• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Kod kojeg prodavača je ponuda o kojoj govoriš, može i na pm ako je zabranjeno ovako?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Nije baš neka akcija.
Jušer, prekjučer, nebitno, vidjeh na polici S5 po 190 i koju sitnu kunu.
Koko bu tek onda pri njima koštalo?

Uostalom, bačva od 200 litara je sad po 16 kn litra:icon_winkle:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije baš neka akcija.
Jušer, prekjučer, nebitno, vidjeh na polici S5 po 190 i koju sitnu kunu.
Koko bu tek onda pri njima koštalo?

Uostalom, bačva od 200 litara je sad po 16 kn litra:icon_winkle:

Pa ti kod tebe uzimaju velike kolicine i cjena im je konkurentna,sto vise uzmes manje kosta.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Danas sam vidio stigla nova roba od ine i super 5 je u tamnoplavim karnisterima i zuta sitna slova,dok je super3 standardan izgled. Nekaj se desava! Bit ce i promjena cjene od pon.:)
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Danas sam vidio stigla nova roba od ine i super 5 je u tamnoplavim karnisterima i zuta sitna slova,dok je super3 standardan izgled. Nekaj se desava! Bit ce i promjena cjene od pon.:)

INA Millenium također izlazi u novoj ambalaži. Ove godine su izašla dva nova motorna ulja za osobna vozila, no biti će još novosti do kraja godine.

Ostalim uljima su obnovljene specifikacije, neka su dobila i dobiti će novu ambalažu.

Poljoprivredna akcija početkom proljeća je već općepoznata kao i ljetna akcija za ulja osobnih vozila.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
INA Millenium također izlazi u novoj ambalaži. Ove godine su izašla dva nova motorna ulja za osobna vozila, no biti će još novosti do kraja godine.

Ostalim uljima su obnovljene specifikacije, neka su dobila i dobiti će novu ambalažu.

Poljoprivredna akcija početkom proljeća je već općepoznata kao i ljetna akcija za ulja osobnih vozila.

Da u pravu si al nikad neznam od kad pocinje,a taj trgovac mi je rekel od 16.04. Da krece snizenje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo danas sam kupoval ulje i filtere za jednog prijatelja i spustena je cjena ina ulja u zagrebu.
Super 3,10l,175kn

Super 5,10l,192kn

Super turbo,10l,205kn

Sva pakiranja su u plavoj boji jedino ak je stara zaliha onda je jos bjeli karnister.
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
Ulja...

dao sam si razmisaljat i sad zelim cut i druga misljenja

naime mjenjao sam ulje u motoru motokultivatora i stavio TOTAL 10w40
no trenutno nebitna stvar

trebam mjenjat i u mjenjaču i nabavio sam hipenol 90, no i to nije toliko bitno


bitno je sljedeće
total proizveden u poljskoj (kupljen u metrou na akciji), koliko je to blizu originala, ili je to original, specifikacije i sve je tamo, na oko se cini ok boja je nesto tamnija neg sto sam ja navikao kod castrola ali kaze frend koji toci total u auto da je to ok takvo da je...
za ta ulja sse zna da ima dio koji je losije kvalitete (nazovimo kopija)

no drugo je ono sto me vise muci
ina HIPENOL
nabavio sam HIPENOL GTX 90 ( koji je u pola cijene)
kojeg nema nigdje u katalogu ine, niti mogu nac nikakve podatke o njemu, specifikacije jesu, ambalaza je inina, i sve ali pitam se sto je to dali je to nesto novo ili nesto staro ili pak kakva kopija ili sto vec, i zasto toga nema u katalog nigdje
ono sto je zanimljivo proizveden je u 9.mj.2012, na ininim benziskim prodaju i one iz kataloga sa starijim datumima :S
dali mozda netko zna nesto vise o samom tom GTX ili opcenito o tim uljima

na onom GTL DB 90 pise medu ostalim mineralno ulje, na ovom GTX uz to drugo NE pise mineralno ulje

zar i ina ima kopije :S

eto vasa misljenja i iskustva :^):
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: Ulja...

Ja konstantno kupujem ulja u Metrou, idu redom u Passata tdi 2005g, skodu tdi 2001g, golfa tdi 2001g.. Nikad problema s njima, skoda ima 421 000km...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Total ima u tokicu po 33kn litra na akciji i elf,za metro neznam.
Hipenol gtx 90 sam vec dugo videl na policama i to je ok.
Hipenol ima i 80 i 120 samo nema ta slova gtx.
U motoru promjeni svako proljece i nebus imal frke.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo i ja se olakso neki dan malo ulja za servise za traktor i aute!!
xtwm.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@oficir super 5 ide u golfa 3 1.9tdi jer malo km stari radi godisnje mijenjam ga jednom godisnje to je nekih 5-6tkm!!
@bagerista ja ga stavljam u skodu i odlicno mi se pokazalo po svem ja ga mijenjam svaki 10tkm kak se tebi pokazalo kak ga mijenjas
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mi smo imali golfa 2 1.6 diesel i zadnjih 10god smo u njega sipali taj shel i najmanje mi je pod kraj njega trosil i svakih 10tkm van a prodal sam ga sa 320tkm a sad ima 430tkm i prije mjesec dana je ubacil ureden motor a taj kaj je bil unutra od prvog dana je isel na generalku i na prodaju.
Golfa je stari kupil 91 u njemackoj novog 5 vrata 5brzina duboki branici.
Probal sam valvolin i trosil ga je ko lud dok shel puno manje...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam stavio jednom valvolin u motor vise nikad katastrofa s ovim sam se preporodil 4lit mu natocim malo manje ispustim kod izmijene a km ima jako puno a golf na km i nacin voznje 5 je odlicna!!
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Jel neko koristio SELENIA ulje za tdi motore? kakva su iskustva? ja dosad sipao castrol ali kažu da je teško prepoznati original od kopije,a da Selenia samo dolazi u limenkama. Razlika u cijeni je zanemariva.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moj tata u 1.9jtd 120ks stavlja seleniu za dizela i ulje je super a imas je u plastici po 1l i u limenci po 2l.5w40
Ja u 1.4 80ks stavljam seleniu wr 10w40i super se pokazala.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Moj tata u 1.9jtd 120ks stavlja seleniu za dizela i ulje je super a imas je u plastici po 1l i u limenci po 2l.5w40
Ja u 1.4 80ks stavljam seleniu wr 10w40i super se pokazala.

onda ći i ja probati to ulje.svi kažu da je ok.
 

Najnoviji postovi

Na vrh