• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Meni ovo lići na 830 a ne na 822 kao što piše na njemu , , ,
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Je,je pravi 822 što se vidi po auspuhu i motoru sa strane.Možda te zavelo jer ima veče gume a i blatobrani su više skupa neg kod 830.Inače ima taj tip još videa tak da se može videt da je pravi 822.Evo i jedna od danas od prevoza daski sa vozom.
free image uploading
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Na videu di cisti snjeg se u jednom djelu cuje da je 822 ima onaj pucketav zvuk, a lijepo sreden ko i abarthov
 

BRMIC

Član
Tu od
2 Stu 2015
Poruka
35
Koliko ova prikolica i drva imaju kg zajedno ?
Po kakvo terenu se izvoe ova drva
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sreče,zdravja,uspeha pa da bi vam tomice dobro služile u novoj godini.:(handshake)::drink:
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Pozdrav, novi sam na forumu, a u potrazi za tv serije 800, potreban mi je za sad da obradjuje nekih 1ha sa malcerom- vocnjak ( u planu lesnjak jos 2ha), nekih 500m2 za bastu, privuci drva... interesuju me 821, 822 826, ako mi neko moze pomoci sa preporukom koji od ovih bi bio ok?
I idem gledati 822 ruggerini motor(91 god) 3100eura i 826 Slavija motor (98 god) 3600eura.
Urednih su papira baz ikakvih prikljucaka...
Sta da covjek bira i gleda a da ne pogresi previse? :)
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pozdrav, novi sam na forumu, a u potrazi za tv serije 800, potreban mi je za sad da obradjuje nekih 1ha sa malcerom- vocnjak ( u planu lesnjak jos 2ha), nekih 500m2 za bastu, privuci drva... interesuju me 821, 822 826, ako mi neko moze pomoci sa preporukom koji od ovih bi bio ok?
I idem gledati 822 ruggerini motor(91 god) 3100eura i 826 Slavija motor (98 god) 3600eura.
Urednih su papira baz ikakvih prikljucaka...
Sta da covjek bira i gleda a da ne pogresi previse? :)

3ha radit sa 20-tak konja, svaka čast. Po meni i treba jači traktor.
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Zašto samo srija 8xx?

Nemam neki specijalni razlog za 8xx, ali bi najradije njih zbog godina, vjerovati da su manje istrosenji, svidjaju mi se i na oko(nisu izdrndani), nisam expert da kazem jesu li bolji od nekih drufih serija (laicki serija 7xx poskupa mi je za godine koje su inace)... Slao si mi ti slike svog 731 na piku, tj linkove da vidim...

A sto se tice 3ha obrade, za sad je 1ha tako da mi treba neki da se ucim malo sa zglobasima, kad dodju jos 2ha za obradu, stosta ce se mijenjati...
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Tvoja je zadnja prijatelju.Ti odlučuješ što ćeš kupit.Ja ti isto preporučujem 731 ili 732 a ti kako hoćeš:icon_super:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Za mene je prednost serije 800 izlazno vratilo, nedostatak dvije brzine istog. Malo su praktičniji za rad, previše je reći udobniji, zbog volana, pedala kvačila, kočnice.....više komocije za noge.
Godine u ovom slučaju nisu mnogo važne, postoje starije serije s tvorničkim gumama, što je dokaz da su to tek razrađene mašine.
Motor na 822 je strašno skup za popravku, za 826 (motor slavia) dijelova nema, nešto se ispartika ali vrlo slabo.
Još mogu da kažem da moja porodica obrađuje s (nazovi 830) više od 2 ha plus drva za zimu, ali je to neka granica, osjeti se olakšanje kako je i 821 na raspolaganju.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kako serije 800 nemaju dvije brzine vratila ?? Ja sam imao 818 i imao sam dvije brzine vratila .
Mislim i da je imal i dva smjera okretaja !?
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Ima dve brzine, neki dan sam gledao jednog 822 i bas to sa vratilom gledali, mislim da je 800 i540 obrtaja izlaz. Samo je u tog motor bio skroz produvao... A prijatelj me nagovara na 821 lombardini masina, kaze za moje potrebe sasvim ok, a masina izdrzljivija i bolja od ove 822...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Rade kupi 7xx stariji nego 821 i 822 a ni 826, računaj da svi ti polovni traktori već u startu imaju par konja mrtvih a ni novi nisu bili previse jaki, ja ti ispod 30ks ne bi preporučio, a mislim da bi ti u cijenu bio i neki goldoni koji su daleko kvalitetniji i udobniji za rad, a ima i 2 blokade koje puno znače kad zatreba povuć
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
dzomba, da nas ne shvatiš pogrešno: kupuješ prema financ mogućnostima, a može se napravit dosta i sa 821. Moje iskustvo kad sam sa 18ks uzjahao na 30ks je ogromna razlika.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Konja nikad dosta, zato je najbolje odmah u startu uzet mašinu koja je jača pogotovo ako je u planu širenje i duže ce trajat ako ne radi na max opterecenju
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
dzomba, da nas ne shvatiš pogrešno: kupuješ prema financ mogućnostima, a može se napravit dosta i sa 821. Moje iskustvo kad sam sa 18ks uzjahao na 30ks je ogromna razlika.

to imaš čisto pravo.

iz 18 na 30 konjeva nije primerjave.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh