• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Koze su najbolji malčeri,počiste sve i ono što ne treba.:icon_lol:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Za malčirat imam Seppi od 1m na batove, pretpostavljam da ima 250-300kg. Njega stalno vučem dok radim, ne smijem ni pomišljat da ga dignem na nagnutom terenu. I sa njime hoće dignut kotač ali se osjeti da traktor neće nikuda. Dok voziš takav priključak osjeti se da je pretezak za taj traktor. Pogotovo kad vozim Rinieri frezu na ticalo, isto kakvih 250kg ili više, a dugačka kakvih 1,5m.
O lijepo taj malčer skida neravnine i krtičnjake. Jedan ne predstavlja problem a na nekoliko komada samo zadimi na sekundu.
Inače sa tim malčerom ide jednogodišnja trava sa prvom sporom odlično, trava i korovi od mjesec-dva idu sa drugom sporom bez greške.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Abarth, mijenja se poklopac prednjeg kraja, a nikaj na zadnjem.
Kaj nisu kućišta mjenjača ista na svim serijama?


Prednje kučište mjenjača sa stražnje strane je na svim serijama isto do 400 pa do serije 800, samo je na seriji 800 prednji dio kučišta nešto drugačiji.
Tako da bi od AGT-a treblao pasati međukučište, samo i dalje ostaje lijevi kardan
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
Lijevi kardan je manji problem. Važnije je da je nezavisan od reduktora.
 

dragon730

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
Na semeringu lijevog kotača mi je kapalo ulje godišnje iskapa i do jedna litra pa mi je to pocelo smetati rastavio pregledao i vidio da je netko nekada to stavio u stegu ne kužim iz kog razloga ali otisci stege su ostali tačno na mjestu gdje klizi semering e sada kako da riješim te otiske odnosno udubljenja dali tokariti ako se uopšte može jer je vjerojatno površinski kaljeno ,polirati na stroju .mislim da je dubina otiska dvije desetinke milimetra pa mislim da bi semering mogao biti isti.Šta napraviti?
file=66316860552001561562.jpg&file_imgur=JpNUiPS.jpg]
 
Posljednje uređivanje:

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ja bi to probao, kao što si rekao malo ispolirati. Možda malo skratiti oprugu od semeringa da bolje stegne a staviti isti broj semeringa.
 

VugricDarko

Novi član
Tu od
18 Pro 2015
Poruka
11
Pozdrav ja radim u firmi gdje proizvode nasljednike od TV.
To je poluosovina i mi je izrađujemo iz otkivka bez daljnje toplinske obrade.
Ili ispoliraj ili otokari 2-3 mm i napravi piksu s preklopom 0.1-0.15 i na vruće ju navući na poluosovinu. Pustit da se prirodno ohladi i otokarit ma mjeru.
 

dragon730

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
Tako sam i ja mislio nego problem je što piksa može biti najvise 2 mm debljine a najbolje bi bilo da je 1 mm.Mislim da bi se na taj način moglo pretokariti da je i 1 mm.Pojasni mi taj izraz ""preklop" šta u stvari treba napraviti.
 

VugricDarko

Novi član
Tu od
18 Pro 2015
Poruka
11
Kod nas u firmi kada se tako što radi ide ovaj proncip, NPR, osovina je sada fi 50 mm i pretokariš ju za npr 2mm i onda mjera osovine mora biti fi 48.05mm - fi 48.1mm.
Nakon toga radiš piksu koja ima vanjski promjer fi 51mm - 52mm, a provrt na piksi mora biti fi48.00mm - 47,95mm.
Potom piksu zagriješ autogrnim apartom, jer dijelovanjem temperature ona se šiti i lagano se navlači na osovinu.
Nakon toga je ostaviš da se prirodno ohladi, a tim hlađenjem se ona stisne za osovinu .
Nakon toga je otokariš na promjer semenirna, ali mjera semerinaga na osovini mora biti u plusu, NPR za semering s rupom fi 50 mm , mjera na osovini mora biti fi 50.02mm do fi 50.06mm.
 

nermin12345

Novi član
Tu od
8 Velj 2016
Poruka
2
tv 730

Novi sam na forumu pa Vas sve redom pozdravljam i nadam se dobroj i kvalitetnoj razmjeni mišljenja i iskustava.
Zanima me da li manji slobodan hod u Trnu sredine tome vinkovića može nećeme nasmetati
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Ako je mali neće smetat traktoru ako tebi nesmeta:(shake):Slobodno se vozi neće mu ništa biti i dobro nam došao:drink:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Hvala zbalija,
i mislio sam si da stvar nije baš tako jednostavna.
Vidio sam tu sliku na oglasniku, traži dosta za te cilindre,
a u biti to je samo jedan dio, gdje je još nova pumpa, pa taj razdjelnik,
pa nove cijevi ...
Po svemu tome nabralo bi se i do 5000 kuna.
Previše po mom mišljenju.

Zanima me i ta pumpa što kažeš-da ima 50 % veći protok.
Da li ona ima neku posebnu oznaku,
kako se u stvari može vidjeti na ovim pumpama za TV koliki je protok ?


Slabo sam na forumu, pa ni ne odgovara rwedovno, bolje poslati PP da vidi u e-mailu, da je nešto stiglo, ako je hitno javim se,


Već sam nekoliko puta pisao u ovoj rubrici, pume se mogu razlikovati sam po pločicama, na kojim su gravirane oznake.

onaka ječe pumpe je:

3115.422.29

Ako planirate kupiti novu jaču pumpu, ja bi razmislio da potražim još jaču sa protokom od cca 8cm3, jer ova tvornička je još uvjek preslaba, da bi hidrulika normalno fukcionirala na okretajima ispod 1500 rpm.

mada pumpu sa 8 cm3 i sa gabaritnim mjera koje bi donekel odgovaral za ugradnju, jer teško nači jer treba biti pumpa koja dozvoljava okretanje do 3300 rpm,
dok se pumpe u toj klasi sve upravilu predviđene za rad na 1500, donosno max. 2200 rpm
 

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Dragi prijatelji

Nekad sam bio clan foruma, a kako vidim tema općenito o Tomi Vinkovicu je zakljucana.
Steta jer je bilo je odlicnih mestara, ideja, prepravaka...

Interesira me jedna stvar, dali je 3.600h rada za Tv730 puno sati rada za npr motor, getribu...
Opce stanje traktora je ok. Malo ima lufta u srednjem zglobu, treba malo boje i ljubavi treba uloziti, ali me interesira dali je 3.600 sati generalno puno za ovaj traktor?
 

Najnoviji postovi

Na vrh