• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ukrasna perad

H

Hrvach

Guest
Meni se to znalo dogoditi s pilićima u inkubatoru.. Teško da će se oporaviti ali vrijedi pričekati. Ako se i oporavi vjerojatno će šepati kasnije tak da je bolje da ga se odmah riješiš.
 
H

Hrvach

Guest
Evo slika moje ukrasne peradi..

Turopoljska patuljasta kokoš


Turopoljke i patke mandarinke


Platinasti fazan (rep mu je oštećen u transportu)


Mala nubijska grlica (Sinan Sakić- Ej od kad sam se rodio sreće nisam imaoo :D :) )
 

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
Imam svilene japanske kokoši, i odlične su! Neobičnog izgleda, koke redovito nose jaja veličine kao što nosi katička.
Proljetos su obje koke sjele i izlegle lijepe piliće. Nažalost, nisam se pripremila pa su samo dva svilena pilića, ali sam nasadila od domaćih koka.

Za usporedbu, nijedna domaća koka nije ni počela kvocat, tako da od svilenih imam koristi. Ovih dana je Crna koka (tako ju zovem) opet sjela, nadala sam se nabavit jaja šprgatlina, (biserki, perlinki ili kako ih zovete) ali ništa od toga sad.

Golubica (tako zovem ovu bijelu) je mirna i plaha, a Crna zna šta joj je činiti, spremna na opasnosti, odgovorna, sve piliće ima pod kontrolom. Nekad su u zavadi njih dvije, kokošja posla.

Jedna slika je od zimus, tu su Crna i bijela i pjevac, a druga je nova s dvije mlade kokice, ali nema na njoj Crne jer ona revno sjedi.
 

Prilozi

  • koke2 forum.JPG
    koke2 forum.JPG
    32.2 KB · Pregleda: 1,728
  • koke3 forum.JPG
    koke3 forum.JPG
    21 KB · Pregleda: 887

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Haj svima, imam priliku nabaviti malo jato od 4 svilene koke i jednog pijetla. Kako ih držati, koliki prostor da ogradim, jel im bolje vani ili u štali da su stalno? Nemam iskustva s ovom ukrasnom peradi, do sada imala samo obične koke i nesilice. Također me zanima ova Turopoljska patuljasta kokoš? To je slično Jureku I Kati ili ne?
 
H

Hrvach

Guest
Hej haj zibba :D Nikad nisam imal svilene pa ti ne mogu puno govoriti o tome. Kad je vrijeme ok bolje je da su vani i da čeprkaju,a kad je kiša i snijeg drži ih zatvorene. Turopoljke su jedna "vrsta" jureka i katice ili kak ih zovu u vašem kraju Čučurički. Ako te zanimaju javi mi se na PP imam nekaj malih doma,a imaju i kolege iz udruge pa bi se dogovorili. Inače sam član Društva za uzgoj i zaštitu malih životinja "Velika Gorica 2005" i tu pasminu je priznala upravo naša udruga
 

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
Prošla su tri tjedna! :D
Svih pet mališana se poleglo dva dana ranije. Iako ih je polegla crna, jaja je snijela bijela koka.
 

Prilozi

  • pilići smo mi.JPG
    pilići smo mi.JPG
    26.5 KB · Pregleda: 1,940
  • pilici.jpg
    pilici.jpg
    22.3 KB · Pregleda: 1,025

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Joj kako su slatki tako mali, ovako šareni kao japanske prepelice koje smo nekada davno uzgajali. One su mi bile baš fora onako prugaste.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
DSC01000.jpg

DSC01003.jpg
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Filip - jel to Hrvatska patuljasta, malo mi je glava na koso pa ne vidim krijestu kako treba.
Nečete vjerovati kako sam ponosna na sebe bila kada sam neki dan na sajmu u VG prepoznala koja je Hrvatska a koja Turopoljska patuljasta kokoš. A do neki dan nisam ni znala da ima razlika.
 
H

Hrvach

Guest
Ohoo, bravo zibba. Ako je neko imao TPK onda je 99,9% iz naše udruge. Filip, ima kod mene turopoljaca i imam prstene tak da ako te zanima javi se.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Bio je lijepi par turopoljaca bijelih, ali nisam htjela uzimati jer me nema sljedeći tjedan pa da ipak budem doma dok traje prilagodba.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Ljudi, zanima me koliko traje inkubacija kod japanskih svilenih koka. Moja sjedi na jajima već 2-3 tj, ima par jaja koja se se snesla kasnije, ali najmlađe je min 12 dana staro. Jučer sam provjeravala jaja, našla jedan očiti mučak koji je gadno lupkao i njega sam izdvojila, ostalih 10 mi se čine "punima" pod lampom. Provjerila sam vidljivost sa jednim svježim jajetom i kroz to je bilo vidljivo skroz, a ovi baš ništa - tako da se nadam da će biti bar koje pilence.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Evo počelo je, za sada jedno pilence, u dva jaja čujem da pijukaju i kuckaju. Odvojiti ću ih od kvočke u kutiju jer se bojim mačaka da ih ne podave.
 

Najnoviji postovi

Na vrh