• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Testarol sam i ja koristil dok je bil jeftiniji od Ininog Lancola. I bil mi je dobar. Sad mi je pak M1 jeftiniji pa bum njega koristil. Naravno dok potrošim stare Inine zalihe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
I zbog toga nije dobro ?
Nisam rekel da nije dobro, već sam samo spomenul razliku.
Čim je manje viskozno, pumpa ga više ispumpa, pa možeš smanjiti količinu na regulatoru protoka.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Testarol sam i ja koristil dok je bil jeftiniji od Ininog Lancola. I bil mi je dobar. Sad mi je pak M1 jeftiniji pa bum njega koristil. Naravno dok potrošim stare Inine zalihe.
To bi onda značilo da je lancolu pala cijena? Testerol sam ove godine plaćao kao i prošle 65kn 4l. Ovo tembo je bilo na nekoj akciji 58kn 5l pa sam uzeo za probu.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kako gdje ! Na Ininim pumpama je najskupllje njihovo ulje. A i po nekim trgovinama.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Sad me baš iznenadilo neki dan kad sam tankao na ini da imaju dosta sniženih cijena, tako da je npr. super5 10l 180, inače je bilo baš kako kažeš, inini proizodi su bili najskuplji na njihovim benziskima.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam zadnje naručil ovo. Koristil sam Inin lancol i neki u zelenom 5 litarskom kanisteru pa nisam promijetil neke razlike. Doziranje imam na Jonseredki podešeno na srednji položaj i ulja potroši zericu manje nego goriva. Jedino mi je tam oko lančanika uvijek sve masno pa se nalovi puno piljevine oko kočnice (teško za očistiti). Serviser je rekel da je to normalno.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
20 kn na ini lancol. 1L. Uzeo pa nek mi potraje.
Od svega valjda jedino nisam dvotaktol sipao za lanac. Valja, ne valja nemam pojma.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
od ulja za lanaj se očekuje da ima jake kohezione sile , tko je prije 20 godina ima to ulje među prstima mora se sječati da se ono razvlačilo među prstima 1- 1 .5 cm a danas toga nema
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Lancol još uvijek ima "konce". Za druga ulja neznam, jer ih ne koristim.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kad se ulje nalijeva u motorku,ako se rastegne ko vlas kose na dužinu od metar,dobro je...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Po zimi večinom je tak sa svakim lancolom, a sad kad je toplije i po ljetu baš i nisam primejtil.
Sad trenutno koristim inino, radil sam dosta sa Divinolom, a potrošili smo i 10-15l nekog Srpskog lancola, neznam kak se zov, ima ih više proizvođača, isto je bilo dobro.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Valja ako ga pomiješaš s hipenolom. Tak je brat potrošil veću količinu hidraola koji ga nije ništa koštal.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Ne valja ni hipenol. Probal ja ovog SAE320, ali cvika lanc pri duljem radu.

Lijepo veli poslovica: i rit je uhu slična, ali ipak svako svojem služi .
 

Najnoviji postovi

Na vrh