• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
Da jesam kod istog sam kupio
Odmah, nakon nekih 4-5 sati sam primjetio da ga fali već
Da kupio sam traktor i reko odma idem promjenit ulje i sve filtere i onda je počeo raspašoj
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
neznam al ima iveco motora tih starijih,jer na iveco su stavljani magirusi i fiat motori
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad je motor pri kraju stave aditiv u ulje i prodaju,pa kod iduce zamjene propisa na sve strane.
Aditiv ga trenutno zadihta.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
aditivi služe za više stvari...npr. mi smo stavili jedan aditiv u motor od kombajna jer zbog visokih temperatura ulje je rijetko i odma ja slabiji pritisak i podmazivanje lošije...i stavlja se aditiv zbog boljeg podmazivanja motora..

stavlja se i dok počne motor dosta pariti na iberlauf....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
aditivi služe za više stvari...npr. mi smo stavili jedan aditiv u motor od kombajna jer zbog visokih temperatura ulje je rijetko i odma ja slabiji pritisak i podmazivanje lošije...i stavlja se aditiv zbog boljeg podmazivanja motora..

stavlja se i dok počne motor dosta pariti na iberlauf....
To samo znači da je motor kaput , gecrk .itd

Motor kombanja ili bilo koji drugi motor ima vrlo sličnu(rekao bi istu ali da me ne ulovite na riječ jer globalno nije tako) radnu teperaturu .
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Da ima 3.9l iveco motor
Aditiv za prodaju? Moze malo jasnije od tog nisam cuo jos za to

Aditiv ti je univerzalni naziv za dodatak bilo ulju ili čemu drugome. Ima ih na skoro svakoj benziskoj - ili u obliku nekih tekućina u boćicama ili tableta i sl.
Ima ih protiv dimljenja motora, za bolje brtvljenje, za ispiranje dizni, za bolju kompresiju, protiv puštanja ulja - ama možeš ih dobit za sve za žto ti padne na pamet. ...

Kako djeluju na motor je pitanje....

Moje osobno mišljenje je da se uglavnom stavljaju se da prikriju pravo stanje motora....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
postoji i ulje za tu svrhu,tj prodaje istrošenog motora .
Zovu se ulja za dotrajale motore i svi veči brendovi ga imaju .
Rijetko ga ima po običnim trgoinama , treba tražiti u veletrgovinama ili kod zastupnika .
To se taloži po svim djelovima gdje cirkulira , navodno je to muka isusova isprati kad se motor otvori
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
nije motor nikaj gecrk i motor je u odličnom stanju,tj.generalka je napravljana na njemu
nego smo mi stavili radi boljeg podmazivanja motora jer nema poštenoga ulja za kupit kod nas... motor ima prek 5 bara pritiska ulja na leru kad je hladan bez aditiva ikakvih,malo ispod 2 bara dok je vruči isto na leru....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na aditivima ljepo pise staviti u novo ulje,znaci kod izmjene ulja i filtera.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Sve je spremno za izmjenu ulja u motorima na SAME-u i 565, te zamjenu ulja u prednjem mostu i reduktorima na Sameu. To bi za vikend trebalo biti odrađeno i onda ih čeka naporan posao jer sve je u zaostacima, bit će tjeranja po cjele dane :)

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Koja je razlika izmedu ova dva pakiranja hipenola?
I evo ulja 80kn koje sipam u motor fiata benzinca 1.4,8V.i ulje za getribu fiata120kn,tutela.








Jako sam zadovoljan seleniom 20K ne trosi ga i tiho radi i masno je pod prrtima i nakon 10tkm,sa malo zacrnjenja ali i dalje zuckasto.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Mislim da razlika piše na samim pakovanjima, ako se dobro sjećam nešto kao u vezi brzine i ispunjavanja zahtjeva za određene proizvođače, različita je i cijena
GTX ima drugačiji miris :icon_oak:
Na prvu sam pomislio da sipaš hipenol u motor :icon_surprised: jednom mi je došao u ruke takav motor......
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma ne u motor,za prjenosnike mi je al mi nisu jasni,kaj je jedno za automobile a drugo za radne strojeve ili su skroz isti?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I moja škoda danas pocascena s novim uljem i filterom a nasla se jos i kugla usput!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Samo ti sipaj staro ulje meni je i ovo super,rabljeno mi dode skuplje!:eek::
Godisnje mi ode 8l to je nekih 150kn.
Vodilica je 500kn
Lanc 160kn
Lancanik s lezajem 180kn
:(handshake)::x:
 

Najnoviji postovi

Na vrh