• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Bar se na tomi vidi ako je išta radio
Ko ima ikakva iskustva s tim traktorima i ako je s njima nešto radio, vidi odmah na njemu ako je nešto novo i nekorišteno .
Pogledaj samo papučice kvačila i kočnice na njima sve piše.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Slika bi super bila,pogledaj motor ako ima svu farbu na mjestu je onda stavrno nov traktor,a te fore ima 20 sati nikad teško radio to su fore svakog prodavača, a traktor je ok jedino je pitanje za šta biš ga koristio i koliko bi radio

Pozz

Bar se na tomi vidi ako je išta radio
Ko ima ikakva iskustva s tim traktorima i ako je s njima nešto radio, vidi odmah na njemu ako je nešto novo i nekorišteno .
Pogledaj samo papučice kvačila i kočnice na njima sve piše.

Ma tomo je tu u selu i "znam" da nikad nije nista radio,,,
eno ga vec godinama stoji u staglju prekriven krpama,,,
radi se o starijim ljudima u penziji, ja im godinama rezem drva i svake godine ih cimam da mi ga prodaju,,,
sad kad sam kupio 420-tku sad i oni nesto spominju da gamozda prodali,,,
on bi kao i 420-tka sluzio manje vise za rad u nasadu lijeske a ostalo po povrtnjacima i plastenicima bar nebi morao prekopcavati freza/plug :)

Kontam da vise od 25ooo,oo novaca ne vrijedi bez obzira sto je nov,,,
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Kontaj da ti je sada novi hittner oko 100 000 KN a taj ti je kao nov i može te služiti dosta godina.
Moje mišljenje je da bi to bilo šteta propustiti.
Ja sam prošle godine naletio na 821 u dosta dobrom stanju i kupio ga, mada nisam imao u planu bilo mi ga žao pustiti.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Računaj da ti taj traktor nema 26ks, dosta ljudi to ne zna.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,764
Svejedno kaj nema, ali ipak ima 2 cilindra i puno mirnije radi.
Osim toga, motor je teži i samim time sigurniji za rad i može nositi malo teže priključke.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
24 ks al nema veze to je ok traktor za orat i za povuć prikolicu,ima ih kod nas,kazu ljudi slavijini motore da kao nisu bas nesto al do sad nisam cuo da je neko imo ozbiljnijih problema,ako su to stariji ljudi dobit ces ga jeftino jer ne prate cijene na netu i novih traktora,al da definitvno bi ti bila steta propustit tako jer je sigurno kvalitetnije izrade od novih hittnera, a u usporedbi sa 420 je tenk
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma stariji su to ljudi ali i filozofi u pm,,,
sve ove godine imali su oni dosta ponuda za njega ali su svi odustali a oni tupe svoje,,,
ja sastrane tupim da i nije to bas ono kaj oni misle da je i da bi puno bolje bilo da je on bar nesto radio,,,
sad kad sam kupio tomicu zna da ne vodim vodu na svoj mlin nego sam realan no nezna da sam ja i dalje zainteresiran,,,

znam da je on osjetno veci i dosta jaci od serije 420 ali i dalje ostaje problem premalo brzina koje su u vocarstvu potrebne,,,

vrijeme ce pokazati u kom pravcu ce se ici taj 826 ili neki vocar,,,:s:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
A zavisi koliko ga misliš koristit,par hektara može i tv,ako ima servo nije toliko loš
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pa u planu je dici se na cca 5 hektara nasada lijeske,,,
nacin obrade za sad je jalovi ugar i planira se da ce takav i ostati,,,
Uz tomicu imam jos i ferkana 539 te imtejca 550-10 koji mogu sve teze poslove odraditi u buducim nasadima,,,
u ovom zasađenom prije 7-8 godina veci traktori ne mogu ulaziti radi premalog međurednog razmaka pa sam osuđen na tomu,,,
U novim nasadima ce se ici na vece razmake da mogu i veci traktori ulaziti radi gnojidbe (stajnjakom, gnojovkom), atomiziranja ili kalcizacije,,,
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
a vidim mehanizacije ti ne fali,ma nije to neka velika površina,dva traktora to lako odrade, to bi i 420 i 826 mogli sami odradit
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
220520161828.jpg
[/url] [/IMG]Lepo vreme pa je tomo došo na red da ga malo sredim za sezonu.Dobio je pranje,čiščenje,zamjenu ulja i filtera,podmazivanje svih nipela,sajli i ostalog.Sad je spreman da ponovo ide malo u šumu radit drva.:icon_thumright:
 

swirach

Novi član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
12
Pozdrav forumaši!
Imam tt830s iz '98. I problem, pa vas molim za savjet i prijedloge, pogotovo ako se netko ikad susreo sa sličnim...
Naime, prije dva tjedna mi je majstor promijenio lamelu, ležaj i korpu kvačila i otad kao da nema snage pod opterećenjem.
Radi on, ali imam dojam da je prije mogao više i jače povući...
Nadam se da ste me shvatili.
Hvala unaprijed!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ako osjetiš "miris" onda proklizava. Vjeerojatno nije dobro podešena !? Il nije dobro nasjela ?
 

swirach

Novi član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
12
Zvao sam majstora koji je sve to mijenjao pa mi je rekao da ga samo vozim da se treba namjestiti... Miris sam osjetio u par trenutaka, ali je brzo i nestao. Ali, jel moguće da trokira ako proklizava (laik sam)? Evo, npr., radio sam s malčerom u vinogradu i kad je naletio na krtičnjak, maltene se ugasio. Prije ga skoro ne bi ni osjetio, malo bi zarondao i nastavio dalje...
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
To se nema šta kasnije namještati, a čini mi se da je kod tebe kako objašnjavaš problem u tome što ti guši motor, to jest što ti motor nema snage. Da lamela proklizava, ne bi se gušio motor. Ako nije nešto rađeno oko motora to se niukom slučaju ne bi trebalo dešavati. Možeš jedino provjeriti da ti nije lamela preštelovana na sajli. Znači ona polugica spojke na mjenjaču na koju dolazi sajla bi trebala imati malo lufta, sad nisam siguran koliko, ali kada je pomjeraš rukom trebao bi osjetiti da ima koji mm lufta dok ne dođe do potisnog. Znači bar milimetar, dva, bi je trebao moći pritisnuti lagano rukom i onda bi trebao osjetiti da udara u nešto, tada unutarnje poluge trebaju doći do potisnog ležaja. Tako bi trebalo biti ako je u redu podešeno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zvao sam majstora koji je sve to mijenjao pa mi je rekao da ga samo vozim da se treba namjestiti... Miris sam osjetio u par trenutaka, ali je brzo i nestao. Ali, jel moguće da trokira ako proklizava (laik sam)? Evo, npr., radio sam s malčerom u vinogradu i kad je naletio na krtičnjak, maltene se ugasio. Prije ga skoro ne bi ni osjetio, malo bi zarondao i nastavio dalje...
to bi ovako na daljinu značilo da je prije kad bi naletio na krtičnjak proklizala lamela a sad ne klizi pa uguši motor .
 

abcdefgh

Novi član
Tu od
7 Lip 2016
Poruka
2
Pozdrav svima !

Zainteresiran sam za nabavku tomeka serije 800, pa trebam pomoć oko par stvari.

Koliko sam do sad vidio svi modeli serije 800 koji imaju brojač sati imaju onaj koji bilježi vrijeme rada bez obzira na broj okretaja motora, osim modela 830 koji ima cajger sa brojem okretaja i radnim satima. Jesam li tu u pravu???

Drugo pitanje je da li ima neki modeli i od kada su se proizvodili sa plastičnom haubom?
Ona koja ima malo moderniju liniju i svijetla u donjem dijeli maske.
Nešto kao oni modeli koji su se proizvodili u Sloveniji INO Brežice.
Vidio sam jedan model tt826 iz 1993, bar tak mislim !
 

xdss

Član
Tu od
14 Velj 2016
Poruka
46
Kolega swirach otpusti sajlu kvacila koji mm, vjerovatno je pretegnuta pa prolizava lamela.

Sent from my LG-H420 using Tapatalk
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Pozdrav,

Zna li iko, moze li se na tomu 822 kaciti kosa Olt 160cm kacanje kose u 3 tacke.
Moze li on to nositi bez problema?
 

Najnoviji postovi

Na vrh