• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ma najveća kvaka i jeste u tome što ga je toliko suzio. Neznam o čemu priča i ja radim većinom po stranama i nemam nikakvih problema s njegovim origi priključcima, i naravno s tegovima na sva četiri točka kao o kod tebe ssucur. Još kad je proširen kao kod tebe to je opet druga stvar.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Perice, smiješno 539 za tomu na prvi pogled ko nebo i zemlja, jest moj-ni blizu.
Više duplo poslova mogu odradit nego sa fergom.
Ima neke prednosti ali nije za mene da čekam 100 posto uslove za rad.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Diže ti ga je si ga suzio,manje možeš potegnut jer si ga suzio, prije prošlajfa(provjerena teorija) i imas 25 kila po kotaču a možeš imat 50 ili cak i vise ako stavis ko peter utege i sa nutarnje strane, ja neznam kakav teren ti imaš ali ja sam sa starim goldonijem koji ima 8xx kila spirco sa zupanom od 200, mislim da je 7xx serija za sve dosta ako se ne baviš baš ozbiljno, al ako se baviš ni 533/539 nije za to... 4x4 je majka, ko ima taj zna ko nema taj želi, a da ne govorim o tome da je puno puta i do lošeg šofera ne do mašine...sa 926 vozim 12 gajbica pa 20 kg min i istina diže ga,ali samo ako ga jako smotam,ako digne jbg onda ovaj koji je iza okreće traktor preko paletara ali opet ide van bez problema, treba se snać u situaciji a ne očekivat da će uvijek sve bit idealno
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja pričam o priključcima od 250 i koju kilu više. Kao što sam rekao, sa frezom od 140kg radim šta hoću. Priključci do 150kg kakve je imao original su ok.
Ono što želim reć je da je TV za "rekreativce" u voćarstvu i manje površine u ratarstvu. Ja imam 1,5ha voćnjaka i ne bih nikome preporučio TV za takve površine i toliko često korištenje.
Normalno da je 100cm i 140cm sasvim drugi svijet. Kupio sam TV jer su ga svi hvalili a ide na 100cm.
Hm, treba se snać, i ja spuštam priključke kad digne kotače, al nije poanta nosit glavu u torbi kod svakog okretanja. U jednom danu se okrenem 110 puta. Ja kad špricam kod svakog okretanja vučem atomizer po zemlji.
No dobro, ne možemo svi biti sa svačime zadovoljni. Ipak kao najveću manu bih prokazao mjenjač tj. raspored brzina. Kod frezanja ( a to najviše radim) mi je prva spora prespora, a druga spora mnogo prebrza. Idealna je prva brza, čak bi bilo bolje da je malo i sporija, ali vrti na 1000 okretaja.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Zasto 1 m ako imas voćke, ja sam mislio da imaš vinorad da je tako uzak,kod nas su svi tv na metar, radi redova za vinograd, cudi me da ti je druga spora prebrza ja sam sa 822 frezo bas u njoj redove i ok je, ne ide freza duboko ali koliko treba za površinsku obradu ok
Ne zelim da ispadne da reklamira nešto ali i moj AC ide na metar,sve je standarno svi priključci pašu 1,5T bez utegova,mjenjač po meni koliko god se oće 8+4 i 540 kardan..
A te glave u torbi možda se i ja opustim neki put previše al kod nas su većinom vinogradi na ravnome tako da se ne možeš prevrnut a i s vremenom se naviknes i postane ti normalno, fora je kad se fiksni traktor digne na zadnje pa ga na kočnice voziš hehe
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Razmak između redova mi je 2m, pa grane, ostane 1m po sredini. Tako je kod goji-a, kod trešanja se unutar reda mogu u krug vozit.
1 spora je do 1,69, 2 spora 4,87, 1 brza 2,34km/h. U 2 sporoj ne sagrebe ni površinu koliko brzo ide. Kod AC, Goldoni se brzine nastavljaju jedna na drugu a kod TV-a se preskaču-izmjenjuju spore i brze. Onda je kod brzih problem kardan na 1000 ili 2000 okretaja.
Čovjek mi je sa AC prefrezao 1ha za kakvih 6h, ja sa TV-om ne mogu obavit to ispod 9 sati sa samo jednim gašenjem traktora da ga natankam i popišam se.
 

dragon730

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
AC ne možeš usporedjivati sa Tomom velika razlika šta se tiče funkcionalnosti i lakoće u radu je u korist AC-a ali svaki traktor koji suziš na 100 cm ce se ponašati isto jedini je spas da staviš šire gume što AC vjerojatno ima a šta se tiče fergusona 539 istina je da je na mokrom sirotinja ali taj traktor treba znati voziti za one koji ne znaju on ima plutajuću hidrauliku i kod oranja mu pritišće zadnji kraj tako da ne može proklizavati 539 moze orati bez da ima graničnik naštima se dubuna i tako stalno drži to je jako okretan traktor i daleko je učinkovitiji od Tome ali naravno nije za oranje u vrtovima voćnjacima gdje ima malo prostora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,765
Hele, ima rješenja i za tvog TV-ab samo ak želiš investirati u njega.
Treba kupiti nešto dijelova od AGT-a i prepraviti kardan na nezavisni 540/1000. Onda bi imal više brzina za frezanje, i mogel bi koristiti i prvu brzu.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
AC ne možeš usporedjivati sa Tomom velika razlika šta se tiče funkcionalnosti i lakoće u radu je u korist AC-a ali svaki traktor koji suziš na 100 cm ce se ponašati isto jedini je spas da staviš šire gume što AC vjerojatno ima .

Ako stavim šire gume onda opet nije 100cm, tako mogu i distance vratit. Nije svaki traktor na 100cm isti, TV ima 1t a AC 1,5t. Vjerojatno i ovjes drugačiji...

Hele, ima rješenja i za tvog TV-ab samo ak želiš investirati u njega.
Treba kupiti nešto dijelova od AGT-a i prepraviti kardan na nezavisni 540/1000. Onda bi imal više brzina za frezanje, i mogel bi koristiti i prvu brzu. ]

Cilj je kupit nešto adekvatnije ali dok se ne skupe novci... koliko odokativno može koštat ta preinaka tj. dijelovi? Vrijeme mi je važan faktor pošto imam samo vikend za poljoprivredu i kada bi na frezanju uštedio 3 sata napravilo bi se štošta drugo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,765
Nazovi Agromehaniku u Sloveniji i pitaj.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Na seriju 700 ne paše ništ od zadnjeg kraja AGTa.Delovi bi mogli pasat jedino na seriju 800 jer mali AGT je radjen po njemu.Možda bi se moglo jedino pripasat ceo zadnji kraj sa središnjim zglobom ali to se nikako ne isplati bolje zamenit traktorče.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Cisto informativno, AC 5500 vigneto, 1m širine sa gumama 250/80x18, jakk velike gume vozio sam ga i radio sa njime na mjestima je i prazan slajfo bas zbog toga sta je uzak i bez obzira na težinu.. mislim da ti se ne isplati kemijat toliko, jer mislim da ne frezaš toliko puta godisnje...uzmi vrijeme koje bi ti trebalo za tako jednu modifikaciju i koliko vremena biš ušparo po frezanju...a i ovako i onako misliš zamjenit traktor,bolje se strpi jos malo, isplati se jedino ako mislis i ovoga zadržat pa da imaš dva i traktor napravljen zauvijek...inace ne isplativo
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Svakako ću onda morat mijenjat traktor zbog brzina, ha i servo bi me spasio.
Znači sa težim traktorom vjerojatno neću ništa dobit na trakciji dok god je 1m širine? Jer na brdu znam imat dosta problema na pofrezanoj zemlji a bome i na malo rose.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Ništa,samo ako je malo grbavo ili nešto on šlajfa, a ima šire gume od moga, ni meni nije bilo jasno a s vremenom više nisam ni obraco pozornost na to ako bi zaglavio samo malo da čuje blokadu ili podignem prikljucak ako je neki za vuć i krene ko da nikad ništa nije bilo, i više ga diže kad motaš,prije ga digne neko kad je širok, a to su neke stvari na koje se jednostavno naučiš i gotovo ove sezone smo i 926 suzili na skoro 90, nisam mjerio tako nešto je i svako malo si na dva kotača al navikneš se
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Za frezanje sa serijom 800 kod nas stavljaju 6 noževa u zvijezdu pa onda ide drugom sporom, Gledao sam na Gramipu t-20 115.
Na seriju 700 staviti okretač smjera i valjda bi vrtio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,765
Abarth, mijenja se poklopac prednjeg kraja, a nikaj na zadnjem.
Kaj nisu kućišta mjenjača ista na svim serijama?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Za frezanje sa serijom 800 kod nas stavljaju 6 noževa u zvijezdu pa onda ide drugom sporom, Gledao sam na Gramipu t-20 115.
Na seriju 700 staviti okretač smjera i valjda bi vrtio.

T-20 115 ne postoji već 120. Ja ju imam sa 6 noževa po prirubnici. Ide bez problema, išla bi i veća freza bez greške. Najgore je prvo frezanje na proljeće, potroši više goriva i teže mu je, ali ostatak godine ide ko kroz putar.
Što bi vi svi frezali 2 sporom? Po brazdi ne možeš jer bi se traktor nakon pola minute raspao ili završio na "krovu". Po voćnjaku uz voćke ne možeš jer traktor i freza na toj brzini lete na sve strane i fasovala bi svaka druga voćka. Jedino kad imaš redove široke 3 metra i više pa onda iz nekog razloga frezaš sredinu. A to frezanje onda izgleda tako da freza iskopa svaku treću travku.
Normalno, tu pričamo o frezanju sa cca 70% gasa.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Kazes na proljeće ide najgore...ja prodem sa podrivačem prije prvog frezanja jednom u redu i to ide poslje ko pjesma
A neznam ja sam radio i bilo je ok al kod mene je ravan red i ne ide duboko, al ako ti je pre brza pa frezaj u prvoj brzoj na spori kadan sa manje gasa, jer mislim da 30ks možes vrtit frezu par cm u dubinu,neznam jer nisam probo, a ja mislim da bas imam takvu frezu samo nije od gramipa nego neka talijanska i ona je predvidena za 822 al to sam jednom radio i poslje vise nikad
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ne mogu sa podrivačem ili kultivarom jer imam plitak i širok korijen. Vrti TV tu frezu bez problema samo šta je potrošnja veća.
Kroz red idem u 2 prohoda, red širok 2m a freza 1,2m. Kad idem drugi prohod onda frezam u prvoj brzoj sa manje gasa, to je onda moguće jer freza padne u dio mekanog koji je već prefrezan pa to liči na nešto. Samo šta ću sjebat frezu tako na 1000 okretaja.
Ako idem prvom brzom u prvom prohodu onda freza samo poskakuje jer ide prebrzo i ne stigne se ukopat, na malom gasu pak nema snage za prvi prohod.
 

Najnoviji postovi

Na vrh