• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Hvala Zbalija,
posumnjao sam jer ovome na slici lijevo vidi se da je mijenjano kolo volana,
dok mi ovaj na slici desno izgleda potpuno autentično, iako nikad nisam vidio origi.
Zanima me kako je to spojeno na hidrauliku,
i da li treba još nešto mijenjati ? -
Da li je postojeća pumpa hidraulike na 730 dovoljna da pogoni i ovo?
Pretpostavljam ako bih htio ovo pripasati,
da bi trebalo mijenjati cijevi hidraulike?


Nema na čemu, tu smo da jedni drugima pomognemo.
Hidrulika je nešto drugačije složena, ima više konponenata,
ima dodatni sigurnosni ventil i ventil konstatnog protoka.
pumpa je većeg kapaciteta za 50%.
Treba mjenjati kompletni cijevovod jer je drugačije izveden,
te treba napraviti novu obujmicu za armaturnu ploču.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ipak se morao uzeti nov anlaser.:icon_rolleyes:
22609654.jpg
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Nema na čemu, tu smo da jedni drugima pomognemo.
Hidrulika je nešto drugačije složena, ima više konponenata,
ima dodatni sigurnosni ventil i ventil konstatnog protoka.
pumpa je većeg kapaciteta za 50%.
Treba mjenjati kompletni cijevovod jer je drugačije izveden,
te treba napraviti novu obujmicu za armaturnu ploču.

Hvala zbalija,
i mislio sam si da stvar nije baš tako jednostavna.
Vidio sam tu sliku na oglasniku, traži dosta za te cilindre,
a u biti to je samo jedan dio, gdje je još nova pumpa, pa taj razdjelnik,
pa nove cijevi ...
Po svemu tome nabralo bi se i do 5000 kuna.
Previše po mom mišljenju.

Zanima me i ta pumpa što kažeš-da ima 50 % veći protok.
Da li ona ima neku posebnu oznaku,
kako se u stvari može vidjeti na ovim pumpama za TV koliki je protok ?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
I mislio sam da je 75 dovoljno, al' mislim da ću staviti 100... Nek se nađe. Dosada sam stavljao aku sa IMT-a koji je od 100A ako ne i više.
 

dukic

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
32
Pozdrav za sve! DAli neko zna koji anlaser(starter, elektro pokretac) ide za tv 732 ako mogu tacni podaci, ja svoj dao majstoru na popravku pa mi nestao i majstor i anlaser moram trziti novi preko neta
 

dukic

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
32
hvala na brzom odgovoru jeli potrebno naglasiti da li je lijevi ili desni ili se zna po ovim oznakama
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Što je sigurno-sigurno, ja sam sebi uzeo kod Laktaša nov-stara zaliha 300KM
 

dukic

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
32
Izvini sto sam dosadan samo ako mi mozes reci gdje kod laktasa kako se zove trgovina
 

duje

Novi član
Tu od
14 Ruj 2015
Poruka
4
Pozdrav,
Mali info:
Nedavno sam uzeo tomu vinkovica 730 78godiste koji je vise lezao nego radio.
Opiturao sam ga cijeloga iznova i sva ulja su prominjena. Na prednja kola nije imao blatobrane koje sam stavio i stavio sam roll bar. Inace traktor ima 302 radna sata jer sam tek otkrio da ima brojac radnih sati koji valja jer je ona zastitna plastika toliko bijela bila da sam mislio da je tu da pokrije supljinu a ona propala od sunca. Znao sam da je malo radio jer su gume na traktoru originalne iz tvornice.
1Pitanje:
Zanima me dali je jos aktualan onaj broj za tokara za napraviti volan. Vec sam malo prije gledao po internetu sta mi dijelova treba tako da sam skinio sve vezano za servo od 123 300d. Znaci treba mi netko tko ce mi napraviti sve sta mi treba(JER NEZNAM SVE DIJELOVE KOJI MI TREBAJU) da ja to samo zavidam na traktor i to je to.Znam da mi treba cijeli novi stup od volana a sta jos trebam neznam. Inace moj originalni volan je katastrofa ima lufta na bacanje i nemos ga kontrolirat u drugoj brzini na pravcu a kada plugiram nemos ga uopce motat.
2Pitanje
Zanima me jeli samo jedan tip motora na traktoru ovaj lda 672 jer mi odusiva jedan cilindar na glavi i baca svo ulje vanka i radi na 1 cilindar do 2/3 gasa onda drugi cilindar sastavi. To pitam radi dijelova jer sam se raspita dosta kazu mi ljudi da glava nema brtvu da ima neke kao piksne. Ali bez obzira na to odusivanje na glavi koje je veliko prolije doslovno 1l ulja na radni sat traktor isto ima snage na jednome cilindru. Kad radi na leru jedino ga mogu ugasiti u trecoj brzoj brzini jer nema kao stalni ler varira u okretajima.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Da ima samo 300 sati ne bi imao toliko lufta na volanu. Jel ima lufta puž ili zglob?
To šta ima prve gume isto ništa ne znači, ja sam pred 3 godine kupio tomicu iz 1982 godine sa prvim gumama , napravim godišnje oko 150h sa njime i pređem oko 150km po asfaltu, gume još imaju dosta mesa.
 

duje

Novi član
Tu od
14 Ruj 2015
Poruka
4
Znam sigurno da je traktor stajao dosta da je radio 2 ure godisnje maksimalno jer na lokaciji di je bio nije se moglo nista s njime raditi a covik ga je samo za cviče koristio i to mi je dosta ljudi potvrdilo. A cijelim volanom mogu skoro puni krug napravit da mi nema nikakvog otpora tj da ne vrtim traktor u nijednu stranu pa tek onda vrtim. Al svakako mislim stavit servo volan jer imam sve dijelove pa se sad raspitujem koji mi majstor to moze odraditi jer ovdje dolje po dalmaciji ovo je veliki traktor i nema niko pojma nista a kamoli da ima dijelova.
Onda ja neznam ocitat sat niti drugi ljudi al sat je oni from W.Germany na vibracije sam procitao da radi i na njemu pise 03024 i sad me zanima znam da ona velika kazaljka vrti minute i vrti mi skroz zadnju znamenku a to su sati onda mi ispada da imam 3024sata???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Probaj pritegnut ove tri matice + na glavi volana, zamjena ulja itd...
22681102.jpg
 

duje

Novi član
Tu od
14 Ruj 2015
Poruka
4
Ma probao sam sve vide stegniti cak je skidan cijeli ovaj stup. Nista trazim sada tko ce napraviti stup cijeli za servo
 

Alien

Novi član
Tu od
30 Ožu 2015
Poruka
2
Pozdrav forumašima!
Odnedavno sam vlasnik TV732. Pošto je bio dosta zapušten krenuo sam sa uređivanjem. Za sad ide sve po planu osim jedne stvari. Pošto nije radio sat okretaja motora i odrađenih sati potražio sam grešku i utvrdio da je neispravan pinjon tj. polomljen je i treba ga zamjenit. Tražio sam po trgovinama i nigdje ga nema. Proizvođač je Teleoptik Zemun. Pošto su ti pinjoni uglavnom slični ali opet nisu isti molio bih nekog ko eventualno zna da li sa nekog drugog traktora paše ili se može nešto prilagodit. Unaprijed hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh