• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Nisam siguran imaju li maloprodaju. Čini mi se da prije 5-6 godina nisu imali. Trebalo bi nazvati i provjeriti kak je trenutno.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ja sam bil tam u tom skladištu u jesen 2019. i kupil sam ina lancol 4l i nekakav autoglas. Htel sam 10l lancola ali baš nisu imali. Nudili su mi lancol M1 10L ali nisam htel.

Sad gledam na njihovoj stranici M1 Silber 15W-40 10l za 140kn
Koja si iskustva s tim M1 uljima? Daleko su najjeftinija od svih!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
Imaju maloprodaju i ulja kolko oš.
Bio sam tamo ,uzeo ulja za probu (M1) te sama reklama da su najpovoljnija na tržištu.
E sad jedna bitna stvar M1 je njemački brend ali podrijetlo ulja je Srbija!
INU su isto imali po najpovoljnijom cijenama prije podizanja cijene od strane Maziva.... i vele kad budu dogovorili bolje uvjete bit će i Ine.
Treba se zaletit tamo i uzet robu.
Najgore od svega kaj ne organiziraju dostavu!
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Imaju maloprodaju i ulja kolko oš.
Bio sam tamo ,uzeo ulja za probu (M1) te sama reklama da su najpovoljnija na tržištu.
E sad jedna bitna stvar M1 je njemački brend ali podrijetlo ulja je Srbija!
INU su isto imali po najpovoljnijom cijenama prije podizanja cijene od strane Maziva.... i vele kad budu dogovorili bolje uvjete bit će i Ine.

Koliko sam shvatil imaju dostavu. Samo ne piše koliko naplaćuju. A robu plaćaš po predračunu, a ne pouzećem.
 
Posljednje uređivanje:

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
@StricVujc mislim da si krivo shvatio nemaju dostavu...
@NEWHOLLAND ima Shell-a pa provjeri ponudu i reci nam jel su poštene cijene. Tu vjerojatno Rimula je pogodna za poljoprivrednu mehanizaciju.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Rimulu sipam vec godinama. Koliko vidim cijene su ok. Nesto manje sam placao no to je bilo prosle godine.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Hvala.
Od 2019. koristim INA super max 15W40. Pakiranje od 10 lit. mi je taman za 2 zamjene (jednom godišnje, niti 70 rh). Zadnjih 10 lit sam u lokalnoj trgovini platil 325 kn i filter ulja (MANN W 719/14) 60 kn.
 

Bicko

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
42
Pitanje. Dali je ko koristio ili koristi M1 ulja zanima me ulje 15w40. Cijena za 60 litara je 700kn. Išlo bi u imt, zetor i torpedo. Da ili ne iskustva....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nemam iskustva ali ja bum radije ostal na provjerenim INA uljima, ma kolko da su skuplja
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Samo treba gledati API specifikaciju ako odgovara, nema problema vjerojatno jer za sva ta 3 traktora ide CH4 najvjerojatnije, ako su stariji od 1994 onda i CG4.

To je osnovni standard koje ulje treba zadovoljiti da se plasira na tržište i tu su i određeni osnovni aditivi.

E sad za svaku marku postoje i dodatne norme koje sa sobom nose dodatne aditive, ovisno što koji motor kojeg proizvođača zahtjeva.

A što se tiče oboga gore, ako zadovoljava API CH4, nema zime, bude dobro mazalo, samo je potanje koliko se bude brzo trošilo 😜
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
I onda ako ga za svaki slucaj treba ranije mjenjati smo na istom.
Ustvari, još imamo dodatni trošak.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Nažalost da. Ja sam se uvjerio osobno.

Uzeo Premium JD ulje za 6900 koje se mijenja na 500rh, Plus 50 - II, ali sam ga ja mjenjao na 350rh, puno mi 500rh,mada kaže da ide do 750rh u odabranoj opremi. Nije potrošio ni kapi što se kaže, ALI, je razvijrn za JD motore i CK4 mu je API specifikacija. Onda sam uzeo INA Super Turbo i tu se već vidjela poprilična potrošnja nakon 250rh, a zadnji koji je bio unutra je Orlen Ultor Platinum koji je tu negdje s INA-om u rangu, malo jeftiniji, isto poprilična potrošnja, čak i veća od INA-e

Sada je Rimula unutra jer Shell i proizvodi za JD ulja, samo pakuje u crne kante i JD etikete.

Što je s ovime gore pjesnik htio reći?

Pojasniti onu tezu o normama i specifikacijama (kvaliteti) ulja.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Da li zna netko nešto o ovom ulju? Ima u lokalnom dućanu po dobroj cijeni, ali mi se čini ko neka jako stara zaliha?
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    46 KB · Pregleda: 25

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,147
To su najlošija ulja od castrola.
Jel tko zna zašto se inino ulje u getribi pjeni jako.
I pjena ostaje na vrhu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh