• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Duje po pitanju radni sati,Ta serija nema tvornički ugrađen sat več ga je vlasnik sam ugradio al je pitanje koliko je traktor radio prije nego je sat ugrađen.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
tomo522, ima i serija 730, original fabrički ugrađen brojač radnih sati. :icon_thumright:
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
inače je zadnji broj (zadnja kockica) druge boje naspram lijeve strane.po tome se zna da su minute u pitanju. Budu sati crna podloga a minute bijele ili minute crvene itd.
Ja sam ovakvog naručio (a btw ista stvar kod nas u Hr u trgovini dođe 300-400kn)
http://www.ebay.com/itm/Hour-Meter-...ash=item1e6964def0:g:w4IAAOxyUSFSINhi&vxp=mtr

a što se tiče volana firma iz pule radi te volane za 7 000kn.dođu sa iveco daily utrpaš traktor unutra i za 2 tjedna ti dođu nazad i imaš kompletno novi hidraulični volan (stup, volan, dvoradni cilindri, cijevi sve)
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ledice 25€, Led rotacija 10€, ogledala po 9€ sa nosačima.
22775330.jpg


22775331.jpg


22778735.jpg


22781964.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Kupljene u BiH, da si malo bliže AC kad se vraćam u SLO.:icon_razz:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
@ssucur,ak misliš na autocestu,ja ti imam 3 km do nje :biggrin:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Pozdrav svima.
Nedavno sam prodao svog Toma Vinkovića (18ks), kojeg sam koristio nekoliko godina, i sad sam u potrazi za nekom malo ozbiljnijom mašinom.
Bio sam se zagrejao za 533-539, nabavio sam i već par priključaka za njega, ali u međuvremenu sam gledao i Tomu vinković 732 i pozitivno me je iznedadio.:icon_scratch:
Inače ja ne živim na selu, ali imam na selu omanje imanje, traktor mi treba za cca 2ha košenja i grabljenja, za oranje i spremanje 0,5-1ha zemlje, imam nešto i voća, a planirao sam da na god širim voćnjake (zato mi Tomo i odgovara), a najviše mi treba za spremanje drva (20ak metara).
Deda ima IMT558 i sve moguće priključke za njega, tako da bi u početku zajmio od dede i komšija priključke. Intresuje me da li veliki Toma može nositi priključke od klasičnog traktora (drljače, sejačicu olt, vile, grabulje, čekrk...), jer plug, frezu i tanjiraču znam da ne može.
Samo da napomenem, kod mene je dosta brdovito.
Svaki savet bi mi dobro dosao. Unapred hvala:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Ak si u brdovitom kraju ja bi ti radije preporučal 539 jer je stabilniji (širi) a i tomo baš i nije traktor za neko ozbiljnije oranje a u drljanju ode ruke,a i sijati je lakše jer sa fergusonom ideš trag do traga dok sa tomom moraš voziti na pamet... Prednost tomice je kaj može puno povuć upravo zbog pogona na sve kotače i troši ko upaljač (2 klipa)
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Nenameravam ja puno orati,a iako bude bilo potrebe,tu je dedina makina:icon_weed:
Tino,video sam u tvojim videima na yt,da 732 seje sa olt sejacicom ko sto ti imas(a i dedina je ista),jer preradjivano kacenje na sejacici ili standradno?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Ta sijačica sa videa i jest moja,nije niš prerađivano,serija 700 ima obične poluge ko i veći traktori

Kao što rekoh, sa tomicom se budeš namučil jer je to mali traktorčić... Sve te poslove more obaviti 539 ,da je u pitanju vinograd e onda bi ti preporučil tomicu... 539 za košnju i pretepanje stvoren! Dovoljno je jak za 10-12 cola plug ,tanjurači a i frezu (komotno tjera LAKU frezu do 180cm)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Re: Dilema za izbor traktora

Slažem se sa Tinom, jedino moze bit problem za 533/539 jer ti je brdovit teren.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Na seriju 731 i 732 idu svi priključci kao i za veće traktore, kopčanje u 3 točke. Za sve priključke preko 200kg ja ne bi preporučio tomicu. O tome da može povuć bi se isto dalo razgovarat, koliko može povuć traktor od 750kg.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ja bi uvijek uzeo Tv prije nego IMT..4x4 je ipak majka, a šta se težine tiče sa utegovima ima preko tonu, znači da ima više od 750 kg toliko ima serija sa jednim klipom bez utega, ako mislis koristit standardne priključke trebat će ti inverzija, nije neki trošak od 1000 do 1500 kn nova, 30 ks je sasvim dosta za povuč iz šume drva, možeš orat sa 1x16" ili 2x10" , to šta je uži od imt nista ne znači jer je i niži, ako je bas problem širina kupiš proširenja i stvar riješena, može on puno u pravim rukama napravit, svakako preporučam TV
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ja imam 731 proširen, sa oltovom sijačicom idem po tragu. Krajem 10-og mjeseca sam orao sa dvobraznim oltom po mokroj zemlji brez problema, a usput sam se smijao dvojici susjeda koji su sa 533 i 539 u tandemu vukli isti takav plug i povremeno proklizivali.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Moj TV 731 nije baš najsretnije rješenje za priključe od 250kg. Imam malčer i frezu na ticalo te kilaže i nije baš najsretnije rješenje, njiše, baca ga u transportu, cuka kod dizanja i spuštanja. Rad na uzbrdicama-nizbrdicama te okretanja na njima zlo. Stalno sam na 3 kotača. Moj je sužen na 1m.
Šta se težine tiče mislim da taj TV ima 750kg i utege na kotačima po 25kg.
Imam i frezu za njega koja je teška 140kg i sa njom radiš šta hoćeš. Za to je taj traktor i zamišljen tj. za priključke te težine.
Šta se tiče drva iz šume, po ravnom sam vozio što sam htio a u u brdo sam išao u rikverc a ne naprijed kamo sam htio.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Neznam gdje si našao težinu 750kg? ako imaš 731.
Moj 731 sa svim pizdarijama ima oko 1300kg, širok 1360mm
20856897.jpg
[/url][/IMG]

tomo-vinkovic-731.jpg
[/url][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Negdje sam čitao ili mi je netko rekao da ima 750kg (imam utege i računao sam 850kg). Ja sam povjerovao jer mi stalno diže kotače u zrak kad prikopčam nešto od 250kg.
Sad sam malo proguglao i našao 936kg.
Za ratarstvo po ravnom ne znam kako se ponaša ali kod mene za voćarstvo i priključke koje sam naveo (plus atomizer od 100kg sa 200l tekućine) je problematičan. Voli dić kotač u zrak ko pas nogu dok piša. čak me pred 3 tjedna izbacio sa sjedala, dobro kaj je ostao ukopan i bila prikopčana prikolica. Na uzbrdici ili još gore kod skretanja ne smije vidjet grudu zemlje. Moj je sužen na 1m pa je i tu dio problema ali opet, jako zeznut traktor.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Taj mali je potukal više ljudi neg veliki... U berbi kad vozimo grožđe dignu ga 4 kašete pune u prednjem kraju
Al sve uu svemu,ja bi htio tak nekaj da imam zanimaciju u slobodno vrije,šrafanje ovo ono,servo volan,ralica i tak to

[yt]https://www.youtube.com/watch?v=bGlGYreB6fk[/yt]
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
140cm i 100cm je velika razlika.:icon_eyes:
22859809.jpg
[/url][/IMG]
Kao da nemamo isti traktor...
 
Na vrh