djiru... (slika nije bas ispala naj naj... Izgleda kao neka trula crvena na slici, a zapravo je zarko crvena)...

E sad... Motor je takodjer obojan jedino cilindri tj rebra nisu... Nekako mi je glupo da to bojam... Motor jos nije spojen s ostatkom jer ipak ce nas trebati vise za podignuti ga i pospojiti... U dvoje nismo mogli..

Takodjer haubu i blatobrane te malu haubu nismo jos obojali jer jednostavno neznamo koja je tocno oznaka boje (one svijetloplave sa 730).
Ako netko moze pomoci i javiti oznaku boje bio bih zahvalan.

Usput kako da uploadiram jos fotografija?! Postavio 9 fotki i kaze da sam napunio i da vise nemože???!
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 152
  • image.jpg
    image.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 159
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Sa ovim servisom možeš staviti max 4 slike u jedan post. Kad upadaš prvu sliku, malo pričekaš dok ti se u prozorčiću ispod prikaže broj slike, nakon toga upoadiraš drugu, i kad budu sve četri (brojčano prikazana), onda samo klikneš na "pošalji poruku".:icon_super:
Lijepa boja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh