• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
od dizla je malo preveliki u promjeru pa nema baš mjesta do bloka, inaće odgovara
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Bem li ga, zavrnuo ga rukom.:icon_razz:
21223474.jpg
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
taj je za naftu,

a čuj danas trgovci sve i svašta prodaju,
ja sam dugo tražil bravu kontak (boš) sa položajima 0-1-2,
i nisam ju mogao naći, svi su mi nudili sa 0-1-2-3 i vele da je isto,
ali danas je stigla prava jer sam naišo na trgovca koji je bio razuman
pa je nabavil takvu bravu kavu sam tražil
 

tv730

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
30
hvala na savjetima i trudu da mi pomognete.nasao sam ´´fradov´´cak na njemu i pise da je za tv730
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Juče upalim tomu i ono mi kazaljka od ampermetra skoči na 30 u plusu i onda padne na oko 20 i tako stoi.Sinoć kad sam ga ugasio akumulator ključa.Neznam jel do akumulatora koi je već loš i ne derži struju il alternator.Mjerio sam voltažu i jednog i drugog i sve normalno.:s::s:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Miriše na to, da je akumulator osedeo, vreme za je za nov!
Al nemoj me držati za reč, malo ga izcimaj, troši i puni...pa možda dođe sebi i izgura još jednu sezonu!:icon_pidu:
Ja bih vezao žarulju, ispraznio ga pošteno (naravno u granicama normale), i napunio kućnim home made punjačem na malu struju 2-3A početna pa nek opada narednih 24h!

Ja sam jednom izcrpio napon akumulatora do 0V (nula volta), ostali farovi uključeni...:icon_hang: akumulator bio oko 2-3god
Kad sam ga napunio, trajao je 8godina! Što je za nepoverovati!
Ja lično nemam nikakvo logičko objašnjenje, a akumulator je bio Black horse, što ga pljuju na sve strane! Mene je služio, i duboki naklon crnom konju :icon_pray:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Hvala Joe na brzom odgovoru.Akumulator jest loš i vrijeme je za novi al nisam siguran jel do njega
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
...akumulator je bio Black horse, što ga pljuju na sve strane! Mene je služio, i duboki naklon crnom konju :icon_pray:
Spržili smo već nekoliko Black Horse, oni od 75 Ah su stradali relativno brzo dvije tri godine, ali da napomenem da su pokretali sve i svašta preko kablova. Trenutno je na TV-u najveći koji je stao u kutiju, 90 ili 100 Ah služi preko pet godina, još da na pomenem uvijek je imao ispravno punjenje, nikad nije iscrpljen da ne može startat vinkovića......i dan danas starta mnoge motore nakon remonta

Jednom je jedan forumaš pisao da loš akumulator sprži alternator, a loš alternator sprži akumulator
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jednom je jedan forumaš pisao da loš akumulator sprži alternator, a loš alternator sprži akumulator
krivo taj jedan forumaš je rekao ovako , loš akumulator spojebe anlaser a loš anlaser spojebe akumulator
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Ne vrijedi za alternator? A zakleo bih se da je bilo alternator - akumulator :icon_redface:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
vijedi za sve , drži koliko i najslabija karika u lancu ..zato se okrečemo alternativi ..no nij to alternativa nego progres
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Black Horse je najbolji akumulator koji sam imao, evo vec 6g. 5godina je bio u kolima, a evo 11 mjeseci u traktoru koji nema alternatora. Punio sam ga do sada jedno 5x na homemade punjac od napojne od kompjutera. Jucer je upalio traktor nakon 3 sedmice stojanja na hladnome i upalio ga je na -5 stepeni. Kad sam uzimao novi za auto trazio sam isto black horse,ali mi je prodavac rekao da su ga povukli iz prodaje jer je bio los. Sad da li mi se posrecilo ili nesto drugo, neznam.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Jesu li identični (isti) zadnji rukavci na svim serijama 700 i dali odgovaraju zamjene s jednih na druge. Ako ima razlike u čemu je? Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh