• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dečec najteža i najduža a zove se životna škola ...željko kž ti bu bolje objasnil
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
ZJ pa da, mislijo sam transhidrol 85 naravno, al sam naopako napisao hidrol 85 izvinjavam se, i naravno i svima hvala za komentar i želu pomognuti!!.

Kao kaže Puknuti, virojatno mi neče zaribati mijenjač il bočni reduktor, pa maka imam unutra Transhidrol 85 il SAE 90.

Ivanhuu:
Trebam ti kazati, da ni ovi "majstori", koji su pisali ove bijelježke(Uputstva za upotrebo), ne napišu uvijek sve pravo!. Pošto smo u temi "maziva", mogu vam jo pokazati. Eto ovdje je stranica sa tih uputstva,i vidi se, da za mazanje OCTIO zgloba kod AC-ja upotrebiva se nekvi "ESSO unifarm 90". No ja nazvao u Agromehaniku, poovlaštenog trgovaca za ovu firmo kod nas, da jih pitam, kako nek ubrizgam tekuče ulje unutra i taj kazao, da su pisali "glupost". Stavite crvenu mast BFX sa običnom mazalicom za mast i kraj priče!
http://shrani.najdi.si/?i/10b/3Hpy8imG/scanned-at-26122014-20-0.png
 
E

el pibe

Guest
Ne treba niš puno filozofirati i zmišljati u bočne reduktore i mjenjač je uvijek išao i ide Hipenol 90.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Istog sam mišljenja. KAd sam išao mijenjavati ulje u tim trapovima(odmah nakon kupnje traktora polovnog starog 5 godina) shvatijo sam, da su bočni reduktori do kraja napunjeni uljem i ne samo do rupe za izpust ulja, koj je istovremeno i kotrola nivoja!. Posumnjao sam na uništene semeringe od mijenjača do bočnih reduktora. Jer mijenjač ima večo višino ulja od reduktora kotača. A to je nemoguče, kod 650 radnih sati i 5 godine upotrebe. Koj je konjo sipavao ulje unutra toliko...
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Što kažete na ulje Total 10w-40 u mjenjaču i hidraulici traktora?
Mogu ga nabaviti relativno jeftino, dok je transhidrolu cijena dosta visoka, ne znam koliko je to pametno staviti.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Moreš ti toga nabavit morti i još malo više? Zel bi ja ak je povoljno. A u traktor to nebi del. Morti sam bedak pa ne znam dosta o uljima ali mi 10w 40 ne zvuči dobro.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Razlika u cijeni nije vrijedna rizika da se sve prije upropasti. Za nevolju može poslužiti svako za neko kratko vrijeme, ali ako se planira koristiti taj traktor duže bez rasturanja ja bih izbjegavao slične poteze.

Davno su rekli da ko štedi na kurvi plaća doktora, a narodne mudrosti treba poštovati. :)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Što kažete na ulje Total 10w-40 u mjenjaču i hidraulici traktora?
Mogu ga nabaviti relativno jeftino, dok je transhidrolu cijena dosta visoka, ne znam koliko je to pametno staviti.
Nisi precizieal koji traktor, ako je rus onda bez brige, ali sve ostalo zaboravi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Što kažete na ulje Total 10w-40 u mjenjaču i hidraulici traktora?
Mogu ga nabaviti relativno jeftino, dok je transhidrolu cijena dosta visoka, ne znam koliko je to pametno staviti.

Pročitaj ovdje post br. 1034 od reidera.

Prvo prouči koje je ulje propisano za traktor. Vjeruj mi da inženjeri nisu bez razloga propisli određenu vrstu i viskoznost ulja. Doduše tu se malo upletu komercijalisti pa preporučuju i ulje od određenog proizvođača. Proizvođač ulja može biti drugi, ali karakteristike ulja ne smiju biti slabije.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da njemačko,a puni se u turskoj.
Hipenol 90 jako mastan i gust.
I ne smrdi ko inin.
Traktor se ljepše šalta sad kad je novi hipenol u getribi.
Za druge vrste ti nemogu reč jer nisam probal.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam uz pomoć prijatelja iz Slovenije nabavil ulja za traktor od slovenskog proizvođača OLMA. Motorno 10W-40 i za mjenjač STOU 15W-40. Ulje zadovoljava iste specifikacije kao i originalno ARBOR, a jedno i drugo ima nešto bolje karakteristike nego je tvornička preporuka za VM motor koji je na traktoru. Ulje treba i njemu pa smo skupa kupili 20 lit STOU ulja i 10 lit motornog. Ukupni trošak je 118 eura, dostavljeno na njegovu adresu u Sloveniji.
Nadam se da bu OK.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Ima. Pogledaj specifikacije ulja.
Za tvojega Unija dober je i Super3 i Super5.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Nema razloga ni potrebe. Osim ak ti je jeftinije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
A na koliko ga sat mijenjaš?
Ima smisla ak produljuješ servisni interval. Inače ne vidim razloga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh