• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma sad za ništa više neznaš jel kopija ili nije...

ajde po vašem mišljenju koje je ulje najbolje za ove temperature za kombajn..nutra je INA ulje i dok se zagrije motor to je bolje rečeno kak voda,tj.jako je slaba masnoča i rijetko je..dok je hladno pritisak ulja je oko 4 bara na leru,a dok je vruči dojde i na 1.5bara
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Tako je . nemojte robovati ni marki , ni cijeni .
To danas ne znači ništa


ima i toga,ali me nervira kada mi se nakon mjenjanja ulja promjeni zvuk motora i kao da čujem hidro podizače. a na starom ulju ( made in austria) radio ko vurica
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@hodor
Svatko nek radi kaj hoce sa svojim strojevima,al zapamti da mu je ulje ko krv u covjeku a filter ulja ko jetra u covjeka,ulje mu je sve!
Moja preporuka je da sitmjenjate ulje u motoru prije propisane kilometraze pogotovo ako ste u gradu.

@mali plavi
Stavi mu ina super turbo i svako proljece ga promjeni i trbal bi biti gusci kad je vruruc.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Koje ulje bi moralo biti kvalitetnije i bolje za hidrauliku traktora,običan INA Transhidraol 85 ili JD 50 ??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovisi koji traktor?
Koje je JD 50?
Ovisi jel po zimi radis.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Ovisi koji traktor?
Koje je JD 50?
Ovisi jel po zimi radis.
Ma ina transhidraol 50,viđam razne nazive,negdje piše JD 50pa transhydro 50..
Traktor je MF 590,radi non stop zimi malo manje nego ljeti..
Ulje bi moralo biti malo kvalitetnije pošto traktor ima multi pover getribu,i sve kaj se tiče hidraulike redi preko ulja i kardan isto..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Koje ulje ide u fahr m1600 hidro ?
U hidrauliku.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma ina transhidraol 50,viđam razne nazive,negdje piše JD 50pa transhydro 50..
Traktor je MF 590,radi non stop zimi malo manje nego ljeti..
Ulje bi moralo biti malo kvalitetnije pošto traktor ima multi pover getribu,i sve kaj se tiče hidraulike redi preko ulja i kardan isto..

Ako radis s hidraulikom po zimi onda transhidrol 50 ak ti je sve ok sa pumpom i multipoverom i razvodnikom,mada je meni bolji transhidrol 85 ak nekaj i zeza bolje radi.
Jel ti slini multipower?

Koje ulje ide u fahr m1600 hidro ?
U hidrauliku.

Hidrol 45 ak ti je u banani pumpa i gumice slobodno stavi neko gusce bolje bu delalo,neki su stavljaliti i motorno sae 30 kad im je vec pumpa bila pri kraju,samo sporije spusta .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
@hodor
Svatko nek radi kaj hoce sa svojim strojevima,al zapamti da mu je ulje ko krv u covjeku a filter ulja ko jetra u covjeka,ulje mu je sve!
Moja preporuka je da sitmjenjate ulje u motoru prije propisane kilometraze pogotovo ako ste u gradu.
.

Upravo to, i sam prakticiram redovitu promjenu ulja, makar u zadnje vrijeme ne radim previše km/god, al definitivno mu neću davat ulje skuplje od 30kn/l jer sve više od toga je za mene bacanje novaca. Čini mi se da su moji ukupni godišnji troškovi manji nego ti daješ samo za ulje:(giggle):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hvala muhanicaru na uredenju posta,nemrem to skuzit jer pisem preko mobitela pa bi molio da mi napises na pp kak to ide al korak po korak jer mi je malo sve drukcije nego na kompu,a komp za sad nemam.
@hodor
Ja kupujem u tokicu elf competision 10w40 po 33kn litru na akciji za jedan auto,a za drugi moj i od tate uzimam seleniu i imam 20posto popusta i vozim ju 15tkm a god radim 25tkm.
U Svoj punto stavljam 10w40 po 70kn litru a od tate 5w40 i njegva litra je 90kn s popustom.
Al na ulje i filtere uvijek pazim i mjenjam redovito.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja u astru GTC sipam castrol 10w40 po 30kn litar i bolje nikad neče ni dobit. Ja gledam kak čim jeftinije održavat auto i godišnje sam do sad na servise trošio max 300-400kn

A golf sdi od sestre ide na sve kaj se doma nađe od super 3 do Castrol edge:icon_lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Hvala muhanicaru na uredenju posta,nemrem to skuzit jer pisem preko mobitela pa bi molio da mi napises na pp kak to ide al korak po korak jer mi je malo sve drukcije nego na kompu,a komp za sad nemam.
Jednostavno, ako pišeš post za postom u razmaku od par minuta stisneš tipku izmjeni i nadopišeš u post ono kaj si zaboravil.

Kaj se tiče ulja moja kolica su dobila posljednju izmjenu za svoga života.
Kod izmjene zgvintal se navoj na karteru usljed silnih izmjena do sada i od sad samo nadoljevanje, naravno, najeftinijeg u ponudi
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a kaj da mu narežeš drugi navoj (naravno malo večeg promjera rupa) i staviš ili napraviš,ili daš napraviti takav šaraf:rolleyes:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
A golf sdi od sestre ide na sve kaj se doma nađe od super 3 do Castrol edge:icon_lol:
Lako je ak sestri krepa , ona se začas snađe za prijevoz , mene nitko neće ni pogledati uz cestu , mogu se delati šepav , grbaf ili se plakat .
Nitko neće stat ..
Samo pazi kod mješanja zna se desiti puding .:icon_redface:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Danas išao po hidraulično ulje i naiđem na ovo:
20905598.jpg


Po priči trgovca isto je kao i Transhidraol 85 kojeg sam i tražio ali ovo je nešto jeftinije a pošto mi je trebalo samo za dotočit u traktor a uskoro budem mjenjao sve ulje zanima me dal tko zna kakva je kvaliteta ovoga ulja,dal je bolje od transhidraola 85 ili su ubiti ista ulja?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Po ovom kaj pise to bi trebalo biti dobro.
Kolko kosta ta kanta 10l?
Ako je povoljnije mjenjaj ga sad sve i svakih 4-5god opet i nebi smjelo bit problema!
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
to njemačko ulje ti je sad sveprisutno postalo, iskače odasvud i ističe se neobično niskom cijenom :icon_rolleyes: imam takav hipenol 90, ima karakterističan miris kao i inin hipenol, to mogu reći hehe. A o kvaliteti toga možemo samo špekulirati, ne? :icon_anal:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Stavio ja u IMT nedavno takvo,kolega koji mi ga prodao u trgovini kaže da ga ljudi masovno kupuju
 

Najnoviji postovi

Na vrh