• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Kad bi kategorizacija bila tak jednostavna onda bi ulja bilo dvije vrsti , ustvari jedno - najbolje za motor .
Nismao djeca pa znamo da je tržište okrenuto tome da funkcionira na naćin dobro izreklamiraj i skupo prodaj .
Na kraju kvalitetu ulja na tržištu nitko ne kontrolira , vidiš da kvaliteta benzina koja je određena standardima odstupa od benzinske do benzinske .
Nije to drvo da porušiš , posušiš , napiliš i griješ se. i to tako tisučama godina .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Jasno, mada ni drvo raslo kod mene ili kod tebe ne daje iste kalorije ........... nečemo o tome.

Kaj nebi bilo lakše izabrati na taj način?
Mene osobno kemijska analiza između ulja ne zanima, a ni ništ mi ne govori o njegovoj kvaliteti.
Za mene je INA i dalje broj 1, a ostali kak hoče (pričam o starim ragama)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Na gle ima ono kad si nemočan u nečem pa to prihvatiš ili ignoriraš .

Sigurno si i sam vidio stručnjake na djelu koji ulje isprobavaju među prstima na mjeraču .

Mješavinu dvotaktola bojom ili mirisom itd.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja bi metal ovak.
Za traktore i freze naravno starije proizvodnje inu super 5,turbo

Za dvotaktne opcenito stihl ili castrol tts ili neko huskvarnino.

Za lanc motorke neki najjeftiniji lancol.

Za starije aute neko 10w40 (shel,elf,total,selenia)

Ulja koja se nude za 20kn litra nemojte kupovat jer su cudnog podrijekla i upitne kvalitete shel i valvolin pogotovo.

Za bogate su ulja koja su najskuplja ili kostaju vise od 120kn litra,i vecina skupih ulja valja a jako jeftina nakraju ispadnu jako skupa.

Ja sam napisal po mom iskustvu vrste ulja i ima sigurno jos dobrih brendova tako da me ne osudujete zakaj to a ne to itd.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Za bogate su ulja koja su najskuplja ili kostaju vise od 120kn litra,i vecina skupih ulja valja a jako jeftina nakraju ispadnu jako skupa.
Karnister 10 litri INA turbo košta 180 kn.
Jel to skupo ili jeftino ulje?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
J

Za bogate su ulja koja su najskuplja ili kostaju vise od 120kn litra,i vecina skupih ulja valja a jako jeftina nakraju ispadnu jako skupa.
Vidiš ovo je čisti primjer kako prihvačaš činjenice kakve su

J

Za bogate su ulja koja su najskuplja ili kostaju vise od 120kn litra,i vecina skupih ulja valja a jako jeftina nakraju ispadnu jako skupa.
Zašto su bogati tak blesavi da kupuju skupa ulja kad uglavnom auto voze 2-3 godine i frknu dalje?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislil sam na dobre aute i ulja gradacije 5w40i 0w30.

A super 5 je 15w40 mineralno i radeno za starije tipove diesela i nije skupo al mislim da zadovoljava tim standardima,a i njegovo dobivanje nije toliko zahtjevno pa i ctena nije velika.
Da se prodaje po litri bilo bi skuplje.

Vidiš ovo je čisti primjer kako prihvačaš činjenice kakve su


Zašto su bogati tak blesavi da kupuju skupa ulja kad uglavnom auto voze 2-3 godine i frknu dalje?

Vec sam napisal to sam mislil na aute i te aute kaj bogati voze su novi i servisiraju uovlastenim servisima i nerjetko placaju litru 150kn i ruke 250kn po satu,ne gube garanciju i nemaju brige.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Nisi razumio. Formula ne ističe dobra ulja, nego eliminira loša obzirom na cijenu. Jedna nepoznanica manje.

Kada smo kod hidrauličkih ulja, znate li koji proizvođač je ista brendirao? Po nazivu kojeg proizvođača maziva, današnja hidraulička ulja nose ime (uz eventualne prilagodbe službenom jeziku proizvođača, ali i dalje razumljivo). Znate li kako se zvalo ulje koje je zadovoljilo tada moderne zahtjeve hidrauličkih sustava na SVJETSKOJ razini, te da je isto bilo na svjetskom tržištu plasirano od strane samo dva proizvođača maziva.

Hajde, niste čitali ili još razmišljate? Svaki dan negdje koristite to ulje, a niste ni svjesni kako je sve krenulo i koliko možete biti ponosni na to.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kod mene za traktor i ostalo INA i njezini proizvodi a u Škodu Shell i zadovoljan kvalitetom i cijenom!!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Dali neko od vas stavlja u svoj traktor Ina super turbo ulje,i na kolko rs ga mjenja??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam ga stavljal i cini mi se super ulje,mjenjal sam ga na 150rs, te godine sam
napravil toliko a inace ga mjenjam svako proljece.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Koristim ina super 3 za imt-a i universala i njega mjenjam na oko 100rs nekad se desi da napravi i 120,ali večinom na oko 100rs. Sad za df-a sam kupio ina super turbo jer on ima turbo motor,jedni mi govore da se mjenja na 100 a drugi da se ulje mjenja na 150rs pa sam htio čut kako vi mjenjate i kako ste zadovoljni tim uljem,jer sad da kupujem neko drugo ulje sve je skupo :icon_hang:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ja koristim Super Turbo u oba dva traktora , Case ima turbo motor ,a Massey nema , al nema to veze , mjenjam na 250 - 300 radnih sati , to ulje tak ide, sad razmišljam da kupim INA Super Max , to ulje ide od 400-500 radnih sati
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
O super onda ga budem tero od 150-200rs ina super turbo ako ga ti matija teraš i do 300rs onda sigurno valja ulje.
Hvala vam na odgovorima :drink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@dado posto imas turbinu mjenjaj ga najkasnije na 150rs,jer turbine se griju i brzo vrte i radi nje ga mjenjaj duze bu trajala.
Kaj tebi nije propisano neko 10w40 ulje?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Onda ti je ina turbo ok za njega al ga svakih 150rs mjenjaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh