• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
E to već može proć pod traktor...servo puno znači, kad maknes račun za servo i inverziju dođe ti da si kupio dobar traktor za cca 20tkn,drago mi je da je moj odabir prošo i baš zbog toga se nadam da neće bit kvarova 😅
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Evo javljam se nakon dugo vremena.Kod nas u obitelji je od 1984 tv 730 iz 1979 godine kojeg sam ja malo poboljšao s godinama.
Servo volan od mercedesa ali pumpa od renault mastera da stane ispod haube i koristi ulje hidraulike.
Hidraulično kvačilo od auta i kočnice od zetora 2511.
Dodani su još jedni proširivači, napravljena je konstrukcija i prednji utovarivač koji je trenutno skinut jer sam tijekom zime mjenjao kvačilo i sve ležajeve u mjenjaču, rukavcima, sredini, novi križevi kardana, novi zupčanik uključivanja kardana i 3 brzine, novi zupčanik radne brzine i uklopni zupčanik i još mnogo toga.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Vau...lijepo ulozeno u pravi stroj....jos pokoju slikicu postavi da se divimo...
Dobro dosao...
 

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
Jel ima netko dimenzije zaštitnog luka od 732? Naime nakon 2 mjeseca ganjanja papira i dokumentacije, te nanovog slaganja kompletne struje, za tehnički mi treba zaštitni luk. Premda se dokumentacija može izčitati svakao npr. u Bjelovaru mi kažu da prolazi bez toga (premda smo ga mislili raditi radi svoje sigurnosti) u Zagrebu ne. Sporan je dio koji kaže da traktor mora biti proizveden prije 1983 i barem jednom registiriran , u tom slučaju ne treba. Moj je 1980 ali je regan prvi puta 1987 i jbg. Uglavnom mora ličiti na orginal vizualno i dimenzijama da izbjegnem Atest pa lijepo molim ako netko ima... Hvala unaprijed.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Važna je godina proizvodnje, a ne više datum prve registracije.
To je bilo prije.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ma ko če to šaraufati gore dole svake godine...Ak te mijere zanimajo, vozi se ti radije jednome na licu mijesta i sam izmijeri.Najvolje je tad, kad svojim očima vidiš.I znaš odakle i kako si mijerijo.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ma kupi, svako malo se nađe na njuškalu ili na fejsu, nikad neces napravit da bude ko original a original je lijepo slozen sa ga mozes i zatvorit ako zelis neku polukabinu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Samogradnja nažalost ne prolazi više na registraciji.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Nije bijo od TV arnij, da se zloži nijedan...ili znaš nešto, što ja nisam vidijo...

ZJ, on kaže, da bi napravijo stvarno potpuno istog, ko original, da pregledniku ni v oči ne padne...A to je lakše kazati, nego napraviti tako.
 

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
Možda je to neki stari zakon, ali takav sam našao na netu (stavio sam link u prošlom postu), i tako ga ovi u ZGB u izčitavaju, a u Bjelovar mi se ne ide. Sad kako smo mi ionako planirali raditi (već kupili potrebni martrijal) ,onda da nemamo zajebancije bio bi dobro napraviti po orginalu čisto da nemam problema u budućnosti. Da načelno samogradnja ne prolazi no rekli su mi da ako napravim da izgleda kao orginal, upisat će ga bez provjere. Problem je u tome kaj nemam gdje izmjeriti jer tu kod mene ih nema, zapravo ima jedan 521... od njega nikakve koristi jer nema zaštitni luk., a ja bih htio nešto tipa 731 ili 732 da aluminij mogu na krov staviti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Reider, ne isplati se zafrkavati s tim, jer originalni negdje ima ili neki broj ili pločicu.
Bolje je registrirati bez, jer jednom kad registriraš z okvirom ili kabinom, nema povratka natrag, pa prema potrebi ga montirati .
Ili kupiti luk u Hittneru, onaj koji se preklapa prema naprijed, da (poneka) ne smeta.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Zovi odmah, po toj cijeni nema ni željeza za male serije a kamo za 7, to je danas objavljeno zovi dok se nije prodalo
 

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
Jesam zvao sam, to je samo gornji dio (od blatobrana pa na gore), fali donji... e sad koliko je koplicirano napraviti donji dio?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Pa ajmo reci ovako upola manje komplicirano nego cijelog....
 

Najnoviji postovi

Na vrh