• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulazak u sustav PDV-a

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
ne samo zbroj poticaja i zarade, nego se gleda "bruto" promet na prihodovnoj strani i ako je veći od magičnog broja 230 ideš lipo u PDV...
 

m1987

Novi član
Tu od
14 Sij 2014
Poruka
3
Pa kako to da na poreznoj to ne znaju nego kažu da se gleda samo zarada od prodanih poljoprivrednih proizvoda? Sad ne znam kako da popunim - oni kažu jedno, vi drugo.. A bo. Bit će šta bude. Uglavnom, hvala na pomoći;-)
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ti se samo ravnaj po onome šta kaže tvoja porezna uprava, ako ti ide u korist. Ako ti ne odgovara a postoje oprečna mišljenja traži tumačenje ministarstva.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Danas sam bio u poreznoj...poticaji idu u prihod,sve se zbraja..ali čuj ovo...pitam koja je granica za ulazak u sustav pdv-a za opg,gospođa mi kaže 150000 kn za opg,od kada sada to?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
lega, reci gospođi da bi ti to napismeno...ili nek ti pokaže članak nečega po kojem je to smislila...:(wait):
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Danas sam bio u poreznoj...poticaji idu u prihod,sve se zbraja..ali čuj ovo...pitam koja je granica za ulazak u sustav pdv-a za opg,gospođa mi kaže 150000 kn za opg,od kada sada to?

Uh, tvoji su jako u banani. Kako kaže Darijus sve ih traži crno na bijelo, nemoj ništa rekla kazala.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
pozdrav svima.
sad imamo opg koji nije u sustavu PDV-a, inače imamo krave.
zanima me ako bi moj OPG ušao u sustav PDV-a da li onda mogu raditi i neke nepoljoprivredne djelatnosti i za to izdati račun? Ili naprimjer javiti se na neki javni natječaj za posao koji mogu napraviti sa traktorom, npr neki komunalni poslovi?

Isto to, radim na neodređeno u firmi i imam OPG na svoje ime. Ako bi ušao u sustav PDV-a dobrovoljno da li moram i za OPG plačati doprinose za mirovinsko i zdrastveno?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Kako se vrši kupnja polovnih priključaka kada si u sustavu PDV-a, a kupuješ od osobe koja nije u sustavu PDV-a! Dali na taj priključak se onda mora platiti PDV ili samo se plaća potražnja prodavača? Ako tko zna pa da objasni malo.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
kupujes bez pdv-a,,samo sto potrazuje,,ako hoces uvesti u imovinu,,onda ovjera kod javnog biljeznika,,,ja uzeo berac,tako,,al nisam ga uvodio u trajnu imovinu,,dao kes i gotovo,,vozi doma,,
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
ako bi dobrovoljno ulazio u sustav PDV-a da li mogu ući kad oću ili se može samo ući sa 1.sječnja?
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Imam pitanje: baka ima opg i prima mirovinu, ako se upišem kao član opg-a kakva imam davanja državi kao član, opg nije u sustavu pdv-a, primanja nam ne prelaze 12 500,00 kn a također me zanima ako primanja u opg-u prijeđu granicu 12 500,00 kn što sve moramo plaćati ??? Hvala unaprijed
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
ulaziš u porezni sustav, tj. u sustav poreza na dohodak ako imaš 48 000kuna poticaja, ili ako imaš 80 500kuna prometa godišnje....u sustav PDV-a ulaziš ako imaš 230 000kuna prometa godišnje i onda kad si u sustavu PDV-a obveznik si poreza na dohodak (ili paušalnog oporezivanja).....znači do 80 500 kuna prometa netrebaš ulaziti u porezni sustav (ni porez na dohodak i sustav PDV-a) i netrebaš plačati nakakve doprinose (doprinosi za mirovinsko, zdrastveno i ozljede na radu)
 

Josa

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
78
Propisi nasi divni...a sta recimo po ovim novim obracunima poticaja sad,oko 3000 kuna po hektaru,bez dodatnih placanja,znaci za npr. 25 ha dobije covjek 70000 kuna,a godina podbaci kao ova i ne ispuni cak tih 80500 kuna prometa,mora li i onda u porezneobveznike pausalce?!
 

Josa

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
78
Evo,najsviježija informacija - bar meni - svi koji imaju namjeru ulaziti u sustav PDV - a zbog EU fondova-nemoraju više.Početkom proljeća ide EFARD (ak sam koje slovo krivo napisala,nema veze), za koji nije potrebno biti u sustavu,i koji ima sasvim drugačije kriterije od IPARDA. Čitav niz promjena,iznanađujuče povoljnih.
Johabice imas li kakve informacije o tom programu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh