• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Od pumpe hidraulike ako je na razvodu motora. Ako nije, od bošpumpi.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
I jedno i drugo je na motoru. Za bosch pumpu znam da mora boshisti da ustanovi da li au elementi dobri i da li propustaju. A kako prekontrolirati pumpu hidraulike?
Hvala
 

Andy

Novi član
Tu od
14 Ožu 2019
Poruka
12
provjeri od čega je potoršnja povećana , gorivo vs hidro ulje
 

Andy

Novi član
Tu od
14 Ožu 2019
Poruka
12
na ulju možeš osjetiti miris nafte i ulje je rijeđe, a ako ti gubi hidro ulje iz posude a nigje na vanjskim dijelovima to ne primječuješ našao si problem.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ako nije počeo da proizvodi ulje pusta ti naftu na pumpu goriva i tu ti diže nivo ulja
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Pozdrav!

Podizanja razina ulja su moguča iz sljedečih smjerova:

- neke AC pumpe nemaju brisače na osovini mebrane i kad propusti mebrana nafta ulazi u blok motora.
- boš pumpa
U OBA slucaja ulje je rijeđe
- popustio semering pumpe hidrulike ( pratiti nivo hidrola, te gubi hidrulika na snazi podizanja).
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
@zbalija ...mozda je glupo pitanje ali moze li pojasnjenje kako na tv730 pumpa hidraulike moze utjecati razinu ulja? Hvala na odgovoru.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pumpa je spojena na blok motora i ako probije semering, hid ulje ulazi u karter, desilo se frendu na agt-u
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ima logike jer osovinu od pumpe podmazuje i vrti zupcanik iz kartera, znači taj semering je jedina granica između ulja iz kartera i ulja koje ide kroz hidrauliku,ako probije ulje od hidraulike bježi u karter i tako ga puni ali to bi se odrazilo i na rad motora jer počne dimit jako i nejednako radit jer ga previše ulja počne gušit
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
ako je pumpa hidrulike na tvorničkom mjestu, tj. na poklopcu razvoda motora.
Kad popusti semering pumpe hidrulično ulje prolazi direkno kroz razvod motora u karter motora..
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Jel netko mjenjao semering pumpe? Ili se mora nositi do hidro majstora?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Provjeri zasto ti je otiso ako mislis da je on, prijatelju se pregrijavala i zato je otiso semering, on je to sam rijesio, detalje ne znam
 

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
Pozdrav,

Molio bih za mišljenje, naime išao bih pogledati ovog Tomu ::
TV-730S

Izgleda lijepo, farban je (ajde bar mazalice nisu). Ono što me mući je to farbanje, zvao sam čovjeka, veli nije "mačak u veći" sve je ispravno ali nije baš bio previše oduševljen kada sam ga tražio da probamo traktor ali je pristao na kraju.

Koliko sam skužio oznaka S bi trebala označavati servo, no ovaj nema. Također sam pitao šta je rađeno na traktoru, veli sam sredina je reparirana.

Nisu mali novci, da budem iskren tražio sam 731 ili 732 da zamjeni mog 521 ali ovaj zgleda dobro.. E da ... ima i papire i prometnu što je rijetkost danas.
 

Najnoviji postovi

Na vrh