• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
kaj se tiče ZET -a moraš znati da nije isto napraviti 50 ili 60 tisuća kilometara u gradskoj vožnji prigradskoj i na otvorenoj cesti, kao što nije isti interval za kamione koji voze na gradilištima i špediciju...
moj kolega iz bivše firme je vozio golfa3 1.9td na super 3 napravio je s njim preko 400000 tisuća kilometara interval izmjene je bio 10000 do 15000 kilometara od izmjene do izmjene je potrošil pola litre ako se mjenjalo na 10000 ako je vozio do 15000 onda oko litre kako kada..... auto još dan danas s tim da je samo boš pumpa i dizne rađene s tim da sad više ne vozi na super jer ga nema u firmi...
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
kaj se tiče ZET -a moraš znati da nije isto napraviti 50 ili 60 tisuća kilometara u gradskoj vožnji prigradskoj i na otvorenoj cesti, kao što nije isti interval za kamione koji voze na gradilištima i špediciju...

Tako je to su automatici i stalno u gradu i semafori i gazi ih se ko vrg svoju mater!
I voze razliciti vozaci.sad zamisli koji su to uvjeti za motor i ulja koja koriste,i tu nema zajebancije ,a da ne pricam kakve su sve kvarove imali sa diferencijalima i motorima,al to je druga tema.:icon_jook:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ne spominjem nova LL ulja čiji interval dolazi do 30.000km


Dal bi ti majstore to ulje stvarno vozil 30tkm da tolko radis godisnje,al iskreno!:rolleyes:
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Pa evo sam si si odgovoril inu u autu mjenjas svakih 5tkm dok shel ili neko drugo svakih 10tkm pa racunaj. Ja recimo u svom puntu svakih 15tkm 5w40 litra mi je 65kn ili elf 10w40 svakih 10tkm po 45kn litra. Pa ti meni reci zakaj? S traktorom isto tak neko bolje ulje duze vozis pa mjenjas. Ja ulje u autu mjenjam svakih 15tkm ili ak tolko ne napravim 1 god. Obavezno a ne svake 2 ili 3 god!

Pa daj citaj kaj je napisal buco ina super5 o tom ulju pisemo kaj ti spominjes sint milenum....i ja ne velim kad ima interval koje ulje nego kad ga ko mjenja! I ljudi znaju da ina ima i drugih ulja koja stalno spominjes pa reci vec jednom svoje iskustvo kaj stavljas u traktor ili auto i kak si zadovoljan?

Gle, kada govorimo o uljima za osobna vozila, tada od mineralnih INA ulja početne specifikacije nosi serija ulja Delta, točnije Delta 5, Delta 5 Silver, Delta 5 Gold15w40 i tako dalje sve novija i modernija ulja za novija i modernija vozila. http://www.maziva.hr/web/images/stories/tehinfo/INA_Delta_5.pdf

Gurati Super 5 u osobna vozila nema smisla. To je ulje za motore u teškim uvjetima rada za građevinske, poljoprivredne i strojeve u prometu, a motori istih nisu na razini motora osobnih vozila.

No kad samo kod toga, kolega, godinama vozila 1.6D motor u Golfu na Super 5, mijenja ga na 10.000km i u tom intervalu nadolije 1l ulja, što je za taj motor više nego dobro.

Ntoru

Da u pravu si al jel bi ti vozio ina super5 u tdi motoru vise od 5-7tkm?
............
...........
..........
.....




Kud guraš Super 5 u TDI motor? ALO o čemu ti pričaš, ajde molim te, saberi se i ne laži ljude po forumu.

INA ima ulja za svaki tip vozila i toga se treba pridržavati, a ne mineralno motorno ulje razvijeno 1980.god (rekli smo za koje motore razvijeno), točiti u dizelski motor osobnog vozila sa turbopunjačem i direktnim ubrizgavanjem goriva iz 1995. godine.

Opet ti kažem, miješaš kruške i jabuke, i još jednom molim moderatora da napravi reda, ovo više nema smisla.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gle, kada govorimo o uljima za osobna vozila, tada od mineralnih INA ulja početne specifikacije nosi serija ulja Delta, točnije Delta 5, Delta 5 Silver, Delta 5 Gold15w40 i tako dalje sve novija i modernija ulja za novija i modernija vozila. http://www.maziva.hr/web/images/stories/tehinfo/INA_Delta_5.pdf

Gurati Super 5 u osobna vozila nema smisla. To je ulje za motore u teškim uvjetima rada za građevinske, poljoprivredne i strojeve u prometu, a motori istih nisu na razini motora osobnih vozila.

No kad samo kod toga, kolega, godinama vozila 1.6D motor u Golfu na Super 5, mijenja ga na 10.000km i u tom intervalu nadolije 1l ulja, što je za taj motor više nego dobro.






Kud guraš Super 5 u TDI motor? ALO o čemu ti pričaš, ajde molim te, saberi se i ne laži ljude po forumu.

INA ima ulja za svaki tip vozila i toga se treba pridržavati, a ne mineralno motorno ulje razvijeno 1980.god (rekli smo za koje motore razvijeno), točiti u dizelski motor osobnog vozila sa turbopunjačem i direktnim ubrizgavanjem goriva iz 1995. godine.

Opet ti kažem, miješaš kruške i jabuke, i još jednom molim moderatora da napravi reda, ovo više nema smisla.[/QUOTE

Evo buco toci u svoga golfa ina super 5 i vadi ga van na 5tkm pa ti reci kaj zmisljam,
Sad reci koje ti ulje tocis u svog torpeda i zasto? Budi iskren!
Tebi su kruske i jabuke dieselski motori traktora,autobusa i starijih auta????
Daj se zbroji malo i kaj smo fulali temu da trazis da se zbrise i nemoj zaboravit napisat koje ti ulje stavljas u torpeda,da svi vide znalca o uljima.
Koji si faks zavrsil ili zavrsavas?
 
Posljednje uređivanje:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Evo buco toci u svoga golfa ina super 5 i vadi ga van na 5tkm pa ti reci kaj zmisljam,
Sad reci koje ti ulje tocis u svog torpeda i zasto? Budi iskren!
Tebi su kruske i jabuke dieselski motori traktora,autobusa i starijih auta????
Daj se zbroji malo i kaj smo fulali temu da trazis da se zbrise i nemoj zaboravit napisat koje ti ulje stavljas u torpeda,da svi vide znalca o uljima.
Koji si faks zavrsil ili zavrsavas?

Što ti mene prozivaš?

Ja sam nekoliko puta na ovom forumu napisao koje ulje točim u svoja vozila, i ne mislim to ponavljati samo zbog tebe, iz razloga što to nisi zalužio.

Nismo fulali temu, tema je točno kakva mora biti i bilo bi mi žao da se brišu moj postovi koji su u potpunosti educirajući i točni. Tražim da moderator provede red na način da kazni trollove koji su uvjereni da na temelju jednog vozila procjenjuju kvalitetu ulja ili proizvođača a da nisu mjerodavni i nemaju kompetnecije za pričati o tome.

Koje je i koja je razina moga obrazovanja tebe najmanje zanima. Mislim da se do sada moglo zaključiti tko zna o čemu govori a tko mlati praznu slamu.

Ukoliko imaš potrebu moguće je dogovoriti uz novčanu nadoknadu provjeru znanja kod stručnog osoblja sa jednog od fakulteta, a plaća onaj koji izgubi.

Toliko od mene.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Što ti mene prozivaš?

Ja sam nekoliko puta na ovom forumu napisao koje ulje točim u svoja vozila, i ne mislim to ponavljati samo zbog tebe, iz razloga što to nisi zalužio.

Nismo fulali temu, tema je točno kakva mora biti i bilo bi mi žao da se brišu moj postovi koji su u potpunosti educirajući i točni. Tražim da moderator provede red na način da kazni trollove koji su uvjereni da na temelju jednog vozila procjenjuju kvalitetu ulja ili proizvođača a da nisu mjerodavni i nemaju kompetnecije za pričati o tome.

Koje je i koja je razina moga obrazovanja tebe najmanje zanima. Mislim da se do sada moglo zaključiti tko zna o čemu govori a tko mlati praznu slamu.

Ukoliko imaš potrebu moguće je dogovoriti uz novčanu nadoknadu provjeru znanja kod stručnog osoblja sa jednog od fakulteta, a plaća onaj koji izgubi.

Toliko od mene.

Ja tebe ne prozivam ni upola ko ti mene i prestani se pravit!


Ti koji si veliki pristasa ininih proizvoda da ne velim veliki zagovornik ininih motornih ulja ti stavljas u svog torpeda shell 15w/40 kaj to nisi mogel odma rec i raspravili bi zakaj i tak nego ides toliko u dubinu i svaku moju rijec detaljno realiziras!

Pa kad ti mislis da neko od nas ima kaj zasluzit da bi ti bil iskren, onda si sve rekel i nas dvoje fakat nemamamo kaj raspravljat vise! Nisi fer uopce. :s:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Decki daj se skulirajte i ne svadajte se prvo i osnovno ja sam napiso dobro a vi citajte ponovo po meni je bolje ina super 5 promijenit jednom godisnje jer stari napravi oko 5tkm a ne da mu stavim neku veliku marku kojoj je interval izmijene 15tkm koje cu mijenjat za tri godine tu su tri zime koje utjecu na ulje kako?????
@oficir to kaj velis za tog zetora dupljaka s turbinom da mu ne potrosi ni kap ulja pricaj maloj djeci u vrticu ne meni jer svaka turbina pozere nesto ulja tak da i njemu mora potrosit!!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Decki daj se skulirajte i ne svadajte se prvo i osnovno ja sam napiso dobro a vi citajte ponovo po meni je bolje ina super 5 promijenit jednom godisnje jer stari napravi oko 5tkm a ne da mu stavim neku veliku marku kojoj je interval izmijene 15tkm koje cu mijenjat za tri godine tu su tri zime koje utjecu na ulje kako?????
@oficir to kaj velis za tog zetora dupljaka s turbinom da mu ne potrosi ni kap ulja pricaj maloj djeci u vrticu ne meni jer svaka turbina pozere nesto ulja tak da i njemu mora potrosit!!!

Ma da stavis bolje ulje i skuplje u autu a i u traktoru bi ga trebalo promjenit jednom godisnje neovisno o kilometrazi.
Ja nemam taj traktor taj covjek veli da mjenja ulje do 200rs i stavlja neki fuks neznam tocno koji,nakon 150rs kad je jako opterecen nekaj malo nadolije al veli da je to nis. Puno radi al i pazi na njega max i sipa u njega samo euro diesel,tak veli on ja nisam radil s njim nego ga samo vozil po ceste sa 4.5m drva i traktor ubija ima snage i super ga je vozit.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Ja tebe ne prozivam ni upola ko ti mene i prestani se pravit!


Ti koji si veliki pristasa ininih proizvoda da ne velim veliki zagovornik ininih motornih ulja ti stavljas u svog torpeda shell 15w/40 kaj to nisi mogel odma rec i raspravili bi zakaj i tak nego ides toliko u dubinu i svaku moju rijec detaljno realiziras!

Pa kad ti mislis da neko od nas ima kaj zasluzit da bi ti bil iskren, onda si sve rekel i nas dvoje fakat nemamamo kaj raspravljat vise! Nisi fer uopce. :s:

Ja se imam s čime pravit, neki nemaju.

U mom traktoru je bilo raznih ulja, trenutno je INA. Tražio si da se izuzev teorijskog znanja osvrnem i na praktični dio. Dali je korisnik samo jednog proizvođača ulja kompetentan suditi drugima koje nije probao? E pa vidiš ja ne sakrivam i to sam u nekoliko postova prije napisao, probao sam razno raznih ulja različitih proizvođača.

Ti si prvo popljuvao INA proizvode i ja sam okrenuo priču iz razloga utvrđivanja težine tvojih postova, no kako si krenuo sa "iz šupljega u prazno" tako držiš do kraja iz posta u post. Tvoja ocjena nekog proizvođača ili nekog ulja konkretno, je zanemariva, iz razloga što ne poznaješ problematiku, točnije, nisi pokazao da poznaješ. Dakle po pitanju profesionalnosti nisi kompetentan za ocjenjivanje.

A za to, koje ulje stavlja čiji susjed i kako koji stroj vuče xy metara drva po cesti, ako je tebi to podatak za ocjenjivanje kvalitete ulje, žalosno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nema to veze sa ocjenjivanjem ulja samo sam htjel pohvaliti traktor h htjel reci da treba paziti kad se mjenja ulje.
Kaj mjenjat proizvodaca kad si siguran koji je dobar za tvoj motor a to nemres znat ko ni ja dok se sve ne raskopa i vide ostecenja na pokretnim i nepokretnim djelovima motora.
Ja inu ne pljujem nego iznosim svoja misljenja,a i ja koristim inina ulja u starom traktoru i nisam ni jednog drugog proizvodaca stavljal,al ja radim malo s traktorom i nejde u extremna opterecenja i cesto mjenjam ta inina ulja,al da ima kvalitetnijih ima! Da imam novi traktor u njegov motor nebi stavljal inu sigurno. To je moje misljenje.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
evo sad sam baš gledal po torpedovom katalogu i nigdje ne piše koje ulje bi moralo iči.. ali preporuča se svakih 100 rh mjenjat...tak i za svaki motor ali rijetko tko se drži toga..


Uploaded with ImageShack.us
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@oficir malo pricas ovak pa onda kasnije onak sad na kraju ipak potrosi nesto ja super 5 u traktoru mijenjam na 150rs cca to mi je 3-4 puta godisnje i ono sta on potrosi od izmijene do izmijene je zanemarivo na svu onu muku koju prolazi ja sam zadovoljan a da idem neku marku poznati stavljat u traktor pa malo produzit interval izmijene mi se ne isplati ja godisnje potrosim oko 50lit ulja i to je ina i potrosim oko 15lit shella koji sipam u svoj auto i sa svakim sam zadovoljan i cijena mi odgovara i ne mislim mijenjat prizvodaca ulja ni jednog!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@oficir malo pricas ovak pa onda kasnije onak sad na kraju ipak potrosi nesto ja super 5 u traktoru mijenjam na 150rs cca to mi je 3-4 puta godisnje i ono sta on potrosi od izmijene do izmijene je zanemarivo na svu onu muku koju prolazi ja sam zadovoljan a da idem neku marku poznati stavljat u traktor pa malo produzit interval izmijene mi se ne isplati ja godisnje potrosim oko 50lit ulja i to je ina i potrosim oko 15lit shella koji sipam u svoj auto i sa svakim sam zadovoljan i cijena mi odgovara i ne mislim mijenjat prizvodaca ulja ni jednog!!

Pa i on ga mjenja 3puta godisnje radi sati al ne mece inu super5 nego neki fuks i dosta je opterecen itveli covjek da mu trosi malo ulja nego prije kad je imal neku drugu marku neznam tocno koju,zetor je kockasti negdje 97-98. On mjenja na svakih 200rs.
Al ulje bi trebalo mjenjat 1 godisnje ako ne napravis sate ili kilometre za auto mislim neovisno koju marku koristis,tak svi proizvodaci pisu.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Torpedo

5nojg0.jpg


Torpedo

o6wghx.jpg



da ne uploadam druge slike
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
evo sad sam baš gledal po torpedovom katalogu i nigdje ne piše koje ulje bi moralo iči.. ali preporuča se svakih 100 rh mjenjat...tak i za svaki motor ali rijetko tko se drži toga..


Uploaded with ImageShack.us

Cudno je da ne pise koja gradacija ide. Mozda za deutza pise negdje to su isti motori kaj ne?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Pa i on ga mjenja 3puta godisnje radi sati al ne mece inu super5 nego neki fuks i dosta je opterecen itveli covjek da mu trosi malo ulja nego prije kad je imal neku drugu marku neznam tocno koju,zetor je kockasti negdje 97-98. On mjenja na svakih 200rs.
Al ulje bi trebalo mjenjat 1 godisnje ako ne napravis sate ili kilometre za auto mislim neovisno koju marku koristis,tak svi proizvodaci pisu.

Osim LL ulja koja idu do 2godine, čisto da se spomene.


Cudno je da ne pise koja gradacija ide. Mozda za deutza pise negdje to su isti motori kaj ne?

normalno da piše, samo treba pročitati cijela uputstva.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Pa i on ga mjenja 3puta godisnje radi sati al ne mece inu super5 nego neki fuks i dosta je opterecen itveli covjek da mu trosi malo ulja nego prije kad je imal neku drugu marku neznam tocno koju,zetor je kockasti negdje 97-98. On mjenja na svakih 200rs.
Al ulje bi trebalo mjenjat 1 godisnje ako ne napravis sate ili kilometre za auto mislim neovisno koju marku koristis,tak svi proizvodaci pisu.

al nije mi jasno zašto opče i troši ulje ako je dobar motor??mi kak sipamo novo ulje u motor pa do kad ga praznimo i stavljamo novo ulje nijednom ne dolijevamo ulje:icon_scratch: i uvijek je ista razina na mjeraču...bolje rečeno motor ništ ulja ne troši...a provjeravamo ulje svako malo prije paljenja..
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
al nije mi jasno zašto opče i troši ulje ako je dobar motor??mi kak sipamo novo ulje u motor pa do kad ga praznimo i stavljamo novo ulje nijednom ne dolijevamo ulje:icon_scratch: i uvijek je ista razina na mjeraču...bolje rečeno motor ništ ulja ne troši...a provjeravamo ulje svako malo prije paljenja..

Strah me da se ne pokrene novih 15 stranica ako počnem o tome. Naravno nije me strah da nešto ne objasnim, argumentiram, dokažem tehnički, nego, nemam vremena trenutno. Nekom drugom prilikom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam vjerojatno zbog turbine i vecih naprezanja i tlakova ni meni ne trosi nis inu super 5 al ja radim malo i nije skoro nikad pod max opterecenjem ko neki traktori.ulje se nakon nekog vremena razrjedi i imatmanju viskoznost i pomalo ga trosi. Mislim da ti bu to strucnije objasnil torpedo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh