• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta
C

cvrtlajosip

Guest
tko mi moze rijeci, kakav ulje i maziva se koristi za same explorer II 80, 1991??? kupili smo ga nedavno i nemamo nikakve tehnićke podatke. molim brzi odgovr!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
10 w 30 je ulje koje ide u getribu u moj kejs , i tak da je i to ambra 10 w 30
za sad prvih 10 rs nema nikakve zamjerke, a ostalih daj Bog 1500rs budemo vijeli
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
tko mi moze rijeci, kakav ulje i maziva se koristi za same explorer II 80, 1991??? kupili smo ga nedavno i nemamo nikakve tehnićke podatke. molim brzi odgovr!

Akros turbo 15w40

Akros Turbo 15W-40 (INA Super Turbo) samo za motor.
Za getribu i prednji most Akros Multi F 10W-30 (INA Transhidraol JD50).
 

bogo

Novi član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
15
Ina ima barem desetak polutekucih masti....

Svako ulje i svaka mast ima rok upotrebe....neovisno da li je otvarano ili ne...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
ti misliš napraviti sa tim uljem 1500 radnih sati ???????????????? U moj IHC ide hipenol 90,i po knjizi se mijenja nakon 750 rs,ali od ine nemere toliko izdržati
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Inin TH 85 ne da nemože izdržati 1500 rh, nego u običnom traktoru bez ikakvih kerefeki traje po 10 i 20 godina, znači do 7000 rh, niko to ne mjenja, u starijim traktorima je hipenol bio i to pogotovo nije nitko mjenjao 20-30 godina.

Nije za neku pohvalu, ali u novom traktoru TH 85 več vozi oko 2000 rh i još uvjek ide...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
da sa tim uljem planiram napravit 1500 rs , uz jednu izmjenu filtera od getribe na 750 rs , sa ininim sam napravil 1200 rs bez greške
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Joj kak je taj google pametan
2801753556.gif
, veli 4 deci sae30 http://hr.wikipedia.org/wiki/TOMOS

Ja osobno bi natočil super 5
 

margonalis

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
45
Nadolijevanje INA Delta 5 u INA Siper 3 ulje

Pozdrav ljudi.
Imam IMT 533 u koji sam lijevao INA Super 3 ulje, no kako mi je ulje palo na minimum, mislio sam kupiti litru ulja pa nadoliti.Mislim čemu da mijenjam ulje komplet kada sam u zadnje dvije godine radio sa njime nekih 50 - 60 sati.

A ulje curka na semeringu kad traktor stoji, a i nešto ga spali, jer traktor nije nov naravno.

I sad pitanje.Može li se miješati INA Super 3 sa INA Delta 5 uljem.Negdje sam pročitao da je Bobo rekao da je razlika u kvaliteti, ali nije spominjao da li se može miješati.Pa ako je netko to već radio ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Nadolijevanje INA Delta 5 u INA Siper 3 ulje

Pa kaj mu sada nakon dvije godine nebi bilo vrijeme za zamjenu???:(shake):

Ili ako vec nebi mjenjal svo ulje kupi 5litara super 3 i nadoljevaj.
Mislim da ga promjenis nebi vise tolko kapal na semeringu ili ti spage.:(:

Ja nebi mjesal deltu5 sa super3,iako pise da su istih svojstava i gradacije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Slažem se da bi ga trebalo zamjeniti, ali ta zamjena nebu popravila semeringe i špagu.

Ako mu nadotočiš deltu 5 ništ mu nebu, oba su mineralna, ali nije to ulje baš za teška teretna vozila i poljoprivrednu mehanizaciju, to je onak malo finije ulje koje se preporuča za vozila koja imaju istrošenije sklopove i koji troše više ulja.
da je meni deltu u svoju makinu natočiti :icon_keel:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam ni mislil da bu popravil kapanje nego novo ulje nije toliko razbijeno i tekuce ko sttaro,pa bi se mozda malo smanjila kolicina iskapanog.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Možda bu, a sigurno nebu.
533 raspuhani, nakon dva kruga motora razbije ulje i pretvori ga u neprepoznatljivu crnu smjesu
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Jeba ga led, ja napravim max 50 sati godišnje pa promjenim ulje svake godine. Pa nije to tak skupo. karnister Super 5 košta nekih 180 kuna, promjeniš ulje i još ti ostane za nadoljevanje.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Bolje bilo kakvo ulje nego nikakvo.Ali naravno da svaki stroj treba ponekad novo ulje.A mjesto gdje curi sanirati.Ja sam u trakor stavio Komatsu Heavy duty 15W40 ulje koje se mijenja u strojevima na 500 radnih sati.I mijenjam ga svake godine a ne napravi ni 100 r/h.Valjda zato kaj ga nabavljam po 10 kn litra!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kolega, po toj cjeni ja zemem odma 30 litri sam reci kam treba dojti!?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh