• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ma kakva ina šrot od ulja .
Voda voda čim se malo zgrije stroj i gubi pritisak.
Zato većina i traktora ne napravi sate nego ode motor jer koriste inina ulja.

kolega tu se nebi složil z tobom...jer naš torpedo ima več prek 20000 rh i uvijek se koristilo inino ulje i nikad problema...naravno ako se mijenja na vrijeme a ne kak neki idu mjenjat ulje dok im puhne i gotovo...
 
N

Nevjernik

Guest
kolega tu se nebi složil z tobom...jer naš torpedo ima več prek 20000 rh i uvijek se koristilo inino ulje i nikad problema...naravno ako se mijenja na vrijeme a ne kak neki idu mjenjat ulje dok im puhne i gotovo...

Ja velim za današnje inino ulje uzeo i za 80 sati bacio van .
Od tada stavljam bolja ulja.
Nit ga motor trošio ni ništa a pritisak slab.
Tako da ina 5 0 bodova.
Ko voli neka izvoli al da je kvalitetno nije.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Decki vrtite se u krug ko na ringispilu i nista niste dokucili svako koristi sta mu pase po novcima i po kvaliteti ja cu rec svoje misljenje Ina super 5 koristim u traktoru i autu vec godinama i nemam nikakvih problema i ne potrosi mi ga skoro nista od izmijene do izmijene i samo jos nesto kupio sam Valvolino ulje za auto pa mi ga je auto poceo trosit pa sam ga zamijenio s ininim super 5 kojeg mi potrosi pola litre na 5tkm a auto je golf 3 1.9tdi 90ks tak da sam ja zadovoljniji s nasom inom nego valvolinom!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mnoga strana ulja se kopiraju . turci su pre 30god jos kopirali sve redom i dan danas to rade. uvek se nalaze kopije renomiranih ulja samo neznam dokle ce tako. i ja sam koristio davno ina ulja dok su bile njene pumpe kod nas.gorivo i ulja su bili dosta kvalitetniji od nasih rafinerija. sad i njih kopiraju pa se neusudjujem kupovati kao i mnoga druga. sigurnije mi je nis ,lukoil ,krusevacko jer na drzavnim pumpama su ipak bar ti proizvodjaci osigurani i originalni. lukoil jako dobra ulja radi mozda jedna od najkvalitetnijih sad kod nas i sigurna je originalnost . tako da nemojte misliti da se i kod vas neki gore dripac nebavi falsiranjem pakovanja ine ulja. to je bas aktuelno u poslednjih par godina .uvek ima boljih i gorih ulja ali svak nek koristi sta hoce. najbitnije je po meni originalnost proizvodjaca i onda nema problema. lukoil je pametno resio to jer se njegova ulja i ostali proizvodi mogu naci samo na njihovim pumpama i nigde drugde i time su izbegli kopiranje. ako se i pojavi negde znaci nije original. iako je u rangu mozda cak i bolje od mnogih renomiranih proizvodjaca niko ga nekopira vec niz godina. meni je to najbitnije, kvalitet i original pakovanje. a i nisu skupa previse
 
N

Nevjernik

Guest
Primjetio sam ima se ulja falš dosta od ine.
I ta budu jeftinija .
Po meni je shell , mobil jedan od boljih ulja za radne strojeve dostupne cijene.
A kvaliteta se vidi po radu motora kad zamjeniš ulje od ine s boljim nema tupog rada.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imal sam golfa2 91.god. 1.6d kupil ga je stari novoga i prodali smo ga prije 3god sa 320tkm u pocettku je bil castrol unutra dok se nije pokvaril i 95god smo presli na shell turbo diesel mislim da je plavo pakiranje i super nije ga trosil i finije je radil,jednom smo stavili valvoline 10w/40 i odma ga je pocel trosit ko vodvna 5tkm 1.5l i vratil sam se shelu i pala je potrosnja na 0.5l na 5tkm.
Mehanicar mi je rekel da u zadnje vrijeme sa shelom nekaj pocelo desavati i da je kvaliteta drasticno pala i da nije za jace motore osim nekog jako skupog.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za stare traktore je ina dobra samo kad je interval zamjene.
Ima i boljih kojima je interval dulji al to kosta. Nemremo biti i jeb i posteni.
Ja osobno nebi stavljal ina super 5 u golfa3.:(happy):
 
N

Nevjernik

Guest
Baš ina loš motor sahrani do kraja.
Puno se u ini kemija kao i sa gorivom kvaliteta slaba tako je i s uljima.
Al baš njih briga njima isto sirotinja mora ulje uzimati.
A moj moto je ako nemaš za održavanje pravo onda ti takva stvar ni ne treba.
Ulje je najeftinija stvar a motor je skuplja stvar.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
kolega tu se nebi složil z tobom...jer naš torpedo ima več prek 20000 rh i uvijek se koristilo inino ulje i nikad problema...naravno ako se mijenja na vrijeme a ne kak neki idu mjenjat ulje dok im puhne i gotovo...

Daj ak imas papire od torpeda daj molim te pogledaj koje su mu ulje propisali posto je zrakom hladeni motor.cul sam od ljudi da idu deutz motori dugo i dugo a da malo trose nafte i malo ulja.:(hi):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Baš ina loš motor sahrani do kraja.
Puno se u ini kemija kao i sa gorivom kvaliteta slaba tako je i s uljima.
Al baš njih briga njima isto sirotinja mora ulje uzimati.
A moj moto je ako nemaš za održavanje pravo onda ti takva stvar ni ne treba.
Ulje je najeftinija stvar a motor je skuplja stvar.

Jako puno ljudi gleda tak,daj najjeftinije i bit ce dobro za moj stari traktor.
Da a to s kopiranjem to je strasno,neznas kad je kvalitetno ili orginal,jedino mozda po cjeni.
 
N

Nevjernik

Guest
Jako puno ljudi gleda tak,daj najjeftinije i bit ce dobro za moj stari traktor.
Da a to s kopiranjem to je strasno,neznas kad je kvalitetno ili orginal,jedino mozda po cjeni.

Tako je jedan iz rifuze kupio ulje po 15 kn litru veli vidi al je pravo i ode motor u papar zaribo na leru.
Dok je čovjek pio pivu.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Tako je jedan iz rifuze kupio ulje po 15 kn litru veli vidi al je pravo i ode motor u papar zaribo na leru.
Dok je čovjek pio pivu.

Da baš je odmah zaribao od tog ulja.... meni je na imt 539 zaštekao ventil na uljnoj pumpi i naravno ostao motor bez pritiska, i zar bi ja sad trebao reći da SHELL ulje ne valja i da se to dogodilo zbog ulja...
 
N

Nevjernik

Guest
Da baš je odmah zaribao od tog ulja.... meni je na imt 539 zaštekao ventil na uljnoj pumpi i naravno ostao motor bez pritiska, i zar bi ja sad trebao reći da SHELL ulje ne valja i da se to dogodilo zbog ulja...

A nego zbog čega je kad je sam reko i pljuvao nije napravio 30 sati i motor zacvikao.
Ulje je bilo razlog .
Ovisi kakvo shelovo ulje imaga 50 vrsta .
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
A nego zbog čega je kad je sam reko i pljuvao nije napravio 30 sati i motor zacvikao.
Ulje je bilo razlog .
Ovisi kakvo shelovo ulje imaga 50 vrsta .

SHELL rimula R2
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Jesi li ti N...n stručnjak za sve, ili si ti onaj N...n koji je sjebao nekoliko tema na forumu:(giggle):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
zašto nebi valjalo inino ulje...pa u svim mašinama kaj smo imali išlo je inino ulje uključujuči i mnogo brojne kamione ali nikad nije motor stao ili zaribal...samo smo imali problem sa plavim dizelom na početku zime jer kada si ga pretankavao bio je bjel ko mlijeko i znali su se štopati filteri...
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Mislim da je to po kvaliteti ispod ininog ...
Najniža r3 najniže prolazi r4 odlična.
Ali i skuplja.
Evo jedno još dobro ulje cijena nije loša .
http://uljadirekt.com/gulf-super-tractor-oil-universal-15w-40-20l.html

dobro ako ti kažeš da je meni zaštekao ventil radi tog ulja koje je po kvaliteti ispod ininog onda mi reci zašto nije ni jedan tegljač ni dostavni mercedes zaribao od jednog velikog hrvatskog koncerna, a koristio je isto ulje.. (bar nije zaribao u vrijeme dok sam ja radio tamo i nabavljao i sebi ulje)
Za tvoju informaciju mercedes specifikacija za SHELL RIMULA R2 i INA SUPER5 je ista 228.1
 
Posljednje uređivanje:
N

Nevjernik

Guest
dobro ako ti kažeš da je meni zaštekao ventil radi tog ulja koje je po kvaliteti ispod ininog onda mi reci zašto nije ni jedan tegljač ni dostavni mercedes zaribao od jednog velikog hrvatskog koncerna, a koristio je isto ulje.. (bar nije zaribao u vrijeme dok sam ja radio tamo i nabavljao i sebi ulje)

E nemoš to s imt uspoređivat.
I ne valja mjenjat ulja često marke jer svako ulje ima određenih aditiva.
r4 ti je puno bolje ulje ili bar r3.
Evo tu je 660 kn 20 litara.
http://uljadirekt.com/shell-rimula-r4-l-15w-40-20l.html
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
E nemoš to s imt uspoređivat.
I ne valja mjenjat ulja često marke jer svako ulje ima određenih aditiva.
r4 ti je puno bolje ulje ili bar r3.
Evo tu je 660 kn 20 litara.
http://uljadirekt.com/shell-rimula-r4-l-15w-40-20l.html

ja ne uspoređujem imt i mercedes, ja samo hoću reči da to ulje nije nekvalitetno kao što ni ina nije...
a razlog mojeg kvara nije bilo ulje kao što ti pokušavaš tvrditi nego komadić špene koja je normalna pojava na poludotrajalom motoru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh