• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
onda ći i ja probati to ulje.svi kažu da je ok.

Ja sam danas kupil 3l selenija 20K.10w40 1l je oko80kn a filter ulja sam uzel bosch 40kn.
U koji auto si mislil seleniu stavit?
Za diesela je oznaka WR 5w40.
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Jel neko koristio SELENIA ulje za tdi motore? kakva su iskustva? ja dosad sipao castrol ali kažu da je teško prepoznati original od kopije,a da Selenia samo dolazi u limenkama. Razlika u cijeni je zanemariva.

Kaj vec ima kopije kastrola?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ja sam danas kupil 3l selenija 20K.10w40 1l je oko80kn a filter ulja sam uzel bosch 40kn.
U koji auto si mislil seleniu stavit?
Za diesela je oznaka WR 5w40.

motor vw ahu 1.9 tdi

Kaj vec ima kopije kastrola?

ima ima. na prvi pogled sve ok,ali ima i kopija.loše ulje.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
U Hrvatsku je dolazilo iz Nizozemske, sad ova nova linija hx7 neznam, a cijene sad su dosta se mjenjale bilo je 70 kuna pa ova nova generacija 35-40 , sad vidim da je opet preko 50 kuna ovo hx7 10/40 za benzince.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Mozda je vec bilo ovo pitanje,..
Koja je razlika među ininim uljima transhydro i transhidrol,u cijeni defetivno je,ali!?!?
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Navodno su ista ulja al ja sam gledal i imaju neke razlike u onim sitnim slovima oznakama standardi
Za neke tipove strojeva.
Meni se cini da je to neka igra u ini za razna trzista al neznam kak se naslo kod nas na policama.:(shake):
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Postoji INA besplatni telefon, 0800 1112, upit za maziva, dati će vam kontakt u Maziva Zagreb i tamo ćete dobiti odgovor, ukoliko zaista postoji neka razlika.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Jel ko koristi ROWE ulje??? 10w40

Imam ga u Fordu 1.6i 16v Zetec motor več zadnje 2 godine i jako sam zadovoljan s uljem.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
To ulje i ja koristim, nemam zamjerke. Čini mi se da ta firma rerafinira ulja
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Ja sam koristio neko u žutoj/zlatnoj kantici, ne sjećam se više. U Konzumu znalo biti, tipa 150kn-5L. Ali navodno su proizvedena od otpadnih ulja:icon_scratch:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
u bosni castrol košta 12 km ili 6 eura po kili. i važi za jedno od boljih, ali kako isti castrol može u austriji ili njemačkoj koštati 12,5 eura. to mi nije jasno i iz toga se da naslutiti da to nije isto. osim da uzmem litru i pošaljem uzorak proizvođaču, to sam već radio jednom kad sam kupio stihlovu motornu pilu pa mi riknula nakon 15 sati rada. ulje nije bilo ispravno
 
D

djoomla

Guest
Pa nije cijena mjerilo kvalitete ! Po ovome sto ti kazes kod Vas castrol litra 12 maraka a vani 25 maraka je samo odraz kupovne moci u BIH ili HR i u Austriji i bogatijim zemljama.Cijena Castrola u nabavi je svugdje ista u europi a i na kraju krajeva sva ta brend ulja su ti u istoj cijeni +-5%
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pa nije cijena mjerilo kvalitete ! Po ovome sto ti kazes kod Vas castrol litra 12 maraka a vani 25 maraka je samo odraz kupovne moci u BIH ili HR i u Austriji i bogatijim zemljama.Cijena Castrola u nabavi je svugdje ista u europi a i na kraju krajeva sva ta brend ulja su ti u istoj cijeni +-5%

u suštini bi trebalo tako biti. Milka u Njemačkoj košta isto kao i Milka u BiH, samo što BiH Milka važe 75 grama a ne 100 kao u njemačkoj.

Castrol u njemačkoj i castrol u bih nisu isti. Naljepnica ista,pakovanje isto, ali sadržaj nije isti.
 
D

djoomla

Guest
Ma nisi u pravu.
Castrol je isti AKO UZMES isti proizvod.Npr. Castrol edge 5w40 imas u 3-4 varijante i to ljude buni!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima castrola svakakvoga ovisi za koju namjenu i motor,kod nas se nemre kupit kvalitetan a ako hoces dobar orginal platit ces ga jer ove jeftinije varijante su shit isto kao i shel i valvoline.
Ulja koja se mogu kupit u soping centru su lose kvalitete i mislim da su kopije ili su neko jeftino ulje stavljali u te ambalaze,ulja kojih nema u prehrambenim ducanima su brendovi koji drze donekle do sebe i kvalitete.
Ja sam dugo koristio shel plava kantica 10w40 u golfu i njega mi je najmanje trosio,al je litra kostala 81kn,dok valvolin i castrol u rangu 60-80kn pil je ko vodu,tak da ako hoces kvalitetniju robu treba i platiti,i sigurno castrol kaj kosta 120kn i vrijedi kao i drugi proizvodaci u tom rasponu cijene od 100-120kn.
Ja u grande punta stavljam seleniu 5w40 oznake K i litra je bez popusta u tokicu 105kn u fiatovom ducanu 110kn l.
E sad vi izvolite u soping da se napuni frizider pa si usput kupite ulje za auto jako jeftino.:(:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ima castrola svakakvoga ovisi za koju namjenu i motor,kod nas se nemre kupit kvalitetan a ako hoces dobar orginal platit ces ga jer ove jeftinije varijante su shit isto kao i shel i valvoline.
Ulja koja se mogu kupit u soping centru su lose kvalitete i mislim da su kopije ili su neko jeftino ulje stavljali u te ambalaze,ulja kojih nema u prehrambenim ducanima su brendovi koji drze donekle do sebe i kvalitete.
Ja sam dugo koristio shel plava kantica 10w40 u golfu i njega mi je najmanje trosio,al je litra kostala 81kn,dok valvolin i castrol u rangu 60-80kn pil je ko vodu,tak da ako hoces kvalitetniju robu treba i platiti,i sigurno castrol kaj kosta 120kn i vrijedi kao i drugi proizvodaci u tom rasponu cijene od 100-120kn.
Ja u grande punta stavljam seleniu 5w40 oznake K i litra je bez popusta u tokicu 105kn u fiatovom ducanu 110kn l.
E sad vi izvolite u soping da se napuni frizider pa si usput kupite ulje za auto jako jeftino.:(:

ovih dana mi stiže selenia za tdi motore, nju sipam da vidim razliku,a upporediću i pakovanja jeftinih sa skupim castrolom iste marke i viskoznosti. ja isto nevjerujem da se kod nas prodaju tako skupa ulja po jeftinim cijenama.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Mene auto mora služiti i to za minimalne troškove. Meni auto nije fetiš da ga mazim i pazim. Ali, na kraju krajeva, svi smo različiti. Moj ide na Konzumova ulja i ne troši ih niti malo, pri tome me boli ona stvar kak se on osjeća.
 

Najnoviji postovi

Na vrh