• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ukrasna perad

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Ljudi, jel bi bilo dosta prostora za cca patuljastih kokica 3-4 m kvadratna tla + kokošinjac od prostora jedan kvadrat koji bi bio iznad tla kojih pola metra zbog zaštite od vode, štakora i sličnoga? Dakle recimo 3*1 m ili 2*2 m da ogradim, sa krovom iznad cijelog prostora za zaštitu od grabežljivaca iz zraka. Recimo kao neka volijera visoka oko 1 - 1,5 m.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Imam 45 pilića starih 3 mj, pa neznam koja je sve to vrsta. Jedan od tih je ispao potpuno bijel. Slike su stare mjesec dana. Isplati li se to držati?

23082012049.jpg


28082012052.jpg


28082012051.jpg


28082012050.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
ove na prve dvije slike mi lice na talijanke,a na trecoj su kokinkine po meni
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Ona od jutros je bila malo u pokretu, tako da je ova bolja slika i vidi se frizura:

25092012099.jpg
 
H

Hrvach

Guest
Gle, sve kokoši osim nesilica i tovnih sjede na jajima, to ti pišem u kratko jer vidim da je krenulo ispitivanje za svaku pasminu posebno. Znači, ako je normalna kokoš ona sebi odabere gnijezdo, tamo počne nesti jaja, kad nanese kolko misli da joj je dosta sjedne na njih. Da bi sjela treba joj ko prvo i prvo mir i ne smiju joj se pokupljati jaja. Hrvatice sjede isto ko i druge kokoši na jajima, ja sam imao jednu koja je sjedila 3 puta godišnje,a imam i neke koje u 2 godine nisu sjedile ni jednom...
 
U

uzgajivachpk

Guest
hrvach znam za to da ona sama sjedne na jaja kad je volja ali npr. kao hpk nose sve na isto gnjezdo a ona sjedne sama da ne mora imati sama svoje gnjezdo. imamo na selu problem djed ima 16-ak kokošiju mješanke između nesilica i domaćih i niti jedna ne želi sjesti samo jedna tovna (teška) crna kokoš . ne znam u čemu je problem! sada želim znati kako golovrate ( golosijanske) kokoši sjede na jajima? trebaju li imati same svoje gnjezdo ili nasjednu gdje nose sve kokoši? ako na stavim ovim tempom trebalo bi mi 6-7 katica da nasadim sve ovo što želim ! možete li mi reći gdje se mogu nabaviti jaja za nasad od kokošiju talijanki i koje su njihove osobine?
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Pozdrav ja sam novi ovdje,ja imam ukrasne kokoši,patke,nesilice,obične kokoši al sve su zajedno i uvijek su puštene vani tako da su u divljini :) stavim slike sutra
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Evo slika baš sam danas sliko,neznam koja je koja rasa imam to iz hobija...Jedino ovi mali crni spavaju na orahu,na orah sam stavio kućicu da u njoj spavaju al sad još višlje spavaju..
 

Prilozi

  • DSC00559.jpg
    DSC00559.jpg
    76.1 KB · Pregleda: 199
  • DSC00572.jpg
    DSC00572.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 218
  • DSC00577.jpg
    DSC00577.jpg
    80.6 KB · Pregleda: 198
  • DSC00579.jpg
    DSC00579.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 207

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
Jel treba netko svilenog pjavčića? Slike stižu uskoro!
Jato se povećalo, pjevčići rastu moglo bi uskoro biti svađe :)
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Kako prepoznati spol kod japanskih svilenih, imaju sada skoro 3 mj, 5 kom kod mene se legli a meni se čini da su svi isti, nema razlike još?

Maslačak, koja je cijena za kokotička svilene. Moj je išao zavlačiti se nekamo, zapeo i uginuo jer je izgleda toliko lamatao da se izvuče, da je slomio vrat. Bedak jedan, a mene ostavio sa kokicama.

KOZOROG - lijepe slikice.
 

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
Moji su isto oko tri mjeseca, i vidi se razlika, po krijesti. Ovako laički rečeno, imaju različitu frizuru. Ženkama je čupavija, šira. Možda da netko drugi malo stručnije opiše razlike.
A cijena, ni tu nisam sigurna jer sam svoj prvi par dobila. Ako netko zna... :)
 
H

Hrvach

Guest
Zibba dođi u nedelju u bjelovar i nabavit ćeš ga od 50kn na dalje garantiram ti. To su 99% uzgajivači koji imaju neku kvalitetu,a ne šverceri koji prodaju muda pod bubrege
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Ja bih želio sa svojim kokošima na izložbu.
Što trebam prvo napraviti, pa drugo pa treće ? itd.
 

Najnoviji postovi

Na vrh