• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ugradnja Turba U Imt 560???

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nebi covjek vjerovao sta se svasta da naci na forumu:

imt 560 turbo

jesi probao trazilicu? nisi? probaj..
 
Posljednje uređivanje:

Riddick

Novi član
Tu od
4 Ožu 2012
Poruka
20
Kuzim te ja ali mene nesto zanima postupak kako se to napravilo jer sam cuo da na forumu dosta ljudi radi na masinerijama te znaju kako to napravit, a sto se tice 560 mene zanima kako bi bilo fora ubaciti motor od 577 u njega i ugradit turbo... mislim da bi bio jako jak
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Turbo na 540 :)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=dCAqbGtokMU&feature=related[/YT]
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
ako oces vise snage na svog 560 lijepo negdje nabavi motor od tam 85 to lijepo spakuj gore pa da vidis :supz: vjeruj mi uradili ucinak 300 %
 

Riddick

Novi član
Tu od
4 Ožu 2012
Poruka
20
Kuzim ja te, bio sam mlad te sad sam shvatio da je to nepotrebno,jedino ako imas masinu od tam, ili imt 577... to bi trebao njemu. :(wasntme): Gledam i googlam i gledam u razlicite knjige da dojdem na misljenje ,a to je da njemu tezina smeta i da mozes popraviti kocnice jer kod njih je lose ponekad...:icon_e_geek: bio bi savrsen. Znam ga jer ga imam (ali bez masine 77 ks,imam orginalnog) pokazao mi je da je jako dobar u oranju, tanjuranju i frezanjem sa sjetvospremačem.:(y):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
I ja budem ugradil turbinu na 539.. Samo dok mi stigne onaj turbo whistler iz Kine.. :(giggle): :(giggle):
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Treba kupiti jači motor ili traktor. Friziranje u većini slučajeva ne prođe dobro.
 
B

bosniahos

Guest
U jednoj drugoj temi o 560 san postavil pitanje koju bi stavlja mašinu na njeg jaču jer mi treba za izvlačenje.Oni prvi Mađar je napravi dobar posali da niste stavili snimak jabih ga stavlja, lično san gleda sceste kad smo išli na motorparty tamo,nema mane gotovo za neobijasnit,sasvim drugi stroj.Jedino je tip koji nas je vodi nešto koliko je zna engleski da je seljak puno ubaca u samu mašinu i daće svakog trena razletat neka pričekamo.Naravno nije se razleti radil je sa sjetvospremačem čudo.Mi smo stavili mašinu od 587 nađenu na njuškalo,puno posla i za rođu koji radi u Rasco firmi.rezultat prebrutalan ali ide nazad 560 mašina i turbo od Daf kamiončiča.
 

Kasa

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
5
Ako se na 560 stavi masina od 577, i ako se jos turbo stavi to bas nije pametno. Znaci motor je puno jaci, a getriba ostaje ista i onda je normalno da getriba mora trpit tu snagu. Ako je getriba napravljena za 60 ks, a ti mu stavis motor od 70+ ks (ak razumjete kaj ocu rec). Zato postoji IMT 577 koji ima jacu getribu s 5 brzina. Moja je preporuka kupi novi traktor :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Getriba na 560 i 577 je ista, samo su mjenjači različiti, a trobrzincu nebude ništ od 70+ ks, to je provjeren mjenjač.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako neko moze neka objasni sta je getriba ,a sta mjenjac,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za mene je mjenjač mjenjač, a pod getribom smatram transmisiju, dakle zadnji dio traktora.

A kako drugi smatraju nek se izjasne, kakvi su zapravo pravilni nazivi tih djelova?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Transmisija ti je naziv za sve iza motora. Getriba ti može biti i mjenjač i transmisija.
 

Kasa

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
5
Za getribu sam mislil samo na mjenjac. Šanana hvala na informaciji, nisam znal da su na 560 i 577 iste getribe. Glupo mi je ako traktor sa 70+ ks ima 3 brzine, a zetor 2511 ili slicni ima 5 brzina. Jel se neko slaze s menom?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Po meni su jedino glupi inzinjeri iz IMT-a, zapravo ne, ovo sta je IMT radio je jos dobro, nego inzinjeri IMR-a i njihovi motori koji su ugradivani na IMT traktore, j***li ih njihovi semerinzi i sve ostalo brtvljenje motora..
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Interesantna rasprava po pitanju semantike.
Mogao bi se načelno i dif računati pod transmisiju, ali isto onda i kuplnug, kardani, reduktor (koji npr. kod lade nive dođe poslje mjenjača) i općenito sav vrag koji dolazi nakon motora. To je teorija.
Ipak „transmisija“, „gearbox“, „mjenjač“, „getriba“ podrazumjeva se kolokvijalno da se radi o mjenjačkoj kutiji i onome kaj se unutra šalta.
Pod getribu ili transmisiju podrazumijevati dif zvuči čudno, da ne velim bizarno :icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh