• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
Hvala oficir,planiram uzeti 40l hipenola tog M-1 za rusa,imao je susjed u štore-u motorno 15w40 M1 i presao je na super 5,kaze da mu se cinilo rijetko kad se zagrije.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svako ulje motorno kad dođe motor na radnu temperaturu se naoko razrijedi i super 5 i super turbo,a hladno je jako gusto.
Al viskoznost je bitna koju ima po specifikaciji na 90ili100°C.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Bok. Nisam listao i čitao sve stranice...kupio sam mazalicu od 16 kilograma pa ju sad moram i s nečim napuniti. S obzirom da bi mi 16 kg masti trajalo oko 3 godine dok ne potrošim zanima me koju mast kupiti. Do sad sam podmazivao sa malom mazalicom od 350grama pa sam kupovao kojekakve masti u malim pakiranjima. Koje masti vi koristite za podmazivanje traktora i strojeva i koje su bolje i kvalitetnije?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja koristil litijeve žute inine i crvenu fuks.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
I kakva je ta crvena Fuchs-ova? Bolja od Lipleksa?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ko karamela je i puno vezivija i ostane veziva dugo dok ina okrutne brzo.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
Koje ide ulje za mf 362 u mjenjac, utovarivac koristi isto ulje iz mjenjaca pa sigurno ne ide obicno,trebao bih zamjeniti ali nisam siguran koje da naspem i znal neko otprilike koliko ga ide
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Koja je razlika između Hipenol 90 i Hipenol 80w90?

Vidim da postoji Hipenol GTL 90 i Hipenol GTL DB 90?

Radi se o Tomi Vinkoviću 826.
U knjižici traktora piše da ide Hipenol 90.
Za hidrauliku piše Hidraol 70, međutim taj ne postoji, a i Ina Hidraol 68 je rijedak po trgovinama i svi me čudno gledaju kad pitam za njega.
Hidraol 46 ima "na svakom ćošku". tako da ne znam što kupiti.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad čovjek previše zna jednostavno se izgubi u tome i tim brojevima .

te upute su pisane za podnevlje sjeverne afrike a ne bivše juge ..e da, bivša juga je bila prije ohoho godina , od tada se sve promjenilo po pitanju svega oko ulja .

u tomo viknkoviču gotovo nigdje ne treba hipenola ..a ni 68-smice u hidraulici
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Samo ti u kučišča sipaj 90 ulje. A Hidrol 68 još postoji. No naručijo sam i dobijo kod mojeg dobavljača tog materijala za servise. ZAista trebalo je kakav mijesec čekati al došlo je. Cijena mu bila za 5 litara 24 EUR. Al sad ne možem toga mijenjati, jer prije sipanja tog ulja trebam zabrtviti između rezervoara i pumpe ,jer tamo curi još dosta gušče ulje. Kamoli nebi ovo, koje je rijeđe. Traktor ovaj trebam za plužit snijeg, al sa guščim uljem sporo radi. PA i zato potražijo ovo ulje.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Obavijest: Na Ininim vecim benzinskama imate diskontnu prodaju ulja.
Imaju sva ulja i prema narudjbi te ambalazi.
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Duži niz godina se bavim ispitivanjem ulja sa lubri senzorom i merenje viskoziteta na korišćenom ulju, ali sam odustao da ovde pišem o uljima jer ste me u temi Fendt ubedili da ne znam o uljima pa ću to i da poštujem!
slike.php
[/url][/IMG]
Uzimanje uzoraka iz traktora!
slike.php
[/url][/IMG]
Lubri senzor, a merenje viskoziteta ću ostaviti za neki drugi put!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Slobodno pisi o uljima sve sto znas i pisi sto si ispitao.

Koja ulja su ti se pokazala najbolja?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
A kaj je s analizom sastojaka ulja. Radi li vam netko i to, ili se ne isplati?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ne mogu rec da kužim koja korist od ovog durenja, stavi slike mjerača viskoziteta al ne i mjeranja jer mu je netko rekao da nešto ne zna.

U 3-4 topica sam naletio na iste slike njegovog laptopa i opreme za dijagnostiku i dalje ništa.

Nije moguce da samo ja ne vidim nikakve logike od tog durenja ko malo dijete.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
večina se ovdje šepuri s nečim kaj zna , a ima i onih koji se šepure s onim kaj ne znaju .

meni je ova tema jako interesanta, onog lika nazoiva torpedo8nešto) ste otjerali radi gluposti , nemojte sad i ovoga radi iste stvari ..
i isus je razapet radi straha od nepoznatog ..ali to nije tema
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Uvaženi gospodine VučkoH, ja ne vidim da se ja nešto durim! To što ste videli dijagnostičke uredjaje više mašina na jednom kompu je istina jer su sve instalirane na taj komp. Prikaz rada sam dao na jednom traktoru Case MX190. To je samo deo dijagnostičkih uredjaja koje posedujem za rad. Slike ne objavljujem jer i ovako na ovom forumu ima mnogo pametnijih ljudi od mene pa sam shvatio da nije potrebno dalje da objavljujem slike rada!
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ok u jednom topicu objavit slike,ali ima i u same topicu i još sam negdje vidio iste slike.

I onda gore poslikan uređaj za mjerenje viskoziteta ulja i piše da si odustao da ovdje pišeš.

Uglavnom nebitno sad.

Kakva su iskustva s ininim uljima kod vas,što točite u motore a što u mjenjače?
 

Najnoviji postovi

Na vrh