• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tak i ja radim kupim benzina i onda si radim po malo mijesavinu koju potrosim u kratko vrijeme i nemam brige ako mi sta ostane to koristim za pranje zamastenih dijelova!

To je zakon i zato ti budu trajale.
Za pranje ti je malo premasna kaj ne sve ti je masno i slabije skida od cistog benzina ili nitra.
Meni ak kaj ostane duze od 2 tjedna znam imat nekaj i po 4-5mj. To ide u frezu imt 504 mala guta sve vec 15god.:icon_razz:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To je zakon i zato ti budu trajale.
Za pranje ti je malo premasna kaj ne sve ti je masno i slabije skida od cistog benzina ili nitra.
Meni ak kaj ostane duze od 2 tjedna znam imat nekaj i po 4-5mj. To ide u frezu imt 504 mala guta sve vec 15god.:icon_razz:

Dobro je posluzi shvrsi to mi uvijek ostane par litara pa da nebacim operm s njim ako nisam zadovoljan popravim s kiselinom ili ako je nesto vece ovak i onak nastupa minivas i meni super i ja imam isto IMT 504 isto dobiva samo novo gorivo!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
To je zakon i zato ti budu trajale.
Za pranje ti je malo premasna kaj ne sve ti je masno i slabije skida od cistog benzina ili nitra.
Meni ak kaj ostane duze od 2 tjedna znam imat nekaj i po 4-5mj. To ide u frezu imt 504 mala guta sve vec 15god.:icon_razz:

kak god ali ipak nije tak masno da bi ostala masnoča na nekom dijelu...ja znam stari benzin staviti u jedan karnistar i nakon nekog vremena se dvotaktol slegne na dno i gore ostane čisti benzin kojega odlijem u drugi karnister pa posluži za kosilicu ili za pranje...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
kak god ali ipak nije tak masno da bi ostala masnoča na nekom dijelu...ja znam stari benzin staviti u jedan karnistar i nakon nekog vremena se dvotaktol slegne na dno i gore ostane čisti benzin kojega odlijem u drugi karnister pa posluži za kosilicu ili za pranje...

to mi se sa sthilovim uljem ne dogada ni nakon par mjeseci uvjek je crvena mjesavina.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jeste ona crvena ali posle dve nedelje izgubi mnogo svojstva podmazivanja. stavi kanister na sunce jedan dan pa vidi koje ce onda biti boje. ako verujes rodjku smo sekli obalu prosle godine i on doneo mesavinu .ja nasuo i on poceli seci. kako se ugrejale testere pocele ispucavati na auspuh grejati se i zvuk motora menjati. ja prekinu odma i ugasi kad on rece stoji mu oko 3 meseca napravljena. ja poneo goriva i ulja i napravim svezu i pojacam malo na 3% i pomesam sa onom njegovom. kako smo poceli testere pevaju nema nus posledica. takvim gorivom je uvek radio i za kratko vreme mu je radjena generalka na stihlu 390 .kad sam mu rekao da mesavina nesme duze stajati on kaze niko mu to nije rekao .kad smo zavrsili odem kod njega i nadje mi knjizicu od te testere i lepo mu pise o tome. samo nam je tesko malo sesti i procitati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je svima u uputama to pise. Naravno da nesmije biti na suncu jos u prozirnom karnisteru nakon 1h mjenja svojstva.
Kad malo bolje pogledas svi karnisteri za goriva su tamni najcesce crni da nebi uv zrake utjecale na benzin.kad ga kupis skoro je prozirno ostavi ga na suncu ono pozuti tak i ulje u benzinu nakon 2 tjedna izgubi svoja svojstva viskoznosti.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Dečki, malo se pretjeruje obezvrjeđivanjem INIong dvotaktola....pa do pred 10-15 godina nismo niti znali za drugo....a pile neki imaju i po 40 godina:(wasntme):...po meni je največi problem taj današnji benzin i ta jebena ekolgija...
Imam jedno čudnog susjeda od 80 godina, ima makitin trimer i toči samo dvotaktol, stari nit vidi niti čuje i pitaj boga jel mu alzheimer ne sakriva bočice ulja ....a dok radi sa njime ne pušta gas po 15min.....i sve si mislim neće on dugo sa njime, ali fercera to tako nekih 5-6 godina
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to ti vazi za sva ulja i koriscenje mesavine. mislis da je i stihlovo original sto ide za istocna trzista a jos ga i svi kopiraju. samo sveze i nema problema , ja u moju sipam sa 2,5% i nemam problema uopste i mnogo bolje radi. anu malu kanticu na 4L benzina mesam i milina, a pravio sam i sa 2% i nije to to nema snagu i sklona grejanju.pogotovu sto je i benzin kod nas vrlo los i nema cesto oktana dovoljno.cak sam sigurniji u to inino i kod nas galaksovo ili krusevacko sto bar znam da je fabricko. nijedno nije lose samo se mora mesati u preporucenom odnosu.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Dečki, malo se pretjeruje obezvrjeđivanjem INIong dvotaktola....pa do pred 10-15 godina nismo niti znali za drugo....a pile neki imaju i po 40 godina:(wasntme):

pa ne kažem ja da nevalja nego s vremenom se slegne na dno...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
procitaj malo u uputi sta treba uraditi pre sipanja svakog u rezervoar nebitno na ulje koje je za mesavinu. [dobro protresti kanister svaki put pre sipanja] mislim da ti je dovoljan odgovor
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
da kvaliteta je upitna ja kupujem u unicomercu oduvjek oni su glavni zastupnici za stil i wiking i mislim si valda oni imaju orginal.kupujem po litru sa mjeracem 3,5 litara.
Benzin je nekad bio regular 91 i super95 a bas je taj regular bil za mjesavinu i bil je super za dvotakne motore. Oktanska vrjednost sto je veca manja je mogucnost od pred zapaljenja ili ti detonacije a kad je manja opasnost je veca,al niko nije rekel datje taj 91 bil pun olova i bas to olovo je stitilo i dodatno "podmazivalo"unutarnje djelove motora a kod 4taknih ventile pa su motori duze trajali.sad je beznlovni zbog eko normi pa je suh i bilo bi dobro kupit tekucinu olova za benzine i stavljat malo.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
procitaj malo u uputi sta treba uraditi pre sipanja svakog u rezervoar nebitno na ulje koje je za mesavinu. [dobro protresti kanister svaki put pre sipanja] mislim da ti je dovoljan odgovor

pa sve vredu..svakiput prije promješamo ali npr ako cjelu zimu stoji par mjeseci onda ga odlijem...a ako ne stoji dugo onda ga samo promučkamo...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
tako. Je svaki put prije naljevanja obavezno promjesati i to je to.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pa nije inin dvotaktol los pa moro je i on proc neka testiranja da bi mogo na trziste a stihlovo ulje koje dode kod nas pitanje je jel orginal i u ovlastenim servisima!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa nije inin dvotaktol los pa moro je i on proc neka testiranja da bi mogo na trziste a stihlovo ulje koje dode kod nas pitanje je jel orginal i u ovlastenim servisima!

Ah kaj da ti velim sve je to kod nas upitno al sthilovo bi trebalo biti ipak kvalitetnije ipak je iz njemacke.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ah kaj da ti velim sve je to kod nas upitno al sthilovo bi trebalo biti ipak kvalitetnije ipak je iz njemacke.

eh kolega sad je sve več i več pitanje al su neki "njemački" proizvodi baš iz njemačke ili su neka jeftina kopija koja se kod nas prodaje kao pod orginal...
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Pa nije inin dvotaktol los pa moro je i on proc neka testiranja da bi mogo na trziste a stihlovo ulje koje dode kod nas pitanje je jel orginal i u ovlastenim servisima!

Normalno da nije loš. INA proizvodi ulja za dvotaktne motore još od davne 1959. godine.

Inače, promjena boje mješavine (motornog benzina i ulja) direktno izložene suncu i ne nužno direktno izložene, dovoljno je da mješavina bude u prozirnoj boci je utjecaj svjetlosti na neke od aditiva, posljedica je zamućivanje mješavine i izbjeljivanje. Zato je propisano čuvanje goriva i mješavine goriva i ulja, a ne u prozirnim bocama, kao ni plastici čiji sastav nije otporan na gorivo.

A što mislite tko proizvodi ulja za Stihl?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ajde kak znat?

pa neznam kako razaznat jer je to obično "sakriveno" ispod etikete ali ja kažem za neke od ostalih proizvoda koji se prodaju kao pod orginal a ustvari su škart..a ima toga podosta...i tek skužiš dok to kupiš i dok radiš sa tim...nego rađe se mi vratijmo temi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh