• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ukraden traktor

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Mom su rođaku prije par godina ekipa rastavila novu welgerovu balirku, ostavio ju kod štale koja je nekih 500 m dalje od kuće, ujutro kad se vratio, našao samo oklop, sve su skinuli šta se dalo skinuti.. onda nedugo nakon toga, vjerojatno isti ti majstori.. u sred noći, bez ikakvog svjetla i osvjetljenja, rastavili čovjeku 542 u štaglju, tj, trebala im je pumpa hidraulike, a uz to otišao i akumulator, alnaser, hladnjak, itd..... bilo i čikova od cigareta okolo i svakakvih tragova, i policija im "nije mogla ući u trag"

bolje reci nije htela uci u trag. kao i kod nas a mnogo policije je i umesano na neki nacin u te rabote. jednostavno otvoren put lopovima sto se zakona tice. kod nas vise odgovara onaj koji bi svezao lopuzu kad bi ga uhvatio u kradji njegove imovine nego lopov. jednostavno nesmes ga lisiti slobode . eto ti naseg pravicnog zakona. ali nek ga uhvatim na delu samo lisicu ja njega svega i svacega.neko se muci cela veka da mu za par minuta neko pocistu svu muku
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Na žalost naši kazneni zakoni su takvi da pogoduju lopovima puno njih policija uhvati ali im jednostavno niko ništa nemože tak da bi se tu dalo dosta raspravljati dok se zakon ne postroži i uhvati u košćac sa tim problemom bit če još i gore....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,696
sjećam se ja kad mi je zginula pumpa za vodu, još sam dobil bukvicu od gospode policajaca kaj to ostavljam na svojoj parceli po noći da radi...
...dovedem ih tragom po rosi do zadnjeg dijela jednog dvorišta, do ograde i velim im da tu trag prestaje...oni me pitaju na kog sumnjam, a ja ispalim ko iz topa "na nikog"...a stojimo ispred kuće lopova...
i tak...sreća kaj je pumpa odradila punih sedam godina kod mene pa mi je nije bilo žao...jer kad odstoji samo tri mjeseca da ju ne upališ, gotova je...:icon_madu:
od tada više ne zovem policiju u pomoć nego riješavam sam...:mad::
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Meni su tako ukrali skoro cjelu paletu KAN-a a policija nije nista poduzela iako su otisci bili na najlonu od palete kako je lopov kidao najlon rukama .....Rekli su mi da se otisci ne isplate uzimati jer mozda nisu od lopova, i ja na kraju ostao bez 3500 kuna..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Radi se o tome da postoji prekršajno djelo sa manjom novčanom vrijednošču i kazneno sa večom novčanom vrijednošču ja sam isto sad nedugo imal krađu stavil sam štetu 20.000,00 kuna šteta je nešta manja ali ja sam izgubil na tome puno više tak da to vode pod kazneno djelo i tak se po tome ravnaju ....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Mrak je isti za sve , nekada lovac lako postane lovina :(think):
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Je,upravu si,samo ga treba uloviti.Dobru toljagu pa se neka momak malo gipsa.A policiji reči"ja sam ga ulovio a on me napao".
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Jeste , ali ako iza sebe imaš nekoliko sličnih ''incidenata'' onda te i lopovi zaobilaze jer računaju zašto da se bave sa ''budalom'' koja je opasna po okolinu kada mogu da ''odrade'' nekoga koji i nije tako agresivan
E , ja sam ona ''budala'' :icon_pidu:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Jeste , ali ako iza sebe imaš nekoliko sličnih ''incidenata'' onda te i lopovi zaobilaze jer računaju zašto da se bave sa ''budalom'' koja je opasna po okolinu kada mogu da ''odrade'' nekoga koji i nije tako agresivan
E , ja sam ona ''budala'' :icon_pidu:

Ulovio si nekog, ha? :-D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Nisam :x: pao je :(think):

Evo moj traktor je u šumi već nekih 7 dana , nisam ga ni obilazio u međuvremenu , toliko o mom strahu :drink:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nisam :x: pao je :(think):

Evo moj traktor je u šumi već nekih 7 dana , nisam ga ni obilazio u međuvremenu , toliko o mom strahu :drink:

Jel to sad na sudu ili je to preslo samo tak:icon_question:
Ja imam sudski postupak za vratom neznam kak ce zavrsit jer ja sam napadnut pa sam se samo branio i prvi pozvao policiju a svi bi ostetu:icon_e_wink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nisam :x: pao je :(think):

Evo moj traktor je u šumi već nekih 7 dana , nisam ga ni obilazio u međuvremenu , toliko o mom strahu :drink:

spotako se o sopstvene noge. sto reko crnogorac za zenu gurnem niz stepenice pa nek se sama istuce
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Jel to sad na sudu ili je to preslo samo tak:icon_question:
Ja imam sudski postupak za vratom neznam kak ce zavrsit jer ja sam napadnut pa sam se samo branio i prvi pozvao policiju a svi bi ostetu:icon_e_wink:

ček on misli dobiti odštetu mada je prvi napao??
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Nisam :x: pao je :(think):

Evo moj traktor je u šumi već nekih 7 dana , nisam ga ni obilazio u međuvremenu , toliko o mom strahu :drink:

:-D ah sto ces, grbav teren, sklisko...spotakne se covjek ;-)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sveto pravilo SAMO JA i mrkla noć:icon_rofl::icon_rofl:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ček on misli dobiti odštetu mada je prvi napao??

Da bas tako i stim da je policija vec bila kod mene i uzeli izjavu a on kasnije zvao policiju da sam ja napao i tak sad cemo vidit sta ce bit zato me se sad zaobilazi u velikom luku:(rofl)::(rofl):
I jos jedna stvar ja imam dva svijedoka on ne!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ček on misli dobiti odštetu mada je prvi napao??

oni idu da uzmu pare. nebi ni krali da im netreba. kad je neko gad on je gad. lakse je lopovu da dokaze da si ga napao nego buci da se branio ako nema svedoke. odsteta je mnogo veca nego njegova kazna. ma dok ja ovog mog zateknem nece znati ni sta ga je snaslo .nesme mangup kad sam ovde nego kad odem kod roditelja .ali i kameru treba staviti ,makar znas sa kim imas posla
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Vidit cemo ko ce imat bolje zivce sad 25 je sud pa cemo vidit za dalje netreba mene kamera imam jos uvijek imam dobre cuvare koji dojave nocu pa se pazi ja i stari i stim da pazim na svoji grunt i jos tri oko sebe!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kod mene su pokrali prek 50 kg paljenih žica bakra kaj smo prebrali koje nevaljaju i skurili i da prodamo al drugog jutra je nije bilo kao niti 2 aluminijske olupine od kamionskih getriba(zupčanike i ostalo smo povadili van).. poslje je tata videl da se cigani šeču i z traktorom stal pored njega i rekel mu ak još nekaj bude falilo z grunta da mu bude zrušil kuču z traktorom i od onda su prestali..ali i sad npr ak ostavimo plug na polju bilo na jedan dan odma skidamo crtalo i kotač jer drugi dan ga sigurno nebi našli...i na svim priključcima koje znamo ostaviti na parkiralištu kaj je bilo za kamion na njima su osovine za kapčenje potokarene tak kaj taman stanu u kugle na našem traktoru ili na ove velike tak da z malim traktorima nema šanse da ukradu a i nemogu ih diči na ruke jer ostavljamo samo plug i šinju koje su dosta teški a ak bi z dizalicom onda bi se čulo jer je to odmah do sela...
 
D

DF-germany

Guest
Kod nas je neko vrijeme bilo u trendu krađa kosilica ili motora sa nje. Nekom su skinuli motor i ukrali kolica ali su sljedeće noći vratili kolica. E sad, neki lik je skopčao struju i kad se smrkne i pođe u kuću samo upali šalter i pusti napon. Kosilica je bila u nekoj nastrešnici, ili vani pokrivena, i kad je ujutro izišao i dalje je bila tu ali je vidio trag u snijegu kao da je neko ležao raširenih ruku. I više niko nije dolazio u krađu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh