• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

milanf

Aktivni član
Tu od
22 Sij 2022
Poruka
95
Ni meni nije kljucna cijena jer ne radim puno, al da cu placati duplo samo jer je nesto fensi, necu... Znao sam jednog koji je tocio 100 oktanski u punta, iz slicnih razloga, LOL
A sta se tice cuvanja stroja, bitno je koristiti svjezu mjesavinu i ostar lanac
Tako da, probao sam, i ima natrag
 

milanf

Aktivni član
Tu od
22 Sij 2022
Poruka
95
To postujem, osobno zadovoljstvo je bitna stvar. Bitno je i da ne predstavljamo nesto kao cinjenicu, a u biti je samo misljenje pojedinca, zato sam i postavio pitanje o Aspenu.

Moje misljenje je da je razlika izmedju aspena i benzina koliko i izmedju stihla i husqvarne, znaci ne velika. (sad vec zajebavam)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Vani je već ako se baviš profesionalno šumarstvom, ako imaš firmu više nemožeš bez aspena radit u šumi. A to sve polako ide i knama.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
744
Ma da, dvotaktni motor zagaduje jako, a tankeri, avioni i vojska su ipak vazniji za covjecanstvo pa kad se bace brojke na papir, na kraju ispadne manje nego tvoja motorka. :) E Greta, moja Greta, moram naljepnicu nabavit o spolovilu i Greti pa stavit iznad crnog jtd auspuha. Nitko meni nikad nece zabranit sjecu u mojoj sumi sa mojom motorkom i pogonskim gorivom koje ja hocu. :D
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,625
Slažem se sa @milanf, po punoj cijeni meni koji trošim minimalno kantu dnevno jest preskupo, a trenutno ga kupujem najviše iz razloga što u selu imam INA, a sa njihovim benzinom nisam zadovoljan...no svakome na volju, na aspenu sam cca godinu dana, pile rade svakodnevno pogotovo 572 i 555 i niti jednom nije bilo da pila neće upaliti ili da sam mjenjao svjećicu dok prije je bilo barem mjesečno čišćenje svjećica.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
208
Kad sam prvi put natočio Aspen 2t u 545 mk2 i probao raditi sa njom, kroz auspuh je počela izlaziti garež, iskrice je bacala pila. Jedina mana Aspena je cijena i što si ga ne može svatko priuštiti jer u zadnje vrijeme sve ga je teže nabaviti. U prednosti Aspena sam se odavno uvjerio i u moje pile više nikad neće ići gorivo sa benzinskih pumpi. Stvarno mi nije jasno kako neki ljudi ne skuže neke od razlika. Pa dajte samo pošnofajte ispušne plinove od Aspena i od obične mješavine. Ja kad odradim posao u šumi, komontno odem u birtiju. Nit mi odjeća smrdi po mešungu, nit ništ. Još mi i čak ugodno miriši, tak veli i konobarica :)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Teško je staroj gardi objasnit novu tehnologiju 🙂
Zapeli su u 1974godini i ina dvotaktolom 4%.Isto ti je sa Husqvarnom i Štilom, ne vide dalje i nemreš ih prekrstiti, a štil živi od stare slave, husqvarna ima naprednijih tehnologija, dizajna, brinu o krajnom korisniku, kupci su im na prvom mjestu.
Netreba bit aspen, ima x proizvoda tipa aspen, ali aspen je neki brend ajmo reći, nestašića je kod nas jer ga ne naručuju puno i nemaju ga kome prodat, uskoro dolazi opet. 👍😉
Ja se isto više nebi vratil na obični benzin.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,352
Niti su današnje pile poput onih starih koje su vozile desetke godina na ininu mješavinu 4-5%, a bome nisu ni današnje konobarice kaj su negda bile. ;) :ppozdrav:

A netko je napisal da više nema ni muži koji bi delali sa tim starim pilama (poput 070,076, 051, 056).
 

Najnoviji postovi

Na vrh