• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Da o Patafti je riječ. Nego meni se čini, koliko sam o njemu čital da je on jedan od rijetkih poduzetnika koji nije tajkun u klasičnom smislu te riječi nek izgleda da je nekome smetal, tj. interesnim skupinama koje su ga zato minirale... no možda se i varam?:icon_scratch:
Kak bilo da bilo tu kod nas još ima Forol lancola, čak i v 10 litrenim kanistrima, nekakve mašćobe itd. A i moj stari je nedugo tome kupil zimski stakloper od Forola. Lani je bilo i transhidrola isto ali je bil jako skupi skoro ko i ININ.

Jooj to ti je kak ona izreka tiha voda brege gloda.kak je cehok v prdekanu otisel tak su se njegova deca razbezala i zgubila.to i ak najdes nesto to su stare zalihe,ali i ako proizvodnja ulja radi radi sa 10% kapaciteta jer znam da nema love.bump
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
u traktor sipam ina super 5, do pred 2 godine sam trošil inin lancol, i prešal sam zbog cijene na neko bio u sthilu kupujem, puno jehtinije i bolje puno za vočke, puno bolje rez zarasta. do sad sam bio koristio i lis 3 ali sam sad kupio skf mast i to se vidi da je puno bolja za ležajeve od ine, puno finija, a razlika u cijeni je nije velika,
 
N

Nevjernik

Guest
Kod tokića super 5 dođe 270 kn, u sekri 210... 10 litri karnister...a sad da ima kopija ininog ulja, to prvi puta čujem[/QUOTE

Vidiš ja sam kupio po 160 ali nije bilo to to jer je na ini skuplje i od tad ne kupujem inu više.
Sva sam ulje preskočio.
Danas svatko može svašta.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
u traktor sipam ina super 5, do pred 2 godine sam trošil inin lancol, i prešal sam zbog cijene na neko bio u sthilu kupujem, puno jehtinije i bolje puno za vočke, puno bolje rez zarasta. do sad sam bio koristio i lis 3 ali sam sad kupio skf mast i to se vidi da je puno bolja za ležajeve od ine, puno finija, a razlika u cijeni je nije velika,

nisam cuo još za tu skf mast.
jel možeš malo opisati i usporediti kvalitetu i cijenu s ininim lis 3?
 

tv830.mk

Član
Tu od
16 Tra 2012
Poruka
43
Imam ja jdna dilema dali na imt 539 da stavljam total 15w40 ili total 10w40 posto takvo upotrebljavam za peugeot kako sto je preporucano sta bi mi preporucili traktor je 1996 godiste so 500 rs :) hvala vam unapred:(grin): ili kazite neko vase bolje ulje a ja mislim da je total dobar:(mm):
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
ja u svoje traktore i kamion stavljam shell rimula r4 15w-40
a u aute shell ili castrol 5w 30
 

tv830.mk

Član
Tu od
16 Tra 2012
Poruka
43
ja u svoje traktore i kamion stavljam shell rimula r4 15w-40
a u aute shell ili castrol 5w 30

i ja sam do sada koristio shell doneso sam ga od nemackoj ali ovde kod nas u makedonii nije orginal kupio sam ga ovde ni bio ni slican pa sam ga iskoristio u motornoj pili za drva a total je original posto imam peugeot dve auta i znam servisere i od nih cu da nabavim ulje
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
i ja sam do sada koristio shell doneso sam ga od nemackoj ali ovde kod nas u makedonii nije orginal kupio sam ga ovde ni bio ni slican pa sam ga iskoristio u motornoj pili za drva a total je original posto imam peugeot dve auta i znam servisere i od nih cu da nabavim ulje

kod nas nisu ni pelene za dijecu iste kao u njemačkoj
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
nisam cuo još za tu skf mast.
jel možeš malo opisati i usporediti kvalitetu i cijenu s ininim lis 3?


evo ja sam je kupio u trgo agenciji u karlovcu, tamo kupujem ležajeve i remene svakojakve za strojeve, cijena je nešto preko 100 kn bila ne sječam se točno, i prodavač je rekal da je to mast koja je u skf ležajima. Od podataka piše samo da je područje primjene od -30 do 120, te da je proizvedena u švedskoj.
Šta se kvalitete tiče puno je finija i sigurno bolja za ležajeve, jer je za to i namijenjena
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Šta se kvalitete tiče puno je finija i sigurno bolja za ležajeve, jer je za to i namijenjena
Po čemu si zaključil da je puno finija?
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
pa pod prstima je mekša, lakše se maže, izgleda ko žele u kolačima, i mislim da je bolja za ležajeve, u skf ležajevima je ta mast, ali nikakvih dokaza nemam, to je moj dojam
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Sreća da nije jestiva sa kruhom, pa da i to bodovanje (ocjenu kvalitete) uvedemo.
Ko zna možda i je, trebalo bi probati za početak natanko :drink::drink:
 
N

Nevjernik

Guest
Vjerojatno je kvalitetnija od inine.
Ja sam koristio valvoline crvenu odlična je bila...
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Može biti, zašto ne, pa uvijek ima boljih.

Ono što sam ja želio, i kako sam planirao da će tema izgledati su konkretni podaci. "Valvoline crvena mast", ne znači ništa. Masti kao i ulja imaju svoje specifikacije i namjene. Pa lijepo potražiti na službenim stranicama mast koju koristite i onda iznesti mišljenje. Tada se mogu prokomentirati i usporediti podaci, te uvidjeti dali se mast adekvatno koristi.
 
N

Nevjernik

Guest
Može biti, zašto ne, pa uvijek ima boljih.

Ono što sam ja želio, i kako sam planirao da će tema izgledati su konkretni podaci. "Valvoline crvena mast", ne znači ništa. Masti kao i ulja imaju svoje specifikacije i namjene. Pa lijepo potražiti na službenim stranicama mast koju koristite i onda iznesti mišljenje. Tada se mogu prokomentirati i usporediti podaci, te uvidjeti dali se mast adekvatno koristi.

Mislim da je pisalo za ležaje baš ta skupa je bila.
Ali nije se topila na balirci takokao prošle što sam znao koristiti.
Uvjek ima kvalitetnije samo ovisi kako si tko može priuštiti.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Morat cu se ja prebacit na Ina Turbo produzujem interval izmijene sigurno cu usparat jednu izmijenu godisnje a to necu potrosit na razliki cijene ulja izmedu super 5 i turba i filter je ustede!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod nas se vecinom zeznu sto naprave mesavinu i sto ostane to stoji i po pola godine. tu vise nista dobro nema .sprze testeru sa 3-4L takve mesavine a da nepricam jos kako se i sa uljima mucka.ja napravim otprilike koliko mislim da mi treba za taj dan a ponesem ostatak pa ako zafali dopravim jos. uvek sveza i nema problema
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tak i ja radim kupim benzina i onda si radim po malo mijesavinu koju potrosim u kratko vrijeme i nemam brige ako mi sta ostane to koristim za pranje zamastenih dijelova!
 

Najnoviji postovi

Na vrh