• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
INA Agrina 15w30,dal je tko koristio to ulje ili zna nešto o njemu..
Naime načuo sam da je i to ulje dobro za hidrauliku,a našao sam da se takvo ulje preporuča za moj traktor..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@marko93,koliko si platil onaj karnister 10l ulja za mjenjac?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Uh zaboravio sam prije napisat..
240Kn..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
I

imt558thebest

Guest
Kakva iskustva imate sa uljima i koja koristite kakva maziva koristite itd sve o tome ...

za imt je najbolji ina super 5,i super 3 je dobar,malo je rijeđi od super 5,zato bolje super 5,u getribu tranhidrol 90 pošto mu je mijenjač i hidraulika koriste jedno ulje a mast za podmazivanje samo ina bapleks
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Slazem se s tobom,jedino mislim da transhidrola nema 90 nego 85.
 
M

mlaber

Guest
Jel itko uspio naci ista na guglu o tom famoznom singol ulju? Nemoguce da nigdje ni slova o tome kao ni o toj firmi sto pise na naljepnici
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
prijatelju reci te zanima u svezi tog ulja?
ja ga distribuiram po trzistu za RAUS DOO.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

mlaber

Guest
Da interesira me jel to od aviste mozda ulje? Mislim na reciklazu!
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
prijatelju reci te zanima u svezi tog ulja?
ja ga distribuiram po trzistu za RAUS DOO.

Tehničke informacije (TD)
Sigurnosno tehnički list (MSDS)


hvala.
 
Posljednje uređivanje:
M

mlaber

Guest
Izzy,

Pitam zato jer sto se tice tog singola nema nista o njemu na webu, onaj link sto si mi okacio je ustvari nekakav trgovac uljima. Hocu reci da nema nista na netu o toj rafineriji ili mjesaoni sta vec rade a druga stvar mi je zapala za oko etiketa posto vani nema oznaka 50 i 85 kao transhidrol nego utto ili stou ulje pa je vjerovatno da ste sami nakucali etiketu ili sto vec.
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Tehničke informacije (TD)
Sigurnosno tehnički list (MSDS)


hvala.

Od 5xx postova koje si ti sročio 499 je tipa:" ja sam najbolji,najpametniji,svemoguci".
Sorry,al je tak.
Teh.informacije imas na str 42.procitaj sa karnistra.
A sig.teh.list ?kaj ce ti to?najnuznije informacije imas na naljepnici,a ostalo te netreba zanimati,
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
prijatelju reci te zanima u svezi tog ulja?
ja ga distribuiram po trzistu za RAUS DOO.

Od 5xx postova koje si ti sročio 499 je tipa:" ja sam najbolji,najpametniji,svemoguci".
Sorry,al je tak.
Teh.informacije imas na str 42.procitaj sa karnistra.
A sig.teh.list ?kaj ce ti to?najnuznije informacije imas na naljepnici,a ostalo te netreba zanimati,

Predstavili ste se kao distributer ulja spomenutog proizvođača, te kao takav ponudili informacije eventualnim korisnicima (bold).

Suzdržati ću se, ne želim komentirati vašu neprofesionalnost i nepristojnost, kao što ste se vi osvrnuli na moje postove, već ću samo na način na koji ste se predstavili i ja predstaviti proizvode proizvođača ulja o kojem se ovdje govori.

Zahvaljujem na usmjerenju ka stranici 42. no to nije nikakav službeni dokument.

Sigurnosno tehnički list trebam kako bi preuzeo podatke o rizicima, identificirao opasnosti, postupio u kritičnim situacijama i po potrebi proveo zaštitne mjere, kao i informacije o proizvodu te pravilno skladištio i rukovao mazivima.

Dokumentacija nije formalnost nego obveza, zakonska obveza.
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Predstavili ste se kao distributer ulja spomenutog proizvođača, te kao takav ponudili informacije eventualnim korisnicima (bold).

Suzdržati ću se, ne želim komentirati vašu neprofesionalnost i nepristojnost, kao što ste se vi osvrnuli na moje postove, već ću samo na način na koji ste se predstavili i ja predstaviti proizvode proizvođača ulja o kojem se ovdje govori.

Zahvaljujem na usmjerenju ka stranici 42. no to nije nikakav službeni dokument.

Sigurnosno tehnički list trebam kako bi preuzeo podatke o rizicima, identificirao opasnosti, postupio u kritičnim situacijama i po potrebi proveo zaštitne mjere, kao i informacije o proizvodu te pravilno skladištio i rukovao mazivima.


Dokumentacija nije formalnost nego obveza, zakonska obveza.
Zbog cega 99,9% trgovina NEMA dokumentaciju?
Obiđi trgovine i napisi naziv gdje si pronasao svu pratecu dokumentaciju?!
Govorim o tehnickoj dokumentaciji i o sigurnosno teh. listu.
Zbog cega drzavni inspektorat te gore navedene dokumente ne trazi?
Da,ja sam se predstavio kao distributer proizvoda,ali ne i uvoznik.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
1. prijatelju reci te zanima u svezi tog ulja?
ja ga distribuiram po trzistu za RAUS DOO.

2.
Tehničke informacije (TD)
Sigurnosno tehnički list (MSDS)

hvala.

3.Od 5xx postova koje si ti sročio 499 je tipa:" ja sam najbolji,najpametniji,svemoguci".
Sorry,al je tak.
Teh.informacije imas na str 42.procitaj sa karnistra.
A sig.teh.list ?kaj ce ti to?najnuznije informacije imas na naljepnici,a ostalo te netreba zanimati,



Predstavili ste se kao distributer ulja spomenutog proizvođača, te kao takav ponudili informacije eventualnim korisnicima (bold).

Suzdržati ću se, ne želim komentirati vašu neprofesionalnost i nepristojnost, kao što ste se vi osvrnuli na moje postove, već ću samo na način na koji ste se predstavili i ja predstaviti proizvode proizvođača ulja o kojem se ovdje govori.

Zahvaljujem na usmjerenju ka stranici 42. no to nije nikakav službeni dokument.
4.
Sigurnosno tehnički list trebam kako bi preuzeo podatke o rizicima, identificirao opasnosti, postupio u kritičnim situacijama i po potrebi proveo zaštitne mjere, kao i informacije o proizvodu te pravilno skladištio i rukovao mazivima.

Dokumentacija nije formalnost nego obveza, zakonska obveza.

Zbog cega 99,9% trgovina NEMA dokumentaciju?
Obiđi trgovine i napisi naziv gdje si pronasao svu pratecu dokumentaciju?!
Govorim o tehnickoj dokumentaciji i o sigurnosno teh. listu.
Zbog cega drzavni inspektorat te gore navedene dokumente ne trazi?
Da,ja sam se predstavio kao distributer proizvoda,ali ne i uvoznik.
_______________________________________________________________________________________________________

1. Sami ste ponudili informacije. Ja nisam rekao da ih Vi morate imati, nego da moraju postojati. Dali kod uvoznika, dali kod proizvođača, dali kod distributera. Napominjem, Vi ste ponudili informacije, ja sam konkretno zatražio. Jesam li pristojno? u 2.

Koji sam odgovor dobio? Odgovor 3.

Ponovo sam ostao pristojan i pojasnio što će mi tražena dokumentacija. u 4.

Toliko od mene.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
aj reko narode da pisem malo ovdje posto mi se vec par dana niko ne javlja u temi motokultivatori...hebga vi svi ovdje imate vecinom traktore kombajne i tako te velike strojeve pa taj dio foruma posvecen malim strojicima nije bas najveselije posjecen...uglavnom...imam labina super specijala 1985 sa dmb masinom.

prije par sedmica sam mu radio jedan onako pofin remont znaci obradjivana radilica deklo motora blok leteci lezeci lezajevi busen cilindar na prvu specijalu i naravno novi klip i karike...
kad sam ga dovezo kuci i sklopio metnuli smo u njega 15w40 mineralno ulje i ono je tu vec nekuh 15ak sati u njemu... radim vecinom lagane stvari sa njim...na pola gasa po pola sata sat pa odmaram pa opet tako...

e sad moja pitanja su otprilike ovakva...

nakon koliko radnih casova ja da mijenjam ulje ovo

i koje ulje da sipam...da li da nastavim sa mineralnim 15w40 da li da stavim mineralno 20w60 da li je ono pregusto da li ce dobro podmazivati
da li da stavim polusintetiku 10w40 ili cak mozda sintetiku neku?

u principu traktor je bio poodavno rasklaman star po pitanju motora dotrjao pa se sipalo sta se stigno i imalo a sad kad je sredjen hocu malo da ga pazim pa mi cijena ulja ne igra nikakvu ulogu a ionako ne stane tu ni 2 litra ulja u njega



e da samo da napomenem zivim u kraju gdje su temperature jako visoke i po 40 45 meni zna biti normalno cijelog ljeta a tad se najvise radi sa traktorom ore se freza kosi goni trava drva voda itd... tako je to ovdje plus dosta je sparno puo vlage u vazduhu...pa ne znam jel ti faktori igraju ulogu kakvu prilikom izbora ulja...


Eto raspisite se malo ako vam nije tesko...pa da barem okvirno znadem sta da stavljam u masinu i nakon koliko sati...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
posto su ti temperature vioke leti mozes slobodno 20w60 ili 20w50 .malo je bolje za te visoke temperature .po hladnijem vremenu mozes 15w40. ti stariji motori su predvidjeni za mineralna ulja i nebi trebao to menjati. jedino trazi S3 ulja za dizele i nema problema.sad na 50 casova promeni ulje pa posle 100-150 cas. ja ga licno nebih duze drzao jer ipak je vazdusar i nema filter za ulje.to mu je sve sto ga cuva. na mom kiporu dizelu menjam oko 100cas bez obzira sto je kvalitetno i moze jos. preporucio bih ti optimu maksimu u belim kanistrima jer je izrazito dobro ulje koje kod mene vecina koriste.a mozes i kvalitetnije i skuplje .po meni je bolje cesce promenuti novo ulje solidnog kvaliteta nego drzati dugo malo kvalitetnije ulje .bitno ti je S3 da je ulje jer to mu mnogo znaci i to je za starije motore i koji rade u teskim uslovima
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Daj si uzmi neko 15w40 nakon 20sati van pa opet 20sati pa van i onda deri i svake ga godine promjeni i nema frke,al nemoras kemijat s drugim monogradnim uljima kad su multigradna ulja dostupna svuda i nisu skupa znaci
samo koristi 15w40 cjelo vrijeme i cjelu godinu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh